Her pagan gibi bende handfasting ritüeli ile evlenmek istiyorum AMA...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

İRİSusem

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire - Şifacı
Merhaba mabet üyeleri ve ziyaretçileri kendimi bildim bileli tek tanrılı dinlere karşı hep içten gelen bir karşı çıkma hissiyatıyla doluydum. Bunun nedenini araştırırken dini kitapları okumuş, dünyada onlardan önce var olan dinleri araştırmış ve uzun uzun üzerlerinde düşündükten sonra içimdeki hayat görüşünün paganizm olduğu gerçeğini kabul edip pagan bir kişi olalı 7 yıl oldu. Müslüman ve hristiyanların bir arada yaşadığı bir adada yaşıyorum. Tek tanrılı dinler dışında inanılan her şey onlar için dinsiz sıfatıyla bakılıyor. Neyse konumuza geleyim esas olarak.
Ben pagan eşim ise çok dinine uygun bir yaşam tarzı olmasada bir müslüman. Her pagan gibi handfasting ritüeliyle evlenmek en büyük isteğim fakat bu ülkede bunu nasıl gerçekleştireceğimi bulamıyorum. Aklıma gelen tek şey kendimiz baş başa küçük bir ritüelle bunu gerçekleştirmemiz doğru mudur?(bunu kabul edeceğini düşünüyorum çünkü pagan olmamı hiç sorun etmemiştir bu kadr zamandır hatta evimizi çizerken benm için özel bir oda dahil çizmiştir) yoksa başka bir yol var mıdır? Mümkünmüdür?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bir kere her ''pagan'' gibi değil, yeni nesil dizi paganları gibi veya İrlanda usulü gibi demek daha doğrudur.
Ayrıca bu ritüel, Hristiyanlar tarafından da kullanılır. Batı Avrupa paganlarına dayanır.
Paganizmi biliyorsunuz bilmiyorsunuz gibi bir şeye girmeyeceğim herkesin inancı kendine, yalnız paganizmle ilgilenen her gençten, her bireyden bir ricam var, lütfen neye inanırsanız inanın ama new age'in kasıtlı ve projeli yönlendirmeli biçimini değil, biraz daha net olanını araştırın. Paganizm Batı Avrupa ile başlamadı. İşte New Age paganizm ısrarla herkesin kafasına bunu sokuyor ki, İngiltere, İrlanda ve İskoçya merkezli (kontrolünde daha doğrusu) bir yeni din, yeni bir öğreti akımı başlasın. 200 yıldır yeni bir tür Vatikan alanı oluşturma çabası diyelim.. Saydığım ülke merkezli bilin bakalım hangi organizasyonlar var. Neyse işin başka kısımlarına girmek istemiyorum.

Gelelim dini olarak usullere. Müslüman erkek kendi dini dışından sadece Hristiyan ve Yahudi ile evlenebilir. Yani semavi dinlerden birine mensup olmalı, onun dışında yasaklanmış durumdadır. Uygulayıp uygulamamak tıpkı diğer her şeyde olduğu gibi kişinin tasarrufundadır.

Keira

Moderator
Kendi başınıza ufak bir handfasting ritüeli yapabilirsiniz. Ancak hem eşinizin hem de sizin pagan olmanız gerekmektedir. Diğer türlü hiçbir anlamı olmayacaktır.

İRİSusem

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire - Şifacı
Kesinlikle haklısınız bu şekilde bir bakış açısı hiç düşünmemiştim. İngiliz sömürüsünü yaşamış bir adanın çocuğu olarak edindiğim yazılı kaynaklar hep iskandinavyaya aitti. Araştırmalarımı doğruyu bulmak için genişleteceğim adına size temin verebilirim.

Bende öyle düşünmüştüm ama belki bir ihtimal olabilirmi diye size danışmak istemiştim sağolun Keira

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...