Bir şeyi ilk yaptığımda iyi yapıyorum ama sonra hatalar yapıyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Progaryot

Kayıtlı Üye
Örneğin araba sürerken ilk başta gün iyi sürüyorum ama sonra iyiye gitmesi gerekirken kötüye gidiyor ve hatalar yapıyorum. Bu durumu nasıl yenebilirim. Bu durumun olma sebebi nedir? Bilenler varsa ve bilgilendirirse sevinirim. Ve bu olaya ne ad veriliyor. Sadece araba sürme ile ilgili değil, herhangi başka bir şey ne olursa olsun bu şekilde bunu yenmenin bi durumu var mı? Aynı şekilde benimle aynı durumda olan kişiler var mı?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Benim düşüncem;bunun bu düzende ilerleyeceğine öylesine inanmışsınız ki inandığınız gerçekleşiyor.Zihninizdeki bu kalıptan kurtulmanız gerek.Forumda bilinçaltı temizleme üzerine olan konuları inceleyin.

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Buna "Alışılmış Yol" deniyor. Yani benim piskoloğumla adlandırdığımız olay bu. Hayatına biraz karamsar bakan birisin diye düşünüyorum. Bir şey yaptığında yine kötü olacak diye kendini şartlandırıp negatif enerji salgılıyorsun. Bunun sonucunda olaylar kötüye gidiyor. Karamsarlık bizi gerçekten yoran bir olay. Ve birde sen bir işi yaparken stres de yapıyorsun sanırım bu da karamsarlığı ortaya çıkarabilir. Alışılmış veya Şartlandırılmış Yol bu. Sana tavsiyem biraz iyimser ol "Bu sefer olacak kötü bişi olmayacak" vs. olumlama yap bak göreceksin bazı şeyler değişecek.

Ori

Kayıtlı Üye
Eğer bir konuda hata yapıyorsanız o konuda yeterince tecrübe edinmemişsiniz demektir. Hatalar tecrübeye dönüşür. Zamanı gelincede ortadan kalkar.
Eğer konuya farklı bir bakışla yaklaşılmasını istiyorsanız arkadaşlarımızın dediği yöntemlere bakabilirsiniz.

Elysium077

Kayıtlı Üye
İnsanoğlu olaraktan hata yapmadan pişmanlık duymadan kendimizi hiçbir zaman geliştirmedik. Gerek duygusal gerek somutsal.
Kitap okumak sizi teoriye ezbere sadece bir görüşe sahip eder fakat bunu deneyimlediginizde kendimizde eksik olan kısmı fark eder ve bunun için çabalamaya başlarjz.
Bir merdiven düşününüz ilk basamakları çok rahat çıkıyoruz ikişer ikişer fakat sonlara doğru yoruluyor iki büklüm kalıyoruz...

''Hiç hata yapmayan insan hiçbirşey yapmayan insandır.
Ve hayatta en büyük hata kendini hatasız sanmaktır.

asterix

Kayıtlı Üye
Milletimizin huyudur ateşli şekilde işe başlarlar sonradan hevesleri azalır ilgilerini kaybederler çocuksu bir özelliktir.

Beltin

Kayıtlı Üye
Çoğu insan İlk yaptığı şeyi tüm dikkatini vererek yapar..Başarılı olursan da "aa ne de olsa yapıyorum" düşüncesi olur fakat bunun verdiği rahatlıkla dikkati elden bıraktığında yeterince deneyim ve ya pratik sahibi değilsen -Yaptığın şeyde otomatik harekette bulunmuyorsan-başarısız olursun.Bende de aynı sıkıntı var.Düşününce sorunumun bu olduğu kanaatine vardım.Tavsiyem gözlemle kendini

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...