Eksik kartlı tarot destesi.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Lia

Kayıtlı Üye
Merhaba. Benim bir kaç senedir kullandığım bir Rider Waite destem var. Destemi iyi inceleyince içinde tılsım onlusu'nun olmadığını ve iki tane tılsım dokuzlusu olduğunu farkettim. Desteyi kullanmamda bir sorun olmadı hiç, baktıklarımda genelde çıkmıştır ama bir sorum var acaba tılsım onlusu'nun eksikliği çok önemli mi? Yoksa yeni bir deste alıp oradaki tılsım onlusu'nu kendi desteme katsam mı? Bir de tılsım dokuzlusu'nun tekini desteden çıkarayım mı?

4

43887

Merhaba, Tarotta her kartın ayrı anlamı ayrı kehanet değeri vardır. Renk dili, numarolojik sıralaması, elemantal değerleri, sembolleri, hikayesi kısaca her kart önem arz etmektedir. Deste de eksik kart kehanet yorumunu zayıflatır.Kimi ustadlar destesinden aynı değerde olan kartları çıkarırlar, ancak onlar bilinçli hareket ederler.Çünkü sadece kart okunmaz hisler görüler devreye girer.
Desteniz de kartınız eksik ise Para10llusunu farklı bir desteden aldığınız kartla tamamlayabilirsiniz. Kendiniz de resmedebilirsiniz. Dediğim gibi İlk önce Tarotu 78 kartıyla hazmetmeli anlamları sembolik değerleri vs. Kişi keyfi ya da benim destemde şu kart eksik bu sekilde devam edeceğim gibi karar almaması gerekir.Kısaca kehanet değerinin zayıflamasına neden olur.
İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...