psişik yetenek yoksa var olabilir mi ya da nasıl geliştirilir

sentiosecreto

Kayıtlı Üye
şunu merak ediyorum, anladığım kadarıyla çoğu şey beyinde bitiyor gerek astral seyahat gerek evrene yaydığımız enerji ve bunun karşılığının alınması v.b peki beynimizi nasıl daha işlevsel yapabiliriz. psişik yetenek yoksa bile farkındalık ile beyin kontrolü sağlanarak bu yetenek var olabilir mi ?

Elysium077

Kayıtlı Üye
Araştırmalarınız sonucu ile doğru bir çıkarım elde etmişsiniz. Beyin ilk ve asıl faktör dur. Her ne kadar o bu şu yetenek bizde yok desekte o güç enerji hala bizim vücudumuzdadir. Beyin yönetmeyi değil yönetilmeyi beklemektedir.
Kendi sorunuza kendiniz cvp ı vermiş siniz bile :). Doğamiz gereği bebeklikte yüzmeyi biliriz konuşmayı yürümeyi biliriz fakat bunları geliştirmesini bilmiyorduk. Zamanla görerek duyarak yürümeyi koşuya çevirdik çeşitlidirdik atladık zıpladık gerek süründuk. Farkındalık ta budur zaten bizde herkes de bu yetenek var fakat kullanmadığımiz geliştirmedigimiz zaman sadece temel basit bir şekilde hayatımıza devam etmekle yükümlü kalıyoruz.

Ü

Üye silindi 55028

Beynin farklı bölümlerini kullanmakla alakalı olduğunu okumuştum.Bir çıkarımım şu ki:beynin o bölümleri çocuklukta açık olmasına rağmen daha büyük bir yüzdesi beynin kullanılmasına(çocuklukta ) rağmen büyürken yavaş yavaş kapanıyor bir diğer bilgide depresyon travma gibi acı çekilince veya kullanarak beynin bölümleri açılıyor mabette bir konuda ise empatların belirli oranda güç ortaya çıkarabildikleri yazıyor.Başkalarını düşünüp depresyona giriyorsun acıdan belki bir iki bir şey çıkıyor diye düşünüyorum.Yani beynin o bölümlerini kullanarak güç ortaya çıkıyor.

fako

Kayıtlı Üye
Her insanda bir yetenek vardır. Ancak doğası ve hapisolduğu beden sebebiyle, bu yetenekler kısıtlanmış ve uyutulmuştur. Bir çok şey beyinde bitiyor. Örneğin, yurt dışı gezim sırasında budist bir rahibin; üstünde bir örtüyle fırtınadan sağ çıktığını ve hiç bir şekilde vücut ısısının düşmediğine şahit olmuştum. Bunu neden söyledim, çünkü inandığı dinin etkisinden bahsedecek insanlar olacaktır. Peki bu adama bir islam dini mensubu olarak bakarsak; hak dinine inanmadığı halde nasıl oluyorda böyle bir yeteneğe sahip? Çünkü beyninde ve kalbinde doğru olanın o olduğuna körü körüne inanıyor ve bu yüzden başarıyor. Böyle bir örnek vermemin sebebi, bir çok insan her şey beyinde bitmiyor. Demesi özelliklede bilgisi olmayan bazı insanlar tanrına veyahut katı bir kalıp olarak söylemek istemesemde Allaha inan namazını kıl yoksa olmaz, meditasyon yapma dinden çıkarsın demeleridir. Zihnini ve kalbini başaracak kadar inanmak için meditasyonu ibadet olarak değil, kendini bulma ve beynini gerekli şekilde kullanabilmek için kullanmalısın. Biraz karışık oldu ama umarım tatmin edici bir cevap yazabilmişimdir.

asterix

Kayıtlı Üye
Yetenek sizsiniz.Emek çalışma olmadaan değerli bir şey elde edilemez,bir şeye adanma ve insanüsütü çaba ile olağanüstü şeyler oluşur,kaplumbağa hızı ilede yetenek gelişir ama 100 bin yıl sürer.Değerli şeyleri almak için hazırsan o sana verilir ama lacak durumda değilsen değerini bilmez ve kendini yok edersin.

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Elbette farkındalık bu işin anahtarıdır. Nitekim özellikle Eckhart Tolle'ın anlatmış olduğu (şimdinin gücü) farkındalık uygulamaları, enerjinin büyük çoğunluğunun bizdek alması ve daha iyi kontrol edilebilmesini sağlamaktadır.

unseelie

Kayıtlı Üye
İnsanın zihni gerçekliği değiştirecek yapıdadır. Asıl zor olan farkındalığı arttırıp gücü keşfetmek. Kolay olsaydı evrene kaos hakim olurdu.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
-İnsanda belirli yetenekler mevcuttur, bu yetenekler küçük yaşlarda belirgindir zira zihin-bilinç o zamanlar saftır.
Fakat zamanla günlük hayat vb. gibi etkenler bu yeteneklerin üstünün kapanmasına yol açar.

Uzun çalışmalar, egzersizler ile bu yeteneklerin bir kısmı gün ışığına çıkarılabilir.

-Sizde olmayan yeteneği oluşturamazsınız, zira bu yüksek maji veyahut benzeri ileri derece uygulamalar gerektirir, sayılı ilim ehli kişiler bunu başarabilir.

durubilir

Banlı Kullanıcı
arkadaşım var diyipde hayal dünyana gömenleri boşver. sende yoktur o :)(kimsede yok.) fiziksel yeteneklerine yoğunlaşman dileğiyle iyi günler.

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Eğer kimsede yok ise ve siz buna karşı iseniz bu sitede ne işiniz var. Kimse sizi zorla buraya getirmiyor. İkna etmeye de çalışmıyor. İnsanların fikir ve düşünce özgürlüklerine müdahale edebilme hakkını kendinizde nasıl buluyorsunuz. Ve ya siz de olmadığı için başkasında olamayacağı kanaatine nasıl vardınız. Siz de yok olması o durumun olmadığının kanıtı değil sizde bulunmadığının belirtisidir. Bilmiyorum ben şahit olmadım demek var. Yok asla kimse de de yok demek var. Birşey söylüyor iseniz bunu kanıtlayınız o zaman. Bana olmadığını kanıtlayın.