Anunnakiler

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Arkadaşlar Ata Nirun'un Adolfun Kavgası kitabında Anunnaki adında varlıkların olduğunu öğrendim biraz araştırmam sonucunda görüşlerinizi almak istiyorum. Gerçekten o kadar ileri seviye teknolojilere mi sahipti bunlar altını günümüzde elektrolizle elde edilen nano altına o devirde daha tekerlek yeni icat edilmişken nasıl çevirebildiler. https://www.youtube.com/watch?v=OE8A1EPpQmI Videodan daha başka aydınlatıcı ve gerçeğe yakın delilleriyle beraber kanıtı olanlar yazabilirler mi ?

Merak ettiğim başka bir konu ise böyle varlıkların var olduğuna inanıyor musunuz? Ben İNANIYORUM.

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
İnanmayan arkadaşlar neden izlemediklerini yazarlarsa çok sevinirim arkadaşlar.

Ori

Kayıtlı Üye
Altın arzusu çeken bir Tanrıya, tabi insanları sarhoş kafayla yaratmak veya bu fikrin sarhoşken kapıyı çalmasına ne kadar inanabilirim ki? Bana komik göründü ama video bana tamamıyle bir parcayı bır yere uydurma cabası ıcınde olma hıssı uyandırdı o yuzden kapattım. Irk olarak degılde genel olarak yorumlarsam teknolojık anlamda boyle bır topluluk dusunebılırım ama Tanrısal bır durum olarak dusunemıyorum.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Fikir olarak yüzde 25 doğru zaten geri kalanı hikaye bize verilen ders kitapları mesela bir konuyu tamamen hikayeler arasına gizlenmiş olarak aktarır biz insanlarda hikayeler arasına gizlendik ancak çok iyi bakarsak ayrıntıları bulabiliriz

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
[/Altın arzusu çeken bir Tanrıya, tabi insanları sarhoş kafayla yaratmak veya bu fikrin sarhoşken kapıyı çalmasına ne kadar inanabilirim ki? Bana komik göründü ama video bana tamamıyle bir parcayı bır yere uydurma cabası ıcınde olma hıssı uyandırdı o yuzden kapattım. Irk olarak degılde genel olarak yorumlarsam teknolojık anlamda boyle bır topluluk dusunebılırım ama Tanrısal bır durum olarak dusunemıyorum.QUOTE]
Müslümanız elhamdülillah ama yaratıcının tek ve kadiri mutlak olduğunu biliriz ama gel gelelim ki ordaki geçen tanrının bizim algıladığımız tanrıyla alakalı olduğunu düşünmüyorum nitekim biraz mitoloji veya destan vs seyler okuduğumuzda aradaki farkın ne olduğunu anlayabiliriz. belgeseli sonuna kadar izleseydin bilim insanların günümüze uyarlamasını da anlatıyorlar. tabi yaratmak meselesine bende inanmıyorum ama bi gerçek varki sümerlilerin atası diye öngörülüyor ve teknolojilerinin bizim simdiki teknolojinin bilmem kaç katı falan filan ama enteresan olan şey şu o kadar teknolojikse bu varlıklar neden günümüze o kitabelerden başka bir şey kalmadı bu sorunun cevanıbı almak için konuyu açmıştım.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Altınları almışlar bize de başımızın çaresine bakacak kadar bilgi öğretmişler geri kalan bilgileri de yok etmişler çünkü fazla bilmek iyi değil ;) bu yüzden ilerleyen topluluklarin aklını alırlar arada başa sarıp sarıp gidiyorlar anladığım kadarıyla biz sadece isciyiz öyle birşey anlatmış ne kadarı doğru bilemeyiz bence insanoğlu ayrı birde farklı dünyaya ait olanlar da ayrı herkes farklı gruptan olabilir evren büyük herşeye ait olabiliriz herkes kendi grubuna göre yargılanacak

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Tabi ki doğruluğu tartışılır ama bunların insanlarla çiftleştiklerini ve yeni bir ırk ortaya çıktığını iddia edenlerde var. hatta sümet mitolojisinde de bunlardan bahseder. hatta gılgamış bunlarla yaşamak istemiş ama tanrı olmadığı için aralarına almamışlardır. Sadece Hz.Nuh ve bikac istisna kişiler bunlarla yaşayabilmişlerdir. Buda çok gariptir ki Nuh tufanından sonra da var bunlar.

mabedist

Kayıtlı Üye
İnanmayan arkadaşlar neden izlemediklerini yazarlarsa çok sevinirim arkadaşlar.
videodakiler çok gerçekçi gelmedi. örneğin afrikada 200.000 yıllık bir şehir bulunduğunu söylüyor lakin hiçbir arkeoloğun bu konuda açıklamasını bulamadım. böyle bir keşif tarihi kökten değiştirirdi ama bir kaynağa ulaşamadım.

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Sadece orda verdiği bilgiye mi inanmadınız yoksa genel olarak Anunnakilere mi inanmiyorsunuz? Böyle Varlıkların olduğuna... Çünkü bazı bilgilere bende pek inanmadım..

mabedist

Kayıtlı Üye
Sadece orda verdiği bilgiye mi inanmadınız yoksa genel olarak Anunnakilere mi inanmiyorsunuz? Böyle Varlıkların olduğuna... Çünkü bazı bilgilere bende pek inanmadım..
Yunan mitolojisindeki tanrılarla Anunnakiler arasında fark yok benim için. Nasıl ki Zeus'a inanmıyorsam sümer tanrılarına da inanmıyorum. Ama imkansız da değil. Sadece gösterilen kanıtlar tatmin edici gelmiyor.

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Benim bakış açımla mitolojideki tanri olayı unvanı olan,padişah hükümdar gibi görüyorum. Diğer ozelliklerini (yarattı vs gibi olaylari) abarti olarak görüyorum. Elhamdulillah müslümaniz bu konuda Allahtan baska yaratici olamayacağı kati kurallarla brlli.

Saygilar.

osmancalis03

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Anunnaki ırkı çok farklı boyutlarla iletişimi bilen ve maji konusunda çok çok ilerde bir uygarlıktı. Özellikle cinleri tahrik eden ve kışkırtan uygulamalar konusunda da çok iyilerdi, ancak fazla bilim bu uygarlığın sonu olduğu diyebiliriz kısaca.
daha ayrıntılı bilgi belge ve kaynak varsa önerebilir misin kardesim kitap falan?

luciferinelcisi

Kayıtlı Üye
Anunnaki ırkı çok farklı boyutlarla iletişimi bilen ve maji konusunda çok çok ilerde bir uygarlıktı. Özellikle cinleri tahrik eden ve kışkırtan uygulamalar konusunda da çok iyilerdi, ancak fazla bilim bu uygarlığın sonu olduğu diyebiliriz kısaca.
Diye düşünebiliriz ama bu kadar gelişmiş medeniyet hiç mi kalıntı bırakmaz aklımın almadığı noktalardan biriside bu

aslında burada daha önce ruhani satanizmi tanıtma istemiş ve böyle bir yazı yazarak birçok şeyi açığa kavuşturmak istemiştim ama osnra yaş ortalamasının düşük olduğuna karar verip bundan vazgeçtim