Vampir & Büyü?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

horor_anqel

Kayıtlı Üye
Vampir olduğunu söyleyen biri var ve sadece cadilardan zarar görebileceğini söylüyor. Bunun hakkında bilgisi olan var mı? Varsa yazabilir mi?
Not: Gerçek ya da değil demiyorum. Sadece merak ediyorum.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Ben bu mitolojik öğeleri gezegenlerle özdeşlestirdim kurtadam hikayesi Sirius bu melegimsi varlıklara benzeyenler Andromeda temsil ediyor vampirlerde bence soğuk oldukları için genel itibariyle orion gezegenine ait olabilir farklı olan hiçbirşeyin karması bu dünyaya ait değildir bir önceki yaşamında başka bir gezegende yaşamıştır bu yüzden bu yetenekler spiritüal olarak adlandırılır ve ortaya çıkarlar bir teori yinede ;)

Leth-ryn

Kayıtlı Üye
Vampir olduğunu söyleyen biri olamaz. Neden ?

Dünyada vampirlik üzerine hemen hemen herkesten daha fazla bilgi aktarmış tek kişi Father Sebastian'dır. Bu adamın vampir tarikatı, vampirlik üzerine yazılan kitapları ve birsürü fanı var inceleyebilirsiniz, örgütün çevresinde tamamen vampir özentisi bir kitle oluşmuştur ve bu kitle kendine vampir süsü vererek endless night (sonsuz gece ) dedikleri tuhaf bir etkinlik düzenliyorlar. Yanlış hatırlamıyorsam Altın Şafak cemiyetine bağlı bir vampir tarikatıda var emin değilim başka bir tarikat da olabilir ancak ismi aklıma gelmiyor.

Kitaplarında bahsettiği vampirlik mantık çerçevesinede güzel oturuyor. Şöyle; Vampirliğin kökeni yüksek majiye dayanır ilk vampirler aynı zamanda yüksek inisiyasyona sahip kişilerdir. Bu ibare vampir olduğunu iddia eden kitlenin % 99'unu direk diskalifiye eder. Vampirler kan içerler fakat çok az miktarda ve kanla beraber muhtemelen tüm enerjinizi alarak yaparlar bunu. Sessizlik ve gizlilik ilkesi bütün majikal order'larda benimsenmiştir fakat vampir tarikatları sistemi tamamen bunun üzerine kurmuştur vampirlerin varlığı bugünün majisyenleri tarafından bile bilenemiyor çünkü çok gizli ( Crowley hariç ) Bu yazdıklarımın sayfa sayfa anlatımı ve detayları kitaplarında bulunuyor inceleyebilirsiniz.

Maji kapsamı geniş bir konudur bazı majisyenler majiyi bütün bilimlerin özü diye tanımlar ve uygulama alanıda hayli geniştir.Eğer bu perspektiften bakarsak herşeyin mümkün olduğunu görebiliriz tabi evrensel yasalar çerçevesinde.Kumdan deniz gibi şeyleri kastetmiyorum.

Vampir olduğunu iddia eden arkadaşın çok fazla The vampir diaries izlediğini düşünüyorum , güzel dizi bende izliyorum ama kendini kaptırmamak gerek.

mrx

Kayıtlı Üye
Ben vampir gibi bir varlığın sadece insanlardaki bir hastalıkla olabilceğini düşünüyorum öylede birşey olduğunu sanmıyorum :)

aysebru

Kayıtlı Üye
İş
desiner
Bencede kan içme isteği psikiyatrik bir rahatsızlık, eskiden bilim yoktu tanımlanamayan birçok şey vardı rahatsızlıklar, hastalıklar ruhsal problemler, bence vamp insanlarda bunlardan bir gurubu.
Büyü hep vardı, bu ayrı birşey varlığı inkar edilemez.

Padre

Kayıtlı Üye
Bencede saçma vampir ozentisi ile insanlar ilgi çekmeye calisiyir

fako

Kayıtlı Üye
Bir çok "İnsan üstü" diye tabir edilen insan ve arlığa şahit oldum. Ancak üzülerek belirtiyorumki hiç bir şekilde, vampir e şahit olmadım. Şekil değiştirebilenler var ancak vampir mümkün değil gibi gözüküyor. Olsa dahi bilinen gibi tozpembe; uçan,kaçan ölümsüz varlıklar olamazlar gibime geliyor. Özelliklede ölümsüzlük kısmı imkansız diye bilirim. Ancak ölümsüzlükten kast edilene göre değişebilir.

Belpheg0r

Kayıtlı Üye
Vampir oldugunu söyleyen biri cadıyı nereden bulacak zarar görmez zaten vampirse o bulur diye düşünüyorum

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Vampir denen şey aslında insanların vücut sıvıları ile beslenen farklı gezegene ait varlıklar olabilir diye düşünüyorum insanlar herşeye bir kılıf uydurma yeteneklerini geçmişten beri yapıyorlar maalesef çirkin olan birşeyi güzel ve çekici bir şeye dönüştürme çabası hayran elde etme çabası insanlar üzerindeki etkisi tek olan bu inanmayın sadece uyurken çalınan değişik ninnilerden biri işte..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...