Durugörü hakkında yardımcı olabilecek varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aNkA__

Kayıtlı Üye
Öncelikle merhaba
2 sorum var durugörüyle alakalı öncelikle durugörüde gelecek hakkında tahminde bulunurken varlıkların bize herhangi bir yardımı/etkisi oluyor mu yani cinlerden bilgi alma gibi bir durum var mı?
2.si bu yolda kendimizi geliştirmek istersek neyle başlamamı önerirsiniz internette biraz araştırdım konu hakkında birçok yazı buldum ama nerden başlamam gerektiğini anlayamadım yardımcı olur musunuz?
Cevap veren/vermeyen herkese şimdiden teşekkür ederim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Varlıklar sadece cinlerden oluşmaz ( cin aslında bilinmeyen ve gizli varlıkları ifade eder, maalesef dar anlamda kullanıyor ve tel bir tür gibi bahsediliyor bende genel kabule göre devam edeceğim) cinler ile çalışmak başlı başına bir muamma çalışmayı tercih etmemek gerekiyor. Davet ve anlaşma sonrası çalışabilir. Kahin, bakıcı, görücü, falcı genel ifade ile psişiklerin %90 herhangi bir varlık ile çalışmaz kendi öz yeteneğini kullanır. Bu yetenek sayesinde örtülmüş, gizlenmiş yani dünyevi olmayan varlıklarında görebilir. Çoğu psişik gördükleri ya da duyduklarını maalesef söylediler, gösteriyorlar, yazıyorlar diye ifade eder. Aslında kendisi yapıyordur ama kendisine inanmak yerine dış bir güce bağlamayı tercih eder. Bunun sosyal sebepleri de var tabi ki. Özetle dünyevi olmayan varlıkların desteği ile ve kişinin kendi öz yeteneği ile bakıcılık yapılabilir.

Dünyevi araçlar kullanmak işi kolaylaştırır. Kahve, tarot, su, kum, bakla, ateş gibi. Tarot, astroloji gibi bakım türlerinde teorik bilgide gerekir o tür bakım yapanlara yorumcu ya da okuyucu deriz. Herhangi bir varlık ya da öz yeteneği olmayanlar için okuyucu yöntemlerini denemeleri daha iyi olur.

Sonradan yetenek sahibi olan pek kimseye rastlamadım, hamilelik dönemi ya da bir öyd yaşayanlar dışında (ölüme yakın deneyim).

Kişi kendini geliştirebilir mi

tabi ki evet. Ruhsal çalışmalar ile bunu yapabilir. Sitemizde ya da başka sitelerde bu konuda çok fazla yazı var. Bu konuda basılmış kitaplar var. Bu konularda seminer düzenleyen insanlarda var. Çok fazla döküman olduğu için buraya sığdırmak zor olur.

Ne yapabiliriz.

1. Meditasyon
2. Lucid rüya çalışmaları ( haberci rüya, peygaber rüyası, bakıcı rüyası da denir )
3. Astral çalışmalar
4. Erk hayvanı çalışmaları
5. Mantra zikir çalışmaları
6. Aracılar kullanarak denemeler yapmak
7. Teorik bilgi ile kişisel gelişim
8. Sembol öğrenmek
9. Üçüncü gözü çakrası çalışmaları yapmak
10. Majikal çalışmalar ile ruhsal bağlantılar kurmak
11. İçsel rehberliğinizi aramaya devam etmek

shadows

Kayıtlı Üye
"Sonradan yetenek sahibi olan pek kimseye rastlamadım." Anladığım kadarıyla yeteneğin doğuştan zaten bulunduğunu,ama fark edilmesinin kişilere göre değişiklik gösterdiğini belirtmişsiniz zamansal olarak. Bu farklılığın sebebi nedir? Ve genel olarak hangi yaşlarda fark ediliyor sizce? Ben de dahil olmak üzere küçüklükten gelen bir kısmını hatırladığım anıların dışında 16 yaşında kullanılmaya başlandı çevremdeki birçok kişide 16 yaşındayken fark etmiş bu bir rastlantı mıdır?

aysebru

Kayıtlı Üye
İş
desiner
Hamilelik dönemi başı başına bir mucizedir. Bilimsel dünya bile şaşkın içindedir ve hala çalışmalar devam ediyor.
Ezoetik açıdan her şey ama herşey doğuma göre şekillenir. Tüm semboller, tüm inançlar Doğum temeli oturur. Evrenin Doğumu. Mikro evren olan insan da Evren'in bir yansımadır. Yani kutsal Doğum her saniye gerçekleşme devam eder. Saatlerce konuşabileceğimiz bir konu aslında bu. Dinsel mitlerden, ezoerik tarihe, bilimden kişisel tecrübelere kadar uzanır sohbet konusu. Basit çok basit bir özet yapayım.

Bilimsel açımdan inanılmaz bir harmanlar, enzimler ve kimyasal maddeler kaosu yaşanır. bunlardan birine örnek Dmt dir. Ruh molekülü dediğimiz ve sitemizde üzerinde konuştuğumuz bir madde salgılanır. Bu bile tek başına psişik deneyimler işin yeterdir.

enerji olarak bakarsak konuya zaten, bir ruh bir can bir yaşam başlar bir başka ruhun içinde.

bir bağ oluşur. Çakralar en yüksek devinimde çalışır. Ruh akşadan, üç boyutlu evrene geçmiştir. Hala Akaşa ile bağlantısı devam eder. Bu anneyede akar.

Maalesef dünyayı idare edenler insanların algısının ne kadar kapalı olursa o kadar idare edilebilir olduğunu gördükten sonra. Unutmamız ve sınırlı bir bakış açısına sahip olmanız için ellerinden geleni yaptılar. Kutsal Doğum unutuldu, dişil güçler unutuldu.

Hamilelik ve doğum çok tajik bir duruma dönüştürüldü.

Özetle hamilelik döneminde Yen'i bir evren yaratılır. Bu muazzam ötesi bir güçtür ve herşeyin olması mümkündür. Şifacılıktan büyücülüğe, Kahanetten, zekaya kadar pek çok gelişme olur.

çok
yakın bir arkadaşım hamile dokuz aylık yeni doğmuş bebeği mama sandalyesinde kahvaltıdalar. Bebeği ile selfie çekiyor ve ablasına mesaj atıyor
ablası cevap yazıyor, omzundaki el kimin? Arkadaşım o esnada bebeğe baktığı için kameraya yansıyan eli görmüyor tekrar bakınca görüyor. El kibar beyaz bir bayan eli, biraz ürkünç bir durum. sonuçta dijital bir ortama net bir şekilde yansımış bir görüntü. bana bunu açıklayabilecek biri varsa seve seve paylaşabilirim. iyi forumlar.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
"Sonradan yetenek sahibi olan pek kimseye rastlamadım." Anladığım kadarıyla yeteneğin doğuştan zaten bulunduğunu,ama fark edilmesinin kişilere göre değişiklik gösterdiğini belirtmişsiniz zamansal olarak. Bu farklılığın sebebi nedir? Ve genel olarak hangi yaşlarda fark ediliyor sizce? Ben de dahil olmak üzere küçüklükten gelen bir kısmını hatırladığım anıların dışında 16 yaşında kullanılmaya başlandı çevremdeki birçok kişide 16 yaşındayken fark etmiş bu bir rastlantı mıdır?

aileler, toplum ve sistem. Çocuk farkında zaten. Verilen tepkiler
çocuk işde,
hayal dünyası
kendince oyun oynuyor
saçmalama evladım öyle şey olmaz
gerçek değil bunlar

daha kötüsü korkutmalar, ailelerin korkusu yüzünden yapılan yapılan çalışmalar vs vs
bilinçaltı hayal rüya saçmalık ya da korkunç görmeye başlıyor bilinç tepki veriyor. Unutuyor ya da başka bir açıklama getiriyor. İlerleyen yaşlarda içsel olarak dürtü yeniden geliyor. Bazıları bunun üstüne gidiyor bazıları kapatıyor kendini. Mantıksal bir yaş sınırı Yok.

İRİSusem

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire - Şifacı
Ben kendi durugörü yeteneğine sahip olan bir kişi olarak sayın urumhamatahayil'in anlattığı ve size yol gösterecek bilgilerinin ışığında bol araştırma ile birlikte kendi benliğinizi bulmanızı ve bu doğrultuda çalışmalarınızı sürdürmenizi öneriyorum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...