4 sonuçtan 1 ile 4 arası

Konu: Her pagan gibi bende handfasting ritüeli ile evlenmek istiyorum AMA...

Paylaş

Yer
    Cyprus
    Rep Puanı : 13
    Ettiği Teşekkür
    9
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    25

Standart Her pagan gibi bende handfasting ritüeli ile evlenmek istiyorum AMA...

Merhaba mabet üyeleri ve ziyaretçileri kendimi bildim bileli tek tanrılı dinlere karşı hep içten gelen bir karşı çıkma hissiyatıyla doluydum. Bunun nedenini araştırırken dini kitapları okumuş, dünyada onlardan önce var olan dinleri araştırmış ve uzun uzun üzerlerinde düşündükten sonra içimdeki hayat görüşünün paganizm olduğu gerçeğini kabul edip pagan bir kişi olalı 7 yıl oldu. Müslüman ve hristiyanların bir arada yaşadığı bir adada yaşıyorum. Tek tanrılı dinler dışında inanılan her şey onlar için dinsiz sıfatıyla bakılıyor. Neyse konumuza geleyim esas olarak.
    Ben pagan eşim ise çok dinine uygun bir yaşam tarzı olmasada bir müslüman. Her pagan gibi handfasting ritüeliyle evlenmek en büyük isteğim fakat bu ülkede bunu nasıl gerçekleştireceğimi bulamıyorum. Aklıma gelen tek şey kendimiz baş başa küçük bir ritüelle bunu gerçekleştirmemiz doğru mudur?(bunu kabul edeceğini düşünüyorum çünkü pagan olmamı hiç sorun etmemiştir bu kadr zamandır hatta evimizi çizerken benm için özel bir oda dahil çizmiştir) yoksa başka bir yol var mıdır? Mümkünmüdür?

Tanrıça İris'in Gökkuşağı sizinle olsun 🌈

2. İRİSusem Üyemize teşekkür edenler:
    Titania. (30.12.2016)

Yer
    atom altı
    Rep Puanı : 16484
    Ettiği Teşekkür
    1.890
    2.028 mesaja 6.430 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    140

Bir kere her ''pagan'' gibi değil, yeni nesil dizi paganları gibi veya İrlanda usulü gibi demek daha doğrudur.
    Ayrıca bu ritüel, Hristiyanlar tarafından da kullanılır. Batı Avrupa paganlarına dayanır.
    Paganizmi biliyorsunuz bilmiyorsunuz gibi bir şeye girmeyeceğim herkesin inancı kendine, yalnız paganizmle ilgilenen her gençten, her bireyden bir ricam var, lütfen neye inanırsanız inanın ama new age'in kasıtlı ve projeli yönlendirmeli biçimini değil, biraz daha net olanını araştırın. Paganizm Batı Avrupa ile başlamadı. İşte New Age paganizm ısrarla herkesin kafasına bunu sokuyor ki, İngiltere, İrlanda ve İskoçya merkezli (kontrolünde daha doğrusu) bir yeni din, yeni bir öğreti akımı başlasın. 200 yıldır yeni bir tür Vatikan alanı oluşturma çabası diyelim.. Saydığım ülke merkezli bilin bakalım hangi organizasyonlar var. Neyse işin başka kısımlarına girmek istemiyorum.

Gelelim dini olarak usullere. Müslüman erkek kendi dini dışından sadece Hristiyan ve Yahudi ile evlenebilir. Yani semavi dinlerden birine mensup olmalı, onun dışında yasaklanmış durumdadır. Uygulayıp uygulamamak tıpkı diğer her şeyde olduğu gibi kişinin tasarrufundadır.

4. 9 kişi Chillout üyemize teşekkür etti:
    Anosia (30.12.2016),eagleofstorm (03.01.2017),Furking (30.12.2016),Hergeld (30.12.2016),Keira (29.12.2016),Mrs.Şeytan (30.12.2016),Tai Chi Chuan (29.12.2016),Titania. (30.12.2016),İRİSusem (29.12.2016)

Yer
    Ankara-İzmir
    Rep Puanı : 6169
    Ettiği Teşekkür
    183
    496 mesaja 1.057 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    69

Kendi başınıza ufak bir handfasting ritüeli yapabilirsiniz. Ancak hem eşinizin hem de sizin pagan olmanız gerekmektedir. Diğer türlü hiçbir anlamı olmayacaktır.

We all come from the Goddess and to her we shall return like a drop of rain flowing to the ocean...
    Isis, Astarte, Diana, Hecate, Demeter, Kali, Inanna ...

6. 6 kişi Keira üyemize teşekkür etti:
    Chillout (29.12.2016),eagleofstorm (03.01.2017),Mrs.Şeytan (30.12.2016),Tai Chi Chuan (29.12.2016),Titania. (30.12.2016),İRİSusem (29.12.2016)

Yer
    Cyprus
    Rep Puanı : 13
    Ettiği Teşekkür
    9
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    25

Kesinlikle haklısınız bu şekilde bir bakış açısı hiç düşünmemiştim. İngiliz sömürüsünü yaşamış bir adanın çocuğu olarak edindiğim yazılı kaynaklar hep iskandinavyaya aitti. Araştırmalarımı doğruyu bulmak için genişleteceğim adına size temin verebilirim.

Bende öyle düşünmüştüm ama belki bir ihtimal olabilirmi diye size danışmak istemiştim sağolun Keira

Konu *nefertiti* tarafından (30.12.2016 Saat 09:44 ) değiştirilmiştir.
    Tanrıça İris'in Gökkuşağı sizinle olsun 🌈

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)