10 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Vampir & Büyü?

Paylaş

Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    3
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    33

Standart Vampir & Büyü?

Vampir olduğunu söyleyen biri var ve sadece cadilardan zarar görebileceğini söylüyor. Bunun hakkında bilgisi olan var mı? Varsa yazabilir mi?
    Not: Gerçek ya da değil demiyorum. Sadece merak ediyorum.

cellad'ın laneti..hangman's curse

Rep Puanı : 27622
    Ettiği Teşekkür
    310
    1.276 mesaja 5.440 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    195

Vampir var mı? Olabilir
    cadı var mı? Var
    bir cadı bir varlığa zarar verebilir mi? Evet verebilir.
    vampirler eğer gerçekse onlara zarar verecek seviyede olabilir mi? Evet

diğer bakış açısı
    ezoterik ve pozitif bilimler vampiri kabul eder mi ? Hayır
    kan ile ritüel yapan ve farklı güçlere sahip karanlık büyücüleri ezoterik açıdan kabul edilirken bilimsel açıdan edilemez.
    Buda bir nevi kara cadıdır. Kara cadıya ak cadı zarar verebilir. Cadıların büyük bir bölümü artık al ve kara ayrımını kabul etmiyor. Ama eski kabule göre arkadaşınız kara cadı (şaman) ama bilmiyor.

Diğer bakış açısı

vampir yoktur. Öyle olduğunu sanıyordur. Bir de düşman yaratmış paranoyak belirtiler gösteriyor.
    Yani arkadaşınız paranoid şizofren.

Diğer bakış açısı

popüler fanestik sanata ( film, dizi, kitap) kendini kandırmış öylesine konuşuyor kendince oyun oynuyor.

Diğer bakış açısı

yalan söylüyor.

Ya kendin dikebilirsin ya da hiç kimse eline bir iğne bir iplik verebilirim dedi.. Tanrı

Lütfen bana özel mesaj atmadan önce buraya tıklayınız.

Kişisel Web Sitem

Kadim Bilgelik Ezoterik Kitabım İçin Tıklayın

Ruhun 7 Kapısı kitabım için tıklayın.

3. 13 kişi URUMHAMATAHAYİL üyemize teşekkür etti:
    aysebru (01.01.2017),brotherhood (24.12.2016),FİZYOTERAPİST (20.03.2017),hazaR (24.12.2016),horor_anqel (25.12.2016),Mrs.Şeytan (29.12.2016),mrx (25.12.2016),P0MAK (25.12.2016),Snooww (25.12.2016),Staphyle (29.12.2016),Tai Chi Chuan (24.12.2016),victoor (24.12.2016),yare-i yarim (25.12.2016)

Rep Puanı : 987
    Ettiği Teşekkür
    623
    267 mesaja 411 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    26

Ben bu mitolojik öğeleri gezegenlerle özdeşlestirdim kurtadam hikayesi Sirius bu melegimsi varlıklara benzeyenler Andromeda temsil ediyor vampirlerde bence soğuk oldukları için genel itibariyle orion gezegenine ait olabilir farklı olan hiçbirşeyin karması bu dünyaya ait değildir bir önceki yaşamında başka bir gezegende yaşamıştır bu yüzden bu yetenekler spiritüal olarak adlandırılır ve ortaya çıkarlar bir teori yinede

Bir tren bekliyorsun. Seni uzaklara götürecek bir tren… Trenin seni nereye götürmesini umduğunu biliyorsun, ama emin değilsin. Ama önemi yok. Bir trenin seni nereye götüreceğini nasıl umursamazsın? Çünkü birlikte olacaksınız.

5. 7 kişi Bulut_atlası üyemize teşekkür etti:
    Chillout (25.12.2016),horor_anqel (25.12.2016),Mrs.Şeytan (29.12.2016),P0MAK (25.12.2016),Snooww (25.12.2016),URUMHAMATAHAYİL (24.12.2016),yare-i yarim (25.12.2016)

Rep Puanı : 81
    Ettiği Teşekkür
    3
    22 mesaja 40 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    3

Vampir olduğunu söyleyen biri olamaz. Neden ?

Dünyada vampirlik üzerine hemen hemen herkesten daha fazla bilgi aktarmış tek kişi Father Sebastian'dır. Bu adamın vampir tarikatı, vampirlik üzerine yazılan kitapları ve birsürü fanı var inceleyebilirsiniz, örgütün çevresinde tamamen vampir özentisi bir kitle oluşmuştur ve bu kitle kendine vampir süsü vererek endless night (sonsuz gece ) dedikleri tuhaf bir etkinlik düzenliyorlar. Yanlış hatırlamıyorsam Altın Şafak cemiyetine bağlı bir vampir tarikatıda var emin değilim başka bir tarikat da olabilir ancak ismi aklıma gelmiyor.

Kitaplarında bahsettiği vampirlik mantık çerçevesinede güzel oturuyor. Şöyle; Vampirliğin kökeni yüksek majiye dayanır ilk vampirler aynı zamanda yüksek inisiyasyona sahip kişilerdir. Bu ibare vampir olduğunu iddia eden kitlenin % 99'unu direk diskalifiye eder. Vampirler kan içerler fakat çok az miktarda ve kanla beraber muhtemelen tüm enerjinizi alarak yaparlar bunu. Sessizlik ve gizlilik ilkesi bütün majikal order'larda benimsenmiştir fakat vampir tarikatları sistemi tamamen bunun üzerine kurmuştur vampirlerin varlığı bugünün majisyenleri tarafından bile bilenemiyor çünkü çok gizli ( Crowley hariç ) Bu yazdıklarımın sayfa sayfa anlatımı ve detayları kitaplarında bulunuyor inceleyebilirsiniz.

Maji kapsamı geniş bir konudur bazı majisyenler majiyi bütün bilimlerin özü diye tanımlar ve uygulama alanıda hayli geniştir.Eğer bu perspektiften bakarsak herşeyin mümkün olduğunu görebiliriz tabi evrensel yasalar çerçevesinde.Kumdan deniz gibi şeyleri kastetmiyorum.

Vampir olduğunu iddia eden arkadaşın çok fazla The vampir diaries izlediğini düşünüyorum , güzel dizi bende izliyorum ama kendini kaptırmamak gerek.

7. 4 kişi Leth-ryn üyemize teşekkür etti:
    Bulut_atlası (25.12.2016),horor_anqel (25.12.2016),mrx (25.12.2016),Snooww (25.12.2016)

Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    7
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    2

Ben vampir gibi bir varlığın sadece insanlardaki bir hastalıkla olabilceğini düşünüyorum öylede birşey olduğunu sanmıyorum

Yer
    manisa
    Rep Puanı : 19
    Ettiği Teşekkür
    21
    4 mesaja 9 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    2

Bencede kan içme isteği psikiyatrik bir rahatsızlık, eskiden bilim yoktu tanımlanamayan birçok şey vardı rahatsızlıklar, hastalıklar ruhsal problemler, bence vamp insanlarda bunlardan bir gurubu.
    Büyü hep vardı, bu ayrı birşey varlığı inkar edilemez.

Rep Puanı : 3
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    2

Bencede saçma vampir ozentisi ile insanlar ilgi çekmeye calisiyir

Rep Puanı : 163
    Ettiği Teşekkür
    56
    63 mesaja 82 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    13

Bir çok "İnsan üstü" diye tabir edilen insan ve arlığa şahit oldum. Ancak üzülerek belirtiyorumki hiç bir şekilde, vampir e şahit olmadım. Şekil değiştirebilenler var ancak vampir mümkün değil gibi gözüküyor. Olsa dahi bilinen gibi tozpembe; uçan,kaçan ölümsüz varlıklar olamazlar gibime geliyor. Özelliklede ölümsüzlük kısmı imkansız diye bilirim. Ancak ölümsüzlükten kast edilene göre değişebilir.

Her şeyin bir bedeli vardır

Rep Puanı : 29
    Ettiği Teşekkür
    26
    5 mesaja 8 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    12

Vampir oldugunu söyleyen biri cadıyı nereden bulacak zarar görmez zaten vampirse o bulur diye düşünüyorum

Rep Puanı : 987
    Ettiği Teşekkür
    623
    267 mesaja 411 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    26

Vampir denen şey aslında insanların vücut sıvıları ile beslenen farklı gezegene ait varlıklar olabilir diye düşünüyorum insanlar herşeye bir kılıf uydurma yeteneklerini geçmişten beri yapıyorlar maalesef çirkin olan birşeyi güzel ve çekici bir şeye dönüştürme çabası hayran elde etme çabası insanlar üzerindeki etkisi tek olan bu inanmayın sadece uyurken çalınan değişik ninnilerden biri işte..

Bir tren bekliyorsun. Seni uzaklara götürecek bir tren… Trenin seni nereye götürmesini umduğunu biliyorsun, ama emin değilsin. Ama önemi yok. Bir trenin seni nereye götüreceğini nasıl umursamazsın? Çünkü birlikte olacaksınız.

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)