Hayattan soğudum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

muhammed93

Kayıtlı Üye
93 doğumluyum yani 23 yaşındayım.
Kendimi bildim bileli sıkıntılı geçiyo.
Askerden geldikten sonra, sonradan öğrendim üzerimde musallat varmış. Bi kaç ciddi ağır sıkıntı yaşadım.
Hocaları gezdim, kimi 4 musallat var başımdaki yaşlı ama çok güçlüymüş. Kimi mussallat var diyo. Kimide yok diyo. Kimide hacamat yaptır diyo. Enson bi hocayla konuştuk.
Ben 6 aylıkken bulaşmış ilerleyen yaşlarda sıkıntı yaşadığımı belirtti. Ama 400 lira istedi durum yoktu kaldı öyle.......
Şimdi öncelikle Babam beni liseye yazılırken elektronik istedim, başka yere yazdı. Okulu bıraktım. Küçükken bi yere göndermedi. Kaldım öyle Uzunu hikaye. Beni inşaata soktu fayas işleri. Derken 1 sene önce belim gitti fıtık olabilir. Bedenimde ciddi sorunlar var. Çoğu işlerde çalışamıyorum. Benim yaşımdakilere bakıyorum birde kendime bakıyorum çok üzülüyorum. Hayattan soğudum. Babamla hep kavga gürültü olay sıkıldım herşeyden. Bi kere 17 yaşındayken, yine babamla olay çıktı. Bu sefer kendimi Öldürmeye karar verdim. Yani nolmalde ölüydüm. Ölümden döndüm..
Bide 7- 8. Sınıfra sevdiğim bi kız vardı. Olmadı ama aradan 7 8 sene geçti hep onu görüyorum rüyamda. ama o başkasıyla ciddi düşünüyo 7 pek konusmuyorm. Dua ediyorum görmek istemiyorum diye. Yine görüyorum.
Bide çocukluktan beri kanatsız uçtuğumu görüyorum. Norma halimle ve akıl düşüncrlerimle bişey yapmadan uçuyorum.
Bide genelde kötü rüyalar görüyorum.
Şimdi kendini öldürmek haram şirk olmasa çoktan öldürmüştüm. Hayattan soğudum herşeyden sıkıldım. Yaşıyan ölüden bi farkım kalmadı. Eğer bedenim sağlam olsaydı burdan giderdim kendime gelirdim. Ama şimdi çok kötüyüm ölmek için dua ediyom :( Arkadaşlar lütfen yardım edin ne yapıcam bilemiyorum.
- Dalgınlık, yoğun halsizlik, sinir stres, genelde yemek yerken değişik bi tat gelince, vücudum aniden titriyo kısa bi sürelik..
Sıkılmaktanda sıkıldım. Bi ölmek bi yaşamak kutulmak istiyom ne istediğimi bilmiyom.

Furking

Kayıtlı Üye
Selam dostum. Öncelikle neler hissettiğini az çok anladığımı belirtmek isterim çünkü yaşadıklarının bir kısmından tecrübem var geçmişe dair olaylardan. Öncelikle yapman gereken şey psikolojik olarak kendinizi güçlendirmeniz. Aynı zamanda yaratılan herşeyi Yaratan'dan ötürü sevmeyi deneyin. Doğa koşuları yapın, yada en azindan bahçeniz varsa stresli olduğumuz anlarda yalın ayak toprağa basın ve vücudunuzdaki tüm negatif enerjileri, tüm stresi, tüm kötü anı ve düşüncelerin toprak tarafından çekildiğini düşünün. Bunu duş alırken de düşünebilirsiniz yada stresli anlarınızda namaz abdesti de alabilirsiniz, bu size iyi gelecektir. Vücudunuzdan akan suyun tüm negatif enerjiyi alıp götürdüğünü hissedin. Eğer ibadet ediyorsanız işiniz daha kolay olacaktır çünkü sonsuz güç sahibi ve merhametli bir Yaratıcıya sığınıyorsunuz. Kendinize alışkanlıklar edinin, kur'an meali okumaya başlayarak dünyevi hayata olan bakış açınızı da değiştirebilirsiniz. Bunun gibi birçok fırsat var zaten elimizde. Gerekli olan tek şey buna inanmak ve başarmayı hedeflemek. Yeter ki niyetiniz olsun ve bulunduğunuz olumsuz hislerden kurtulmak isteyin.
Diğer bahsettiğiniz varlıklar hakkında pek birşey diyemeyeceğim forumda bu konuda daha profesyonel tecrübeli insanlar var. Site sahiplerine de danışabilirsiniz.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Musallat durumu yok, aklınıza böyle seyler getirmeyin. Psikojik olarak çökmüs insanlarda parazit varlık çok olur, genel olarak büyük bir arınmaya ihtiyacınız var. Bir karar verseniz, garanti veriyorum en az iki ay içinde kendinize gelirsiniz. Manevi bir çöküntüden kurtulmanın başlangıcı öncelikle arınmaktır. Elinizde olmayan sebeplerden kurtulacaksınız ki elinizdekileri sağlam yapın. Psikolojik desteğe ihtiyacınız var, bu demek değil ki durumunuz çok kötü. Biraz yıpranmişlık.. İlaç kullanmanıza bile gerek yok. Derdinizi anlatın, yazın, dökün içinizdekini bir yerlere boşaltın. Psikoloğa gidin, durumunuz yoksa hiç önemli değil. Dinleyen bir birey olması yeterli. Önce stresten sıkıntıdan kendinizi kurtarmaya bakın, bunun için sitede birçok yol yöntem var. Nefes meditasyonunu aksatmayın başta. Sonra da kendinize bir yol çizmeyi deneyin. Hayatınızın haritasını çizin demiyorum, sadece bir iki aylık hedefler koyun kendinize. Kendinizi iyileştirmeyi önce isteyin, birilerinden medet ummayı da hemen bırakın. Kimse size sihirli değnekle dokunup moralinizi düzeltemez.
Yaşınız gereği bu tür bunalımlar da normal, yakın zamanda kendinize gelirsiniz inşallah.

muhammed93

Kayıtlı Üye
Eyvallah iyiki varsınız mantıklı geldi katılıyorum.
Ama evde sorun var. Babamın hataları yüzünden bu hale geldim. Kendiside hatasını kabul etti ama iş işten geçtikten sonra kabul etse ne olcak. Şuan bedenimde ciddi sorunlar var. Ve hastayım çalışmıyorum. işte ben hep sussamda babam rahatsız, kendi geliyo kızıyo beddua ediyo yani heran ne olacak belli değil. Beni geçenlerde evden attı. Ben dünya ahiret onu Allah a havale ettim..
Şuan evde dursamda gelip karışıyo sabrım kalmadı bi olay çıksa şeytan diyo git çok pis döv kendimi zor tutuyorum..
Eğer bedenim sağlam olsaydı burdan çekip giderdim.
Ama ciddi sıkıntılar yaşıyom. Canım çok yanıyo :(

aysebru

Kayıtlı Üye
İş
desiner
bazen sihirli değneğim olsun istiyorum. ama benim elimde çok tehlikeli olurdu zira böyle babalara karşı çok doluyum. babam önce annemi şiddetle felç etti, sonra bakmamak için terk etti. uzun süre anneme baktım kardeşlerime annelik yaptım, sınavdan geçiyordum, her namazdan sonra dua ediyordum sevdiklerimin ölümünü görmek istemiyorum önce ben, Allah ım beni yanına al diye, bedenim sağlıklıydı ama ruhum acı doluydu. Annem iyileşti artık felç değil, yürüyor hatta koşuşturuyor, kardeşlerim okudular evlendiler, herşeyin sonu sabır ve tek tavsiyem ibadet ve teslimiyet, sen sana sadece emanetsin unutma.

muhammed93

Kayıtlı Üye
eywallah kardeşim. senin için sevindim umarım bi gün bende kurturulum. öyle babalar olduğu sürece bu ülke gelişmez.

Naos

Kayıtlı Üye
Geçmiş olsun.Ama emin olabilirsiniz.Musallat durumu yok.Kafanız rahat olsun.Acı bir gün geçecektir.İyi günler.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Musallat gibi durmuyor. Gerçi bazı kesim insanlar, varlıksal her etkiye musallat diyebiliyor o kısmı da ayrı tutalım. Yani sizde hiçbir varlıksal etki yok veya var demiyorum, kontrol olmadan net hüküm koymak hata olur.
Tabii bir de sıkıntılarınız var bunları düşünelim. Sizinki daha çok bazı hormonal hatalar ve şeker hastalığı gibi sistem sorunlarını da işaret ediyor. (varlıksal etkiler de bunlara neden olur, yine o şıkkı iptal etmiyoruz)
Size tavsiyem bir check up yaptırmanız. Evvela hormon testleri, kan testleri, para ayırabilirseniz gıda intolerans testi (bu test sanıldığının aksine çok net değildir haliyle parası olan yaptırsın) yaptırın. Bunların ışığında bazı alışkanlıklarınız sizi hasta ettiğini, bazı eksikliklerin de sizi nasıl etkilediğini çok net göreceksiniz.
Basitçe hayatınızdan çıkaracağınız bazı gıdalar, alacağınız bazı ek takviyelerle 10 gün içinde bedensel ve duygusal bir çok düzelme göreceksiniz.
Sabah kalktığımızdaki sinir keyifsizlik,gün içinde yorgunluk, depresyon vs. hormonlar, minareller ve tolere edemediğimiz gıdalarla çok yakından alakalıdır.
Buna ek olarak nefes egzersizleri, eft gibi yaklaşımları da katarsanız çok şey düzelecektir inşallah.
Duanızı da eksik etmeyin işlerinizden.

Ori

Kayıtlı Üye
Sevgili Muhammed seninle aynı yaştayız. Tabiki durumumuz tam olarak aynı olmasada biraz olsun birbirimize benziyoruz. Öncelikle geçmişi geçmişte bırakmalısın. Bunları geleceğine bahane edip yakınmaktan vazgeçersen işlerin biraz olsun yoluna girecektir. Aile mevzuları herkeste olan şeyler. Belli ki senin baba eski toprak bir tip. :) Sen bu yaşta neler neler yaparsında aslında şuan kendine göre bahanelerin mevcut. Sağlık sorunların için doktorlara başvursan iyi olur. Yoksa bir an önce düzelip hayata tekrar bir atılım yapmanın imkanı yok. Herşeyin aksine sende benimde bir zamanlar içinde bulunduğum birşey sezdim. Herşeye bir bahane.. Bana kızma sakın ben kendimden yola çıkarak bunları söyledim. Kötü anlamda söylemiyorum.

fako

Kayıtlı Üye
Kendinizi bir şeye adayın. En uygunu ibadete adamaktır. Ancak daha farklı şeylerde var; fitness,güreş,sosyal hizmetler. Özellikle sosyal hizmetlere adaya bilirainiz kendinizi. Her türlü sıkıntısı olan biri varsı oturduğum sitede olur ya her yerin bir delisi vardır. Oda sitemizin delisiydi. Deli diyorum ama aslında çok büyük psikolejik sıkıntılar içerisindeydi. Kendisi bir barınağa gönüllü çalışan olarak girdi, yatacak yer verdiler yiyecek giyecek verdiler. Orayı mükemmel yaptı hayvanlar için ölüm kampı iken orayı harika yaptı ayrıca kendi kendini tedavi etti kitaplar okumaya başladı. Sonra onu belediye memuru olarak oranın sorumlusu yaptılar maaşı oldu evi oldu daha neler neler deli diyip beğenmedikleri adam şimdi özenilen insan oldu.

>^InFlame^<

Kayıtlı Üye
Yazdığınız okul olayından yola cıkarak. Sanırım fedakarlık yapmışsınız, istediğiniz bir meslek yerine babanızın istediği mesleği sahiplenmişsiniz. Bu yüzden okulda başarısız olmuş ve şimdiki hayatınızdan memnun değilsiniz. Fakat bir konu var ki cığ gibi, ufak bir kar topunun cığ olayına dönüşmesidir. Bu fedakarlıktır. Feda edip kar beklemektir hayattan. Sözde olmazsa bile histe bekler insan feda ettiği şeyi. Bence babanıza karşı küçüklüğünüzden beri bir tür fedakarlıkta bulunmuşsunuz. Şimdi ise ektiğiniz diken yetişiyor. Ve elledikçe hayat canınızı yakıyor. Bir an önce sizin güzel bir şeyler ekmeniz gerekir bence. Beni yanlış anlamayın ama dost acı söyler niyetinden acıklıyorum benim sizin hakkındaki düşüncelerimi.

teknik67

Kayıtlı Üye
insan sevdiği işi yaparsa hayatı daha çok sever,kafaya işinden başka bir şey takmaz dolayısıyla daha sağlıklı olur.elektronik konusuna meraklıymışsınız anlattığınıza göre.Burdan yola çıkarsak benim size tavsiyem meslek liselerinde açık öğretim de var meslek lisesine giderek açık öğretime yazılabilirsiniz kayıtlar eylül ayına doğru başlar .Şimdidende elektronik ile ilgili bir işyerinde çalışmaya başlayın, eylül ayına doğru size en yakın meslek lisesine giderek elektronik bölümüne kaydınızı yaptırın.açık öğretimde teorik dersler hafta içi akşamları saat beşte başlar en fazla 8 de biter oda hafta içi bir kaç gündür.Atelye dersleri ise cumartesi pazar sekiz buçuktan akşam beşlere kadardır.Yani hem bir elektronikçinin yanında çalışıp para kazanırsınız hemde okulu dışarıdan bitirmiş olursunuz.Piyasada bütün işverenler, ustalar öncelikle dürüst insan daha sonra çok bilgili insan arıyorlar.bilmesede öğretiriz fakat dürüst değilse ne yapsak boş diyorlar.Eğer dürüst ve çalışkan iseniz size başkalarıda yardım eder ve istediğiniz yere gelirsiniz.Hayata sıkı sıkıya bağlanın kendinizi sevdiğiniz işe verin,kendinize zarar verecek düşünceleri kafanızdan atın, zaten kendinizi sevdiğiniz işe verirseniz zararlı düşüncelerde büyük ihtimal kaybolacaktır.

muhammed93

Kayıtlı Üye
Hepinize çok tesekkür ederim.
Ama ben melek çağırma duası diye araştırdığım yardım için. Sonra bu siteyi buldum. Allah razı olsun sizlerden elinizden geleni yaptınız. Ama benim asıl niyetim bu işlerden (musallat ve sıkıntılardan kurtulmak için dua felan) anlayan bilen biri belki yardımcı olabilir diye. Evet yani musallat varmı yokmu yoklamak için bu sorunları çözmek için..
Şuan uzun süreli sıkıntı çektiğim için ciddi zor durumdayım. Yani söyle düşünün, diyelim musallat var hocanın dediklerini yaptın vs. İşte demek istediğim. Ben birsey yapamıyorum. Birisinin veya bi hocanın müdehale etmesi gerek. Hocanın bişeyler yapması gerek. Anlata bildim dimi ? Bu sorun musallat veya pisikolojik te olabilir.
Bedenim sağlam olsa bu sıkıntılar kalmazdı, bi süre sıkıntı çekerdim ama sonra toparlanırdım giderdim başka bi yerde yaşardım.

Ve arkadaşlar yeni farklı bi çözüm buldum,
Önceden az biliyodum araştırayım dedim buldum.
Eğer bu konuda size yardımcı olabildiysem ne mutlu..
Şimdi arkadaslar doğal taşlar var bu taşlar bedeninizde ne sorun varsa ve hastalık gibi ne varsa şifa kaynağı.. tabi şifa Allah'tandır.
Ben maddi durum olmadığından yani çoğu sorunların kaynağı babamdır. Onu 2 dünyada Allaha havale ettim.

Ü

Üye silindi 56746

Musallat durumu yok, aklınıza böyle seyler getirmeyin. Psikojik olarak çökmüs insanlarda parazit varlık çok olur, genel olarak büyük bir arınmaya ihtiyacınız var. Bir karar verseniz, garanti veriyorum en az iki ay içinde kendinize gelirsiniz. Manevi bir çöküntüden kurtulmanın başlangıcı öncelikle arınmaktır. Elinizde olmayan sebeplerden kurtulacaksınız ki elinizdekileri sağlam yapın. Psikolojik desteğe ihtiyacınız var, bu demek değil ki durumunuz çok kötü. Biraz yıpranmişlık.. İlaç kullanmanıza bile gerek yok. Derdinizi anlatın, yazın, dökün içinizdekini bir yerlere boşaltın. Psikoloğa gidin, durumunuz yoksa hiç önemli değil. Dinleyen bir birey olması yeterli. Önce stresten sıkıntıdan kendinizi kurtarmaya bakın, bunun için sitede birçok yol yöntem var. Nefes meditasyonunu aksatmayın başta. Sonra da kendinize bir yol çizmeyi deneyin. Hayatınızın haritasını çizin demiyorum, sadece bir iki aylık hedefler koyun kendinize. Kendinizi iyileştirmeyi önce isteyin, birilerinden medet ummayı da hemen bırakın. Kimse size sihirli değnekle dokunup moralinizi düzeltemez.
Yaşınız gereği bu tür bunalımlar da normal, yakın zamanda kendinize gelirsiniz inşallah.
Bu arınma nasıl gerçekleşir?

huaa

Kayıtlı Üye
Umarım musallat gibi bir durum yoktur. Tanrı hepimizi böyle şeylerden korusun.

Lua

Kayıtlı Üye
Sadece çoğu insan gibi dünyevi konularda zor bir hayatınız var. Maneviyatınızı güçlendirip zorluklara karşı daha sağlam durmalısınız.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...