Dua etme isteği üzerine

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Padre

Kayıtlı Üye
Merhabalar aranızda yeniyim bu yüzden bilmeyerek hata yapmış olabilerim bu yüzden mazur görün! Benim.sizlere sorum dua etme isteği hakkında ;çok istedgm birisi var ki hazineler mi o mu diye seçme hakkım olsaydı kesinlikle onu seçerdim her neyse dua etmekten yorulup vazgeciyrm çoğu zaman ama.sora içimden bi ses dua et işte diyor sürekli namaz kıl işte dua et iste aynı zamanda vazgeç olmuyor gibi hislerede kapiliyorum genelde istiare rüyalarında hep güzel şeyler görüyordum oysaki ve bazen dua ederken bi titreme silkinme geliyor ve korkuyorum acaba allah bırak artık isteme mi diyor bana ne zaman dua etmiyecem artık desem 2-3 gün geçmeden kendimi dua ederken yada esma lardan zikir çekerken buluyorum ne dusunuyrsnz bu durumla ilgili . . .

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Dualarında rabbe bir insanı seviyorum istiyorum diye diretmek, her gün ağlamak, ısrarla sırf bu niyetle dualar etmek, namazlar kılmak bana çok ama çok bencilce geliyor. Bizim istediğimize göre olmuyor hayat, o senin kaderinde yazılı değilse istediğin kadar dua et asla senin olmaz ve sen de bu çabalarını boşa vermiş olursun. Sadece hayırlısını iste, bana hayırlıysa benim olsun diye iste. Ki o zaten senin için hayırlı olsa seni böyle dualar edecek allahtan isteyecek duruma getirmezdi, Allah onu bir şekilde sana verirdi. Kendim de yaşadığım için biliyorum ama zamanında olsun diye dua ettiğim insana şimdi iyi ki beni onunla ziyan etmemişsin allahım diye şükrediyorum..

Padre

Kayıtlı Üye
Dua ederken titreme geliyor ona ne diceksinz peki

Padre

Kayıtlı Üye
Ve ayrıca atının nalindan tutunda koyununuzun yemine kadar benden isteyin diye buyurur ALLAH cc ! Hayırlısı olacaksa dua etmeyelim o zaman kardes ? Bencillik diyorsun ya

Elysium077

Kayıtlı Üye
Merhaba ''Padre'' bu konuda doğru söylüyor fakat gönül işlerinde pek öyle söylenemez. Sevgi Aşk duaları kişi üzerinde değil de dünyevi hayatta Size hayırlı olanını istemekten ibarettir. Dua lar bunu bizlere öğretir. Her daim bir istek bir dilek söz konusudur insanoğlunun hayatı önemli olan kimden neyi istediğimizi ve bu isteğin sadece bir kişinin kaderine bağlı olmadığını bilmemiz gerekiyor.
Rab bize hayırlı olanını vericektir vermiştir de. Bizde eksik olan şeyleri dünyevi hayatta bizi üzen sinirlendiren gerek pişmanlık duyduğumuz olaylar yaşamaktayız.
Peki pişmanlıktan çıkardığımız dersler?
Sinirlendiğimizde sabırlı olmamızı öğrenmek?
Üzüldüğümüz de Rabbe sığınmak?
Hayat bir öğreti üzerine kuruludur. Bir ağacı sulamadan besmeleden meyve vermesini beklemeyelim.
Dua etmenin de bir kuralı bir adabı vardır gerek iman gerek doğruluğu açısından.
Bir kişi üzerine dua etmek onu kendimize bağlama beni sevsin onsuz yapamam gibi düşünceler var olduğu sürece o kişi ile hiçbir zaman birlikte olamayiz.
Sevgiye muhtaç yalnız olmak istemiyor isek Allah'tan hayırlısını dilemeliyiz. Bana hayırlı olucak senin yolundan gidicek kullarından birini karşıma çıkart ya rabbi diye bir dua ne kadar içten ne kadar temiz bir dua dır. Bunun bin bir türlü dualar etmemize dahi gerek yoktur. Bir kişi üzerine muhabbet dua ları ediliyor ve uzun bir süre o kişi üzerinde size karşı duygularından değişiklik olmuyor sizden gittiktce uzaklaşıyor ise hayırlısı değilmis demektir.
Uzun açık cümleler ile açıklama gereği duydum anlaşılabilir olması için.

Padre

Kayıtlı Üye
Benim esas sorum duayı ne zaman biraksam içimden bi ses tekrar dua et diyor ve alakasız titriyrm dua ederken yoksa herkesin cevabı aynı hayırlısını işte den ötürü olmuyor

Elysium077

Kayıtlı Üye
Ettiğimiz dualar zikrler enerji bütünüdür. Bu enerjiyi vücudumuza depoluyoruz.
İçinizden bir sesin dua et duadan mahrum kalma pes etme demesi süper bir şey. Dediğim gibi önemli olan dua nin doğruluğu kimden neyi istediğimiz önemlidir. Bu seferde dualarınız da hayırlısını nasip eglemesi için dileyebilitsiniz. Her ettiğimiz dua doğruluk payı iceremeyebiliyor. Dua lar siradanlik içermemektedir. İnsanoğlunun geleceğini yasantisini etkilemektedir. Benim ettiğim bir dua senide ilgilendirir senin ettiğin dua benide ilgilendiriyor. Herkes arasında bir bağlantı vardır bu zincirin kopmamasi gerekmektedir. O yüzden herkes hayırlısıni doğrusunu istemektedir

Padre

Kayıtlı Üye
Saol kardeşim! Ben ısrarcı bi cocuk gibı rabbim izin verdikçe duaya devam etcem

Symbol.

Kayıtlı Üye
İş
Hemşire
Sayın Padre beni çok yanlış algılamışsınız..
"allah, der ki; kimi benden çok seversen onu senden alırım... ve ekler , o'nsuz yaşayamam deme, seni o'nsuz da yaşatırım... ve mevsimler geçer, gölge veren ağaçların dalları kurur, sabır taşar, canından saydığın yar bile bir gün el olur.. aklın şaşar, dostun düşmana dönüşür, düşman kalkar dost olur, öyle garip bir dünya işte.. olmaz dediğin ne varsa hepsi olur.. düşmem dersin düşersin, şaşmam dersin şaşarsın.. en garibi de budur ya, öldüm der durur, yine de yaşarsın."

Ben bu yüzden bencil davranma, kendini o seni sevmiyor vs diye çaresiz hissetme, sadece hayırlısını iste demiştim. Tabi ki de duanızı kesmeyin. Herşey gönlünüzce olsun..

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Dua ederken gelen titremelere birşey diyebilmemiz için ettiğiniz dualarınıza bakmamız lazım.Esmalar eşliğinde uzun dualar yapıyorsanız esmaların enerjisi size ağır gelmeye başladığı için böyle şeyler olabilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...