Değişen maskeler(!)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

melezez

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar. Size soracağım konuyu internetten aradım ama hep reenkarnasyondan bahsediyorlar fakat bu durum kesinlikle reenkarnasyon değil.şimdi durum şöyle:
eskiden tanıdığım bir insan farklı insan suretleriyle belli bir süreyle karşıma yeniden çıkıyor.O kişilerin tanıdığım kişi olduğunu gerek hissediyorum gerekse kendisi o ilk tanıdığım kişiyle ilgili bana söylediği şeylerden bahsediyor.Benim kimseye söylemediğim şeyleri de ve bu durumun adı ne gerçekten bilmiyor ve rahatsız oluyorum. Herhangi bir psikolojik sorunum veya kullandığım ilaçlar da yok. aydınlatırsanız mutlu olurum.teşekkürler...

Furking

Kayıtlı Üye
Ben de defalarca bunu yaşadım. Özellikle yeni bir ortama girince ya da yeni biriyle tanışınca oluyor. Sanki yaşadığım hayatı daha önceden yaşamış gibi... Yaşar Nuri Öztürk'ün reenkarnasyon ve kur'an hakkında yorumları var. Araştırabilirsiniz. Bilincinde olmadığımız sayısızca şeyler var ki insanın akıl kapasitesi bile yetersiz geliyor :)

aysebru

Kayıtlı Üye
İş
desiner
Merhaba arkadaşlar. Size soracağım konuyu internetten aradım ama hep reenkarnasyondan bahsediyorlar fakat bu durum kesinlikle reenkarnasyon değil.şimdi durum şöyle:
eskiden tanıdığım bir insan farklı insan suretleriyle belli bir süreyle karşıma yeniden çıkıyor.O kişilerin tanıdığım kişi olduğunu gerek hissediyorum gerekse kendisi o ilk tanıdığım kişiyle ilgili bana söylediği şeylerden bahsediyor.Benim kimseye söylemediğim şeyleri de ve bu durumun adı ne gerçekten bilmiyor ve rahatsız oluyorum. Herhangi bir psikolojik sorunum veya kullandığım ilaçlar da yok. aydınlatırsanız mutlu olurum.teşekkürler...

dejavu gibi mi biraz daha açar mısın, mesela o kişi özlenilen yada aranılan yada kavuşulamayan yada ulaşılamayan biri mi?

melezez

Kayıtlı Üye
oooo arkadaşlar yapmayın nerelere çektiniz konuyu. bahsettiğim kişi benim hemcinsim.ve bende lez değilim . ve reenkarnasyonla bir ilgisi yok

melezez

Kayıtlı Üye
Biz okuduğumuzu yorumladık sorun sende değil yetersiz kelimelerde :D

:) öyledir tabi de başka nasıl anlatabilirim bilmiyorum. daha önce böyle bir şeyle karşılaşmamıştım. bahsettiğim kişinin tasavvuflada bir ilgisi vardı ayrıca.

Furking

Kayıtlı Üye
Bilemiyorum yapmıştır birşeyler günahını almiyim da :D yine de siz olaylara genel olarak bakın elbet başka açıklamaları da olabilir. Siz olayı biraz daha açıklarsanız elimizden geleni yapabiliriz

GABRIELL1

Kayıtlı Üye
Yazdıklarınızdan benim anladığım bu kişiyle X diyelim tanıştınız arkadaş oldunuz sonra Y diye biriyle tanıştınız ama bu Y kişisinin aslında X kişisi olduğunu mu düşünüyorsunuz. Görünüşü yüzü farklı size de kendini Y olarak mı tanıttı ?

Moonlight_sonata

Kayıtlı Üye
Siz daha önce birini tanıyordunuz ve o kişiye özelinizi açtınız. Daha sonra hayatınıza başka biri daha girdi ve önceki arkadaşınıza kişilik karakter olarak benziyor ayrıca önceki arkadaşınıza açtığınız bilgileri bir şekilde biliyor ve sanki ona da söylemişsiniz gibi size açıyor ama bu yaptığının nasıl mümkün olduğunun kendisi de bilincinde değil ve sizin kadar o da şaşırıyor. Buraya kadar umarım doğrudur. Siz reenkarnasyon olmadığına inanıyorsunuz.Bu iki kişi arasındaki bağın simgesi olabilir. Ya da onun durubilirlik yeteneğiyle alakalıdır belki de. Ruh eşi diye yanlış tanımlanan bir kavram var. Her insanın kendisine benzeyen bir tane de eşi vardır. Eğer bahsettiğiniz olay sadece o iki kişi arasındaysa bana mantıklı gelen seçenekler bunlar. Yardımcı olamadım ama en azından umarım bazı soru işaretleriniz kaybolmuştur.

lookinside

Kayıtlı Üye
Şimdi yanlış anlamanızı istemiyorum öncelikle bunu belirteyim sadece bir tahminde bulunacağım. Şizofreninin bir ayağı gibi düşünün; capgras sendromu diye bir şey var. Tanıdığınız kişinin yerine geçip onları taklit eden sahtekarların sizi kandırmaya çalıştığını farklı yüzlerle sizinle oyunlar oynandığını düşünmenize yol açan bir hastalık bu. Bir çeşit paranoya.Büyük travmalardan, hazıfa kaybı ya da ölüm gibi büyük kaza ve kayıplardan sonra yaygın olarak görünür. Ama aslında çok nadir bir rahatsızlıktır. Capgras sendromunu bir araştırmanızı (ki böyle bir rahatsızlığınız varsa zaten kimsenin dediklerine inanmayıp kendi düşündüklerinize devam edeceksinizdir o yüzden araştırsanız bile hayır bu bende yok diyeceksiniz) ardından bir psikiyatrist yönlendirmesiyle nöroloji ye gitmenizi tavsiye ederim. Şayet böyle bir şey çıkmazsa mistik bir olay olabilir ama zannetmiyorum.

aysebru

Kayıtlı Üye
İş
desiner
aslında kesinlikle aklıma ilk gelen buydu. capgras sendromu. lütfen dikkate alın, konu ile ilgili benzer bir tedavi gördüm ayrıntıya gerek yok ama, sorununuz zararsız görünebilir ama şimdilik, kendi başınıza başa çıkamayacağınız aşamayı beklemeyin, danışın.

melezez

Kayıtlı Üye
kaçırdığınız şey şu ki capgrasta kişilerin yüzü bedeni aynı fakat hasta ruhlarını bi nevi çalındığını o kişinin aslında o kişi olmadığını düşünüyo.
bendeki durumsa şöyle.
ben o kadını hayatımdan çıkardıktan sonra bir yerde biriyle karşılaştım ve direk görür görmez o kişinin okadın olduğu yankılandı içimde ve o kişi yalnızca o kadın ve benim aramda geçen şeyleri biliyo. sonra başaka bi şekilde yiene karşıma çıkıyo böyle gidiyo bu iş

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
kaçırdığınız şey şu ki capgrasta kişilerin yüzü bedeni aynı fakat hasta ruhlarını bi nevi çalındığını o kişinin aslında o kişi olmadığını düşünüyo.
bendeki durumsa şöyle.
ben o kadını hayatımdan çıkardıktan sonra bir yerde biriyle karşılaştım ve direk görür görmez o kişinin okadın olduğu yankılandı içimde ve o kişi yalnızca o kadın ve benim aramda geçen şeyleri biliyo. sonra başaka bi şekilde yiene karşıma çıkıyo böyle gidiyo bu iş
Şimdi siz Ayşe'yi tanıdınız bildiniz, sonra hayatınızdan bir şekilde çıktı. Sonra siz Fatma denen biriyle tanıştınız ve hissettiniz ki aslında bu Fatma tamamen Ayşe'dir, sadece beden değişmiş.
Şimdi teknik olarak imkansız değil, bu tür şeyler olabilir diyelim. Gelin görün ki bu teknik olabilitelerin olabilmesi çok ciddi bir durumdur. Şimdi can alıcı soru şu; Ayşe madem dönüşebiliyor, neden bunu size belli ettiriyor. Zira Ayşe'nin bu durumu öğrenilirse Ayşe gayet de bazı ülkelerin gayet de resmi görevlileri eliyle ölebilir, kaçırılabilir, çok daha başka şeyler olabilir. Bu güce sahip bir kişi neden ''Melezez'' ile kendini riske atıyor?

GABRIELL1

Kayıtlı Üye
Şimdi siz Ayşe'yi tanıdınız bildiniz, sonra hayatınızdan bir şekilde çıktı. Sonra siz Fatma denen biriyle tanıştınız ve hissettiniz ki aslında bu Fatma tamamen Ayşe'dir, sadece beden değişmiş.
Şimdi teknik olarak imkansız değil, bu tür şeyler olabilir diyelim. Gelin görün ki bu teknik olabilitelerin olabilmesi çok ciddi bir durumdur. Şimdi can alıcı soru şu; Ayşe madem dönüşebiliyor, neden bunu size belli ettiriyor. Zira Ayşe'nin bu durumu öğrenilirse Ayşe gayet de bazı ülkelerin gayet de resmi görevlileri eliyle ölebilir, kaçırılabilir, çok daha başka şeyler olabilir. Bu güce sahip bir kişi neden ''Melezez'' ile kendini riske atıyor?

Yanlış mı hatırlıyorum bilmiyorum ama daha önce forumda bir konuya mabet yetkililerinden birinin beden değiştirme değil de göz rengini değiştirmek gibi kısa süreli olarak yüzünün farklı algılanmasının sağlanabileceği ama çok zor bir uygulama olduğu konuşulmuştu. Bu durum için demiyorum ama böyle bir uygulama mevcut mu ?

melezez

Kayıtlı Üye
özelden bi arkadaşın yazdığına göre bazı uygulamalarla kiş kendini size farklı gösterebiliyomuş. bu bana mantıklı geldi. ama hangi uygulamalarla ve neden ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
özelden bi arkadaşın yazdığına göre bazı uygulamalarla kiş kendini size farklı gösterebiliyomuş. bu bana mantıklı geldi. ama hangi uygulamalarla ve neden ?
O arkadaş bunun ne kadar zor olabileceği ve aslında bilinen bir çok tarifin de sahte olduğunu eklemeliydi. Bakınız bu gerçekten çok ciddi bir haldir, basite indirgenecek, şunu şöyle yap olur tarzı bir şey de değil. Işınlanmak kadar önemli. Haliyle soru hala geçerli; neden siz?
Yani bunu da anlattığınız hissettiğiniz gerçek diye kabul ederek yanıtladım. Büyük ihtimalle yanılıyorsunuz diyebilirim. Gelin görün ki burası gizli mabet, her söylenenin altında bir gerçek payı var diye yaklaşmamız lazım. Tabii ki bu söylenenin bir olabilirlik payı varsa böyle yaklaşıyoruz.
Yani dedik ki, gerçek tamam, bu sefer de sorular artar.

melezez

Kayıtlı Üye
O arkadaş bunun ne kadar zor olabileceği ve aslında bilinen bir çok tarifin de sahte olduğunu eklemeliydi. Bakınız bu gerçekten çok ciddi bir haldir, basite indirgenecek, şunu şöyle yap olur tarzı bir şey de değil. Işınlanmak kadar önemli. Haliyle soru hala geçerli; neden siz?
Yani bunu da anlattığınız hissettiğiniz gerçek diye kabul ederek yanıtladım. Büyük ihtimalle yanılıyorsunuz diyebilirim. Gelin görün ki burası gizli mabet, her söylenenin altında bir gerçek payı var diye yaklaşmamız lazım. Tabii ki bu söylenenin bir olabilirlik payı varsa böyle yaklaşıyoruz.
Yani dedik ki, gerçek tamam, bu sefer de sorular artar.

aslında capgrastı biraz daha inceledim o belirttiğim fark dışında çoğu şey uyuyo bana mesela kişiyi gördüğüm zaman çok öfkelenıyorum hatta başıma ağrıla giriyo ama inanamıyorum da buna kafam karışık :(

luciferinelcisi

Kayıtlı Üye
söylediğin psikolojik bir rahatsızlık gibi duruyor. bence ilk önce bir psikolog veya psikiyatristten yardım alabilirsin. insanlar bir anda doğup büyüyemeyeceğine göre reankarnasyon olamaz. dünyanın tamamı da bir oyun olmadığına göre... belkide farkında olmadan anlatıyorsundur ve bir kişilik bozukluğun vardır veya kısa süreli hafıza kayıpları yaşıyorsundur

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Sadece çekim yasası bu siz böyle düşündükçe aynı tarz kişileri farkında olmadan hayatınıza çekiyorsunuz düşünceleriniz değişirse insanlarda değişir çünkü herkes kendi çekimini yaşar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...