Nefilim olduğunu düşünenler

Belpheg0r

Kayıtlı Üye
Melek deyince hep iyilik melekleri akla geliyor oysaki şeytanda bir melektir ayrıca melekler de bana uydurma gibi geliyor kötü bir varlığın yine süslenip sunulması olayı bence

Melekler yaratıcıya karşı gelemez.Şeytan cinlerdendi ve o yüzden isyan etti.Meleğin içinde kötü bir duygu yok.Melek sabittir.

acid

Kayıtlı Üye
Nefilimler Gözcüler olarak da geçer bazı kaynaklarda. Antik Yunan'da da Titanları görüyoruz. Nefilim, düşmüşler ya da gökten gelenler anlamına geliyor. Dev ya da melek denmesi yanlış çeviriler, farklı bilgilerin, inançların ve kaynakların birbirine girmesi sonucu. Dev kelimesi o dönemin uygarlığından üstün varlıkları da tabir ediyor olabilir. Bugün her ne kadar efsanevi olarak hikayeleştirilse de mitolojik kaynaklardan bazı bilgiler edinmek mümkün. Antik dönemlerdeki tanrı ve tanrıçalar yaratıcıdan çok yönetici konumunda. İradeleri olan, her biri farklı kişiliğe, yeteneğe sahip farklı kişilikler çıkıyor karşımıza okuduğumuzda. Coğrafya değiştikçe isimler değişiyor sadece. O nedenle nefilimlerin, titanların ya da o dönem tanrı ismi verilenlerin farklı gezegenlerden gelen ya da Dünya'daki gelişmiş türler olduğu teorileri konuşulur. Tanrı ya da melek gibi kelimeleri bugünkü anlamlarıyla düşünmemek gerekiyor konuyu analiz edebilmek için. Bir insanın kökeninde nefilim olması mümkün mü ya da nefilimler hala var mı bilmiyorum ancak homo sapiens sapiens olarak dahi saf bir tür değiliz. Diğer homo türleriyle genetik olarak karışmış durumdayız. İnsanlar kendi potansiyellerini ortaya çıkardıkça insanlık tarihine ait gizemler kendiliğinden çözülecektir.

asterix

Kayıtlı Üye
Nefilim konusunda efsanelerin dışında en mantıklı cevabı Kasyopya celselerinde buluyoruz.Yukarıdaki postlarada var.

acid

Kayıtlı Üye
Şu an efsane olarakisimlendirilen mitoloji dünyanın yazılı olmayan dönemlerine ait tarihi de içerir. Dünya genelinde pek çok mitin birbirine benzerlik taşıması da birbirlerini bir anlamda doğrular. Sümerlerde tanrıların uçan gemiler vardır, buna benzer tanımlar antik Güney Amerika uygarlıklarında da geçer. Hint mitolojisinde bir anda beliren tanrıça Kali canavarları yener. Bazı kültürlerde gökten gelenlerin bilgileri öğretmesi söz konusudur. İnsanlara bilgi öğretme de anlaşmazlıklar vardır. Nefilimler de yine gökten gelenlerdir. Kasyopya celseleri hakkında önceki sayfalarda okuduğum postta bu anlatımları doğruluyor. Kasyopya Celseleri hakkında pek olumlu fikirlere sahip değilim, tabii ki bilgi eksikliklerim söz konusu olabilir. Ancak öncelikle dünyaya ve dünya tarihine bakma taraftarıyım diğer bilgileri dışlamadan.

Nefilimler hakkında dikkat çekmek istediğim nokta dünyanın her yerinde benzer bir 'tanrı' yada 'üstün' ırk anlatımlarının olması. Ve tek bir ırktan da bahsedilmiyor, birden fazla ırk ya da grubun arasındaki güç savaşı da söz konusu.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Zaten meleklerin hala insan bedenine girebileceğine inanmak masallara inanmakla birebir melekler sadece iman eden ışık varliklaridir hepsi bizi oyalayacak bir masal işte gerçekler nasıldır bilemeyiz tek bildiğim masallarla kandirildik

Ü

Üye silindi 58480

Melek zaten bedene girmez ki, napsın bedenin içinde? Bedene cin girer
Melek auranın etrafına siper olur.

Uzaktan kumandalı arabanın ruhu arabanin içinde değildir. Araba akıllı manevralar yapar görünse de ruhu cook uzaklardan elektromanyetik olarak onunla irtibat kurmaktadır. Araba bunu ruhu içinde bir yerde olarak algılar ve bazen parazit yayınlar karıştı mı hem yeteneğini kaybeder hem rotasını kaybeder. Ama bunun idrakına o anki tecrübe çemberinin içinde varamaz

Ruhumuz şu an bize zer aleminden ulaşmaktadır ve bazen irtibat zayıflar bazen güclenir. Avatardaki gibi bedenimile burda ama ruhumizla da zer aleminde imtihan oluyoruz. Beden olüyor oyuncak araba ömrünü tüketiyor ama uzaktan kumandasındaki kaynak çipte tüm bilanço zaten kaydedilmişti.

Dünyanin yok olmasıyla ahiretteki ruhumuzla dünyadaki bedenimizin 3D sanal irtibatı kopacak ve ruhlar ahirette bu şekilde ayağa kalkacaklardır.

AxeHaylaz

Kayıtlı Üye
Nefilimler ile ilgili her şeyi okudum neredeyse. Başka böyle olduğunu düşünenler var mı diye soruyorum. Benim öz annem bana nefilimim demişti. Çok eski anılarını hatırlıyorum. Çocukken de nefilim denmişti. Merak ediyorum gerçekten nefil miyim. Başka böyle garip şeyler olduğunu düşünenler var mı. Bu arada 25 yaşındayım ama 18 gösteriyorum.

kurtigur

Kayıtlı Üye
tahrif edilmiş tevratın efsaneleri bunlar, kuranda varsa gösterin. tevratta yazanlar doğru ya da geçerli olsaydı, incile gerek olmazdı,kurana gerek olmazdı,

brotherhood

Kayıtlı Üye
tahrif edilmiş tevratın efsaneleri bunlar, kuranda varsa gösterin. tevratta yazanlar doğru ya da geçerli olsaydı, incile gerek olmazdı,kurana gerek olmazdı,

Bu sitede sadece müslümanlar olmadığı için tevrata efsane veya tahrif edilmiş demeniz saygısızlık oluyor

Astre

Kayıtlı Üye
Tamamen çöp, kasyopya celseleri.

@hazaR celseleri okuyorum, siz ve forumda ki bir çok üye farklı başlıklarda bu tarz yorumlarda bulunmuşlardı (Onlara güvenmeyin vs.). Bu konuda biraz daha detaylı açıklama yapar mısınız lütfen? Ayrıca RA ve Plaides konusunda görüşleriniz nelerdir?