sürekli bilincim açık uyuyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ladylynn

Kayıtlı Üye
yaklaşım 1 aydır kaliteli uyku nedir bilmiyorum arkadaşlar.
sürekli bilincim açık bir sürü hatırlamadığım rüya görüyorum bir sürü konuşmalar geçiyor beynimde yada çok düşünüyorum beynim uyumuyor.sıkıntılı bir dönemdeyim ayrıca aşırı yorgun kalkıyorum yataktan 8 saat uyuyamama ragmen gün içinde sürekli uyukluyorum. eşim beni uyumuyorum sanıp gece soru soruyormuş ben hepsine mantıklı cevap verıyormuşum sana hayret edıyorum resmen uyuyorsun ama uyanıksın diyor sorduğu soruları hatırlamıyorum... sadece seslere aşırı tepkiliyim hemen uyanabiliyorum en ufak bir kıpırtıda...bu neden kaynaklanabilir sizce? beynim çok yoruldu artık benimle aynı durumda olan varmı?

searcherofinside

Banlı Kullanıcı
Bende sizinle aynı durumdayım. Sabah uyandığımda bedenim dinlenmiş fakat zihnim uyumadan öncekinden daha yorgun oluyor. Geceleyin beynimin içinde ki konuşmaları sabah kalktığımda hayal meyal hatırlıyorum. Uykuyla uyanıklık arası bir yerde zihnim açük bir şekilde duruyorum gecenin büyük bir kısmı. Eğer bu durumun ne olduğuyla ilgili bir bilgisi olan varsa lütfen aydınlatsın bizi.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Çocukluğumdan beri bende var doktorumun tavsiye si üzerine gece müzik ile yahut herhangi bir söyleyiş ile yatmami tavsiye etti.
Örnek : en son uykuya dalicagim anda yıldız tilbe çalıyor ise uyandığım anda o şarkıdan ben kaldığı yerden devam ediyorum.
Yahut bir dua ile uyuduğumda aynısı oluyor ve beynimi duygusal soyutsal açıdan şarj ediyorum.
Müziğin etkisini dua nin etkisini hepimiz bilmekteyiz...

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Rem uykusu ve uyku meditasyonunu araştırın. Ayrıca bu durumun psikolojik birçok etkeni olabilir. Yaşadığınız sıkıntılar zihninizi çok yoruyor olabilir. Hayatınızı gözden geçirip, ''sorun'' olan her şeyin kaynağını bulmaya ve çözmeye çalışın. Ayrıca fiziksel anlamda da kendinizi yorun gün içinde.

Saygılarımla

La-edri

Kayıtlı Üye
.. o ne kötü bir haldir, benim kizim hastalaninca yada sinav arifesinde öyle olur sabaha kadar sayiklar yari uyku yari uyanik. Uyku moduna gecemediginiz ile alakli. Cok fazla stress cok fazla sorunla meskulsaniz olur böyle. Sakinlestirici bitki caylari tavsiye ederim.

aysebru

Kayıtlı Üye
İş
desiner
Bu dertten fena halde bende muzdaribim, öyle ki telefonumun yanım sönüp tavana yansıyan sinyalinden bile uyanıyorum, odada ışıklı bir şey varken mümkün değil uykuya dalamıyorum, hep trans halindeyim, gözlerim çoğu zaman aralık (eşim fotoğraflarımı çekmiş), rüyamın arasında gözlerimi açıp odamda olmaması gereken kişiler görebiliyorum, uyandıktan sonra gördüğümün mantıksız olduğu o şeyin odada olmaması gerektiği aklıma geliyor, çoğu zaman da sesler duyuyorum, çok net sesler, konuşmalar, bazen tanıdığım sesler bazende tanımadığım yabancı insanların sesleri, hatta geçen sabah 10 sularında uyuyordum yakın bir arkadaşımın eşiyle konuşmalarını duydum tartışıyorlardı arkadan da bebeklerinin sesleri geliyordu, uyandığımda hemen arkadaşımı aradım eşinin işe kaçta gittiğini ve duyduklarımı anlattım, tesadüfün böylesi duyduklarımı harfiyen konuşmuşlardı ve bu esnada bebekleri de uyanıktı. Yıllardır trans halinde uyuyorum ve bu sesler yüzünden tedavi de gördüm, ama geçmedi, uykusuzluk yüzünden olmalı ki aylardır migren ataklarıyla boğuşuyorum. En son ne zaman deliksiz rüyasız sessiz bir uyku çektim hatırlamıyorum...

ladylynn

Kayıtlı Üye
Bu dertten fena halde bende muzdaribim, öyle ki telefonumun yanım sönüp tavana yansıyan sinyalinden bile uyanıyorum, odada ışıklı bir şey varken mümkün değil uykuya dalamıyorum, hep trans halindeyim, gözlerim çoğu zaman aralık (eşim fotoğraflarımı çekmiş), rüyamın arasında gözlerimi açıp odamda olmaması gereken kişiler görebiliyorum, uyandıktan sonra gördüğümün mantıksız olduğu o şeyin odada olmaması gerektiği aklıma geliyor, çoğu zaman da sesler duyuyorum, çok net sesler, konuşmalar, bazen tanıdığım sesler bazende tanımadığım yabancı insanların sesleri, hatta geçen sabah 10 sularında uyuyordum yakın bir arkadaşımın eşiyle konuşmalarını duydum tartışıyorlardı arkadan da bebeklerinin sesleri geliyordu, uyandığımda hemen arkadaşımı aradım eşinin işe kaçta gittiğini ve duyduklarımı anlattım, tesadüfün böylesi duyduklarımı harfiyen konuşmuşlardı ve bu esnada bebekleri de uyanıktı. Yıllardır trans halinde uyuyorum ve bu sesler yüzünden tedavi de gördüm, ama geçmedi, uykusuzluk yüzünden olmalı ki aylardır migren ataklarıyla boğuşuyorum. En son ne zaman deliksiz rüyasız sessiz bir uyku çektim hatırlamıyorum...
çok etkileyici bence siz uyurken başka bir boyuta geçiyorsunuz... benzeri durumlarımız fakat ben eşimin sesi, kıpırtısı veya üst katta yaşayanlardan gelen her hangi bir gürültüye uyanıyorum... kendinizi yordugunuz bir zaman diliminde de kaliteli uyku uyuyamıyorsanız bence ciddi bir sorun bu gün içinde nasıl aktif olabılıyorsunuz gerçekten zor umarım sıkıntılarınız en yakında hallolur.

ladylynn

Kayıtlı Üye
.. o ne kötü bir haldir, benim kizim hastalaninca yada sinav arifesinde öyle olur sabaha kadar sayiklar yari uyku yari uyanik. Uyku moduna gecemediginiz ile alakli. Cok fazla stress cok fazla sorunla meskulsaniz olur böyle. Sakinlestirici bitki caylari tavsiye ederim.

bitki karışım çaylarım var inanın fayda etmıyor bilincimi dahada bulandırıyor sanki... çok teşekkürler önerileriniz için.

ladylynn

Kayıtlı Üye
Rem uykusu ve uyku meditasyonunu araştırın. Ayrıca bu durumun psikolojik birçok etkeni olabilir. Yaşadığınız sıkıntılar zihninizi çok yoruyor olabilir. Hayatınızı gözden geçirip, ''sorun'' olan her şeyin kaynağını bulmaya ve çözmeye çalışın. Ayrıca fiziksel anlamda da kendinizi yorun gün içinde.

Saygılarımla

uyuduğum saat sabah 7 kalktıgım saat öğlen 3 sanıyorum bununda etkısı olabılır tabiki yaşadıgım stresinde araştırıp önerinizi dikkate alacağım çok teşekkürler...

aysebru

Kayıtlı Üye
İş
desiner
Çocukluğumdan beri bende var doktorumun tavsiye si üzerine gece müzik ile yahut herhangi bir söyleyiş ile yatmami tavsiye etti.
Örnek : en son uykuya dalicagim anda yıldız tilbe çalıyor ise uyandığım anda o şarkıdan ben kaldığı yerden devam ediyorum.
Yahut bir dua ile uyuduğumda aynısı oluyor ve beynimi duygusal soyutsal açıdan şarj ediyorum.
Müziğin etkisini dua nin etkisini hepimiz bilmekteyiz...

evlenmeden önce uzun yıllar bir dizi yada sinema sesiyle uykuya dalmaya alışmıştım evlendıkten sonra bu alışkanlıgım yok oldu haliyle 2 yıldır sorunum yoktu ama yaklasık 2 aydır böyleyim sanırım beynim eski alışkanlıgına dönmek istiyor... sizin yaptıgınız yöntemlerde benzerleri cok tesekkür edıyorum dikkate alacagım.

Bende sizinle aynı durumdayım. Sabah uyandığımda bedenim dinlenmiş fakat zihnim uyumadan öncekinden daha yorgun oluyor. Geceleyin beynimin içinde ki konuşmaları sabah kalktığımda hayal meyal hatırlıyorum. Uykuyla uyanıklık arası bir yerde zihnim açük bir şekilde duruyorum gecenin büyük bir kısmı. Eğer bu durumun ne olduğuyla ilgili bir bilgisi olan varsa lütfen aydınlatsın bizi.

bir kaç yöntem deneyeceğim eğer etkılı olursa sizinle paylasırım.

çok etkileyici bence siz uyurken başka bir boyuta geçiyorsunuz... benzeri durumlarımız fakat ben eşimin sesi, kıpırtısı veya üst katta yaşayanlardan gelen her hangi bir gürültüye uyanıyorum... kendinizi yordugunuz bir zaman diliminde de kaliteli uyku uyuyamıyorsanız bence ciddi bir sorun bu gün içinde nasıl aktif olabılıyorsunuz gerçekten zor umarım sıkıntılarınız en yakında hallolur.

eşimin derin bir iç çekişi bile beni uyandırmaya yeter. Kardeşimde ağır sara vardı uykusunda çok geçirirdi tetikte olurduk annemle ondan kalma bir alışkanlık bu biraz, sesler duyuyorum birde çok uykumdan uyandırıyorlar beni çok sık. Gün içinde hep uykum geliyor uyumamaya çalışıyorum yoksa gece yarasa moduna giriyorum iyice iyi olmuyor, uyku ilacıda fayda etmiyor bi süre sonra vücut alışıyor. Bu gece de yok uyku, migren Tuttu fena... Umarım sende şifanı bulursun...

GABRIELL1

Kayıtlı Üye
Son bir kaç aydır neredeyse sıfır uyku uyudum ve migrenim hiç aralıksızdı neredeyse hatta buradaki şifa çalışmalarına da katıldım biraz yardımı oldu. Hem migren hem uyku sorunu varsa stres de olabilir ama bende gözüm de mikrop çıktı. Migren de herşey birbirine bağlı gözüm migrenimi o da anksiyete mi ordan da uykuya sıçramış. Tavsiyem KBB, göz ve diş doktorlarına görünmeniz farketmediğiniz bir sorun migreninizi tetikliyordur.

leprokan666

Kayıtlı Üye
Bende de aynı durumlar vardı. 3-4 gün hiç uyuyamadığım oldu.Doktorum desyrel diye bir ilaç verdi normalde net üzerinden bir ilaç önermek falan yanlış ama cidden bana çok faydası olduğu için yazma gereği duydum.

aysebru

Kayıtlı Üye
İş
desiner
Bende de aynı durumlar vardı. 3-4 gün hiç uyuyamadığım oldu.Doktorum desyrel diye bir ilaç verdi normalde net üzerinden bir ilaç önermek falan yanlış ama cidden bana çok faydası olduğu için yazma gereği duydum.

bende 100 mg kullandım uzun süre, maalesef onada bağışıklık kazandım, bende etki etmiyor. Ama ilk zamanlar kesinlikle etkiliydi...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...