Sizce gerçek midir doğrumudur

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

lord5454

Kayıtlı Üye
öncelikle ğerkeze Selamın aleyküm size sorum şu yazdım şeyi biryerde okudum sizce doğrulu nedir cevablarsanız sevinirim
KEŞFİ ESRAR
Bir kimse her gün sabah namazından sonra bunu 100 defa okumaya devam etse
Biiznillah alemi gaybtan çok şeyler kendisine ifşa olunur. Ehli yakin olurlar.
Gözlerinden zulmet perdeleri kaldırılır.
Eğer halvette riyazetli oruç tutarak 19 gün boyunca her gün 1931 defa okusalar
kalb gözleri açılır. Kabir ehlinin hallerini müşahede ederler. Hatta onlarla
konuşur. Ervahtan bir bölük kendisine musahhar olur. Gizli sırları keşfeder.
Acayipler zuhur eder.
Eğer halvette riyazetli oruç tutarak 19 gün boyunca her gün gecede ve gündüzde
4832 defa okusalar Hakk teala o kişiye yeryüzünün hazinelerini açar. Nereye
gitse toprağın üstünü nasıl görüyorsa altınıda öyle ayanen görür. Bütün defineler
hazineler kendisine arz olunur. Dünya eline geçer. Ehli keramet olurlar.
Sayılmayacak kadar hayırlar bereketler husule gelir.
Eğer 3 gün halvette riyazetli oruç tutup her gün 44496 defa okusalar çok büyük
havvaslar zuhur eder. Ez cümle bütün mahlukat kendisine musahhar olur.
Alemlerin kapıları o kişiye açılır. Alemi gaybten dilediği nesneyi hemen filhal
önüne koyuverirler. Allahü tealadan gayri hiç kimseye muhtaç olmaz. Ervahtan
bir bölük musahhar olur, eğer tayyi mekan eğer havada uçmak her ne dilese
hemen yerine getirirler. Ta mağribten meşrika alemde her ne olup bitse hepsini
haber verirler. Sayılmayacak havvaslar bahşolunur.
وعنت الوجوه للحي القيوم :budur Okuyacak
Türkçesi: ve anetil vucûhu lilhayyil kayyûm

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Cübbeli ahmet hocanın dediği gibi bazı esmalar var okumaya kalksan insanın ömrü yetmez :) Benim şahsi fikrim bu

lord5454

Kayıtlı Üye
ben sabır ederim ömrümü harcasam fark etmez sonuçta allah adına yapacan ben sadece gerçekten olurmu olmazmı merak ediyorum bilen biri cevablarsa çok memnun olurum şimdiden hepinizden allah razı olsun

Elysium077

Kayıtlı Üye
Gerçeklik yapıyı çok yüksektir hem inanç hemde gönülden olması çok önemli olup bu tür sırlı faziletli zikrlerin hatta ve hatta normal Esma ı Şerif ler içinde geçerlidir daha ince sırlı bilgilere ulaşmak için ilim kitaplarından yardım alabilirsiniz tabi çok meşakkatli olup sabır ve erdemlik gerekmektedir.

lord5454

Kayıtlı Üye
Allah yolunda olacaksa yıllarca bile iabdet etmeye hazırm hiç ara vermeden yeterki Allah katında yükseleyim

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Bunlar hem doğrudur hemde değildir diyebiliriz.Çünkü bunlar çalışmak ile elde edilemeyecek makamlar.mutasavvıflara baktığımız zaman her zikri tertibi yapmalarına rağmen zahmetten başka birşey elde edemedikleri görülür.Kısacası böyle hallere kavuşmak için ilahi sistem tarafından seçilmiş olmanız gerekmektedir.Böyle haller sırf harkuladelik olsun diye kişilere verilmez bir misyon ile görevlendirilmiş olmanız gerekmektedir.İşin birde şu boyutu var esmaları çalışmak suretiyle boyut kapılarını aralamak mümkün oluyor eğer maksadınız paranormal şeylerle karşılaşmak ise bunun yöntemleri çoktur.Ama maksadınız Allaha yakınlıksa illaki bahsettiğiniz makamlara erişmek gibi bir şart yok bunun için.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Okumaların yanında buna da uygun bir yaşam kurarsa mesela kimse hakkında konuşmaz, bir davranışta bulunurken iyi mü kötü mü ölçüp tartarsa, kalbi temiz tutacak şeyler yapıp, baktığı her yaratılmışta yaradana şükretmek gibi iyi huyları olsa üstünede bu terkipleri yapsa neden olmasın? Bence mümkün.

Furking

Kayıtlı Üye
Kabirdekiler ile nasıl konuşuluyor bunu bana açıklayabilir misiniz ? Ruh farklı bir boyutta, burda kalan sadece ölmüş bir beden.. Said nursi de kaybolan fındık, cevizini Geylani'ye buldurduğunu söylüyormuş. Son olarak okunacak duanın türkçe anlamını da araştırmışsınızdır inşAllah. Eğer biliyorsanız ben de merak ediyorum yazarsanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

lord5454

Kayıtlı Üye
benim allaha yakınlık artı olar birmisyonum var misyonumda şu bunları allaha yakın olmaktan öte örendim bilgilerle insanlara yardım etmeyi istiyorum örneğin cinlenmiş muslat olayları büyü olaylarına maruz kalmış insanları kurtarmak gibi şeyler yapmak istiyorum

Elysium077

Kayıtlı Üye
benim allaha yakınlık artı olar birmisyonum var misyonumda şu bunları allaha yakın olmaktan öte örendim bilgilerle insanlara yardım etmeyi istiyorum örneğin cinlenmiş muslat olayları büyü olaylarına maruz kalmış insanları kurtarmak gibi şeyler yapmak istiyorum

Bu sözlerinize nazaran Allah şimdiden yardımcınız olsun hacetinizi yerine getirir inşallah. İlmi konuları karşılıksız Allah rızası için yapar isen önündeki bütün kapılar sonuna kadar açılır buda benden ek bir bilgi olsun :).TL Çay çorba şeker Vs gibi şeyler yapılan iş karşısında alındığı vakit zarar vermektedir ve bu tür zararlar 37+yasindan sonra fiziksel hastalıklar olarak geri verilmektedir. El kol bacak tutmaması kas erimesi kemik erimesi gibi en çok gözlenen hastalıklar belirmistir.

Troll

Kayıtlı Üye
Sen allah için değil kendini üstün görmek için yapıyosun gibi geldi. Bu kadar yeteneği allah için istemen mantıklı değil allah için herşey yapabilirken olağanüstü şeyleri de istemeni çokta doğru bulmadım

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
insanlara yardım etmeyi istiyorum örneğin cinlenmiş muslat olayları büyü olaylarına maruz kalmış insanları kurtarmak gibi şeyler yapmak istiyorum
Bu tür bir konuma gelmenin Allaha yakın olmayla bir alakası yok.Bu bahsettiğiniz şeylerde ayrı bir ilimdir.Sağlamlığını yitirmiş bir binayı eski kalitesine kavuşturmak için nasıl ki bunun ilmini almak gerekirse sizin bahsettiğiniz şeylerde öyle.Bir kaç okuma ile öyle birşey elde edilmez diye düşünüyorum çünkü bu tür konularda hep çocukluktan itibaren alınan eğitimlerden bahsedilir.

Furking

Kayıtlı Üye

Allah'a yakın olmaktan öte birşey olduğunu mu düşünüyorsunuz ? Ya Alim olan sonsuz ilim sahibi Allah'a yakın olmaktan öte birşey? Ve bunu ilim konusuna değinerek söylüyorsunuz. Dinî inancınızın islam olduğuna emin misiniz ? Yada bahsettiğiniz sözde "Allah dostu" dediğiniz insanlar mı size ilim veriyor ? Peki onlara bu ilmi veren kim ? Bence ilk olarak temel ilim olan idrak ve tevhid ilmini kavrayın devamında hakkınızda hayırlısı neyse o olsun. Selametle

lord5454

Kayıtlı Üye
benim kalbimden geçen şu örendim ilimlerle karşılıksız olarak yardım etmek isitiyorum hatta kendi cebimden gitsin fark etmez bir insanın hayatını kurtarmak ve bunun sevabını kazanmak dünyadaki tüm hazinlerden da deherlidir

Furking

Kayıtlı Üye
benim kalbimden geçen şu örendim ilimlerle karşılıksız olarak yardım etmek isitiyorum hatta kendi cebimden gitsin fark etmez bir insanın hayatını kurtarmak ve bunun sevabını kazanmak dünyadaki tüm hazinlerden da deherlidir

O zaman şifacılık ve alternatif tıp ile bu işe başlayabilirsiniz. Havas ilminde 1 öğrenene kadar, şifacılıkta 1000 öğrenebilirsiniz. Umarım demek istediğimi anlamışsınızdır.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Bknz: Allah'a yakın olmak onun yolundan gittiğine ona hizmet ve kulluk ettiğine dair ve şüphesiz ki kusursuz bir dünya hayatı yaşamaya ve bu yoldan sapmamaya çalışmaktır.

Bir müslüman karşıdaki kişinin imanını ve dinini sorgulayamaz.
Kişi burada saf temiz duygu ve düşüncelerini belirtmiş olup kişi hk yanlış anlam çıkarılmasına gerek duymayınız lütfen.
Ona göre iyilik yardım etmek çaresiz kalanların elinden tutmak demek ki Allaha daha yakın hissettiriyor. Ki bu herkes de böyledir...
Dil bilgisi kuralları çevresinde anlam bilgisi zayıflığı var bu yüzden carpitilmis.

Sizin burada kişiyi desteklemeniz gerekir Ken zıttına yorumlar yapıyor ve belkide ilme olan düşüncelerini zedelemis bulunuyoruz.
İni cini vs bu tür şeylerle uğraşmak sonradan da edinilen bir yetenektir.
Belki de kişi by özelliklerini sonradan fark etmiş olamaz mı.
Sadece istediğim şu dur daha olumlu ve ılımlı yaklaşımlar ile yorum yapalım, bilmeden de olsa karşıdaki kişiyi üzmüş yahut kendine olan güvenini kaybettirmis olabiliriz...

Furking

Kayıtlı Üye
Bknz: Allah'a yakın olmak onun yolundan gittiğine ona hizmet ve kulluk ettiğine dair ve şüphesiz ki kusursuz bir dünya hayatı yaşamaya ve bu yoldan sapmamaya çalışmaktır.

Bir müslüman karşıdaki kişinin imanını ve dinini sorgulayamaz.
Kişi burada saf temiz duygu ve düşüncelerini belirtmiş olup kişi hk yanlış anlam çıkarılmasına gerek duymayınız lütfen.
Ona göre iyilik yardım etmek çaresiz kalanların elinden tutmak demek ki Allaha daha yakın hissettiriyor. Ki bu herkes de böyledir...
Dil bilgisi kuralları çevresinde anlam bilgisi zayıflığı var bu yüzden carpitilmis.

Sizin burada kişiyi desteklemeniz gerekir Ken zıttına yorumlar yapıyor ve belkide ilme olan düşüncelerini zedelemis bulunuyoruz.
İni cini vs bu tür şeylerle uğraşmak sonradan da edinilen bir yetenektir.
Belki de kişi by özelliklerini sonradan fark etmiş olamaz mı.
Sadece istediğim şu dur daha olumlu ve ılımlı yaklaşımlar ile yorum yapalım, bilmeden de olsa karşıdaki kişiyi üzmüş yahut kendine olan güvenini kaybettirmis olabiliriz...

Desteklediğimiz için kendisine daha da yardımcı olmaya çalışıyoruz. Fakat işin içine "Allah dostu" kavramı ilr aracı koyuluyor. Bu yanlış. Ve neden ibadet veya yapmak istenilen konuya sadece kendisi ve Allah arasına bir aracı gereği duyuluyor bunu merak ettim doğrusu. Ayrıca dediğim gibi islamda aracılık yoktur bu ıslamın sapmış hali gibu birşey ve cidden aklı başında olup inanan insanları rahatsız ediyor. Ilk başlarda sinirlendiğim oldu kendisine kaba görünmüş isem çok özür dilerim. Fakat dediğim gibi islam çatısı altında yardım yapmak istiyorsan sayın lord5454 şifacılık islama aykırı değil kendisine zevkle tavsiye ederim. Ve bu ikim çoğu peygamberde de mevcut idi. Sevgiler.

lord5454

Kayıtlı Üye
demek istedimi yanlış anlamışınız birçohunuz ilim le allaha yakın olmayı kast ettimi sanmış onu kast etmiyorum örendim ilimle yapacam sevaplarla dualarla allaha yakın olmak istiyorum allahın katında saygın biyere sahip olmak istiyorum bunu demek istemiştim

Furking

Kayıtlı Üye
demek istedimi yanlış anlamışınız birçohunuz ilim le allaha yakın olmayı kast ettimi sanmış onu kast etmiyorum örendim ilimle yapacam sevaplarla dualarla allaha yakın olmak istiyorum allahın katında saygın biyere sahip olmak istiyorum bunu demek istemiştim

O zaman güzel bir ahlak, iyi bir karaktere sahip olmak, iyilik yapmak, doğruyu seçmek, yetime , düşküne, yoksula ve yardıma muhtac herkese elinden geldiğince yardım etmek, güleryüzlü olmak, ibadet etmek ve dinin emrettiği tüm güzel hal ve davranışları uygulamak size yeterli olacaktır. Bunları yaparak birçok insanda eksik olanları tespit edeceksiniz, farkindalik başlayacak, zihinsel olarak daha da gelişeceksiniz ve hayata bakış açınız değişecek. Herşeyden önce gerekli olan ve bunların temelini oluşturan inanmaktır. Siz bunları yapacağınıza inanirsanız, Allah da size yardım edecektir.
Tevbe, 71.. Ayet: Mümin erkeklerle mümin kadınlar birbirlerinin dostlarıdır. İyilik ve güzelliği belirlenene özendirirler, kötülük ve çirkinliği belirlenenden sakındırırlar. Namazı/duayı yerine getirirler, zekâtı verirler. Allah'a ve resulüne itaat ederler. Allah bunlara rahmet edecektir. Allah Azîz'dir, Hakîm'dir.

Tevbe, 112.. Ayet: Tövbe edenler, ibadet edenler, hamd edenler, seyahet ederken oruç tutanlar, rükû edenler, secdeye kapananlar, iyiliğe özendirip kötülükten sakındıranlar, Allah'ın sınırlarını koruyanlar... Müjdele o müminleri!

lord5454

Kayıtlı Üye
tavsiye leriniz için saholun allah razı olsun hepinizden

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...