Neden böyle oluyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

SadStory

Kayıtlı Üye
Merhabalar ben kendimi bildim bileli belli başlı gariplikler yaşıyorum.Şu ana kadar kimseye soramamıştım kimse bilmez diye ta ki bu siteyi keşfedene kadar.Öncelikle şöyle anlatayım arkadaşlarımla konuşurken onların anlattığı olayları sanki ben yaşıyormuşum gibi hissediyorum bi anda gözümün önünden geçiyor ve sanki benim başıma gelmiş gibi çok rahat empati kuruyorum hissediyorum bu yüzden bütün arkadaşlarım dertlerini bana anlatıyorlar.Hislerimde çok kuvvetli şüphelenipde şüphemin yanlış çıktığı şeyler çok az.İlerledikçe anlam veremediğim şeyler oldu mesela biri bana yorgun olduğunu söylerse direk bende yoruluyorum ve bu böyle kalmıyor bi yerde yorgunluk yazısını görsem bile yorulmaya başlıyorum yani duyduğum okuduğum kelimelerin bile anlamlarını çekmeye başladım ve enerjim çok aşırı düşük bunun nedenide ne yapmayı düşünsem örneğin dışarı çıkıyım şöyle böyle yapıyım diyorum sanki çıkmışım ve yapmışım gibi direk yorgunluk çöküyor yaşamış gibi oluyorum bu yüzden içimden hiçbirşey yapmak gelmiyor. Dışarı çıkmayı önceden severdim ama bi süre sonra eve kapandım dışarda olmak çok rahatsız ve huzursuz ediyor beni hatta arkadaşım bana dışardayken çok garip davranıyorsun demişti.Birde şu olay var birinin bana doğru geldiğini hissedebiliyorum diyelim odamdayım salondan birisi bana doğru geliyorsa bunu hissediyorum bu olay uykumdayken bile oluyor uykudayken yanımdan biri geçince bile bazen uyanıyorum veya evde tekim eve birisi geldi birinin geldiğini yine hissediyorum.En çok garip bulduğum olay ise sürekli olmasa bile bi anda televizyonun açık olup olmadığını hissediyorum bu olayı küçüklüğümden beri yaşıyorum o zamandan beri kendime oyun haline getirdim :D bi anda gelen bir his oldugunda %100 dogru cıkıyor ama tahmin edip hissetmeye calistigimda sadece 2 kere falan yanıldığımı hatırlıyorum üstelik bu sesini falan duymadan oluyor bi anda televizyonun sanki yaydığı birşeyi hisseder gibi oluyorum. Kısacası herşeyin enerjisini cekiyorum ve hissediyorum ama bu sadece kötü olaylarda oluyor mutlu olan birinin hiç enerjisini hissedemedim sadece üzüntü kavga gibi olaylarda yaşıyorum bunu.Yanımda iki kişi kavga etse onların hislerini negatifliklerini hissediyorum bu çok rahatsız edici noktaya geldi bunlar neden oluyor ne anlama geliyor ?

Leth-ryn

Kayıtlı Üye
Yaşam biçiminizi değiştirmeniz gerektiğini düşünüyorum çünkü kendinizi o kadar pasifize edip hayatın gerçeklerinden uzaklaşmışsınız ki insanların size anlattığı basit olaylardan bile fazlasıyla etkilenip sanki bu olayı kendiniz yaşıyormuş gibi içselleştiriyorsunuz. Bunun ******************** izlemekten farkı yok.
Çevreye fazlasıyla duyarlı haldesiniz bunun sebebi korkudur, yani bir insan uyurken birinin ayak sesine bile uyanıyorsa burada korku vardır. Bu hisler veya empati değil.
Eyleme geçmenin fikri bile sizi yoruyor ve geri basmanıza fazlasıyla yetiyor. İnsanlardan, olaylardan,çevresel faktörlerden, hayattan kaçıyorsunuz yani sürekli bir atalet halindesiniz.
Histerik olarak yaptığınızı sandığınız şeylerde bozuk zihinsel yapınızın bir sonucu.Sana lazım olan şey sağlam bir mantık.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Merhabalar öncelikle aramıza hoşgeldin. Hepimiz bu siteye bir arayış bir gelişim bazen sorulara cevap bazen cevaplara soru olarak kayıt olduk. Ve bazen sorularımıza doğru cevaplar gelmiyor yukarıda ki arkadaşlarımızın aktardığı gibi. Hisleriniz ilgimi çekti çünkü hissettiğim ve uygulamakta ısrarcı olduğum bir davranışı yaşıyorsunuz. Bende kötü olayların hissiyatına sahibim ve genelde bulunduğum ortamda bir yalan varsa doğrusu bir şekilde biliyorum diyelim. Başlarda bunu çok önemsemezdim yani bende o yalanın bir parçasıydım hayat da. Her birimizin günlük hayatında mutsuzken mutlu görüntüsü de bir yalan iken daha nice yalanların içinde olduğum için insanların yalanlarını doğal bulup içlerinde hislerime rağmen sesimi çıkartmamak doğal bir davranış gibi geliyordu. Bulunduğum ortamlarda yalanı hissettiğimde doğrusunu o insanlara aktaramadım. Bazı zamanlarda denedim. Düşman kesildiler. Anlamamazlık yaptılar. Farklı şekilde yorumladılar. Şeytana, kötü cinlere kafirliğe ve nicesi. Yalan üstüne yalan doğdu ki doğruyu hiç söylemediler. Yada telafuz etmediler diyelim. Şu bir gerçek insan iyiyi bir şekilde yaşar ama önemli olan kötülükleri, problemleri çözmektir ki iyi kapısına dayandığında onu anlayabilsin. Aksi taktir de dünyaları önüne sermek değimi dahi geçersiz kalır bu gerçekleşse bile. Bir düşünün hiç bir varlığa hiç bir enerjiye bu sitede yazılan yazılmayan her şeyi unutun bir anlığına. Şunu sorun kendinize. Niye bunu hissediyorsun? Ne için? Ben kendime yüzlerce cevap bulmuşken binlercesinin cevabını arayış içerisindeyim. Bir kaç değişimi gerçekleştirebilsem dahi gerçekleştireyemeceğim binlercesinin altında kalacağımı düşünmekteyim. Fakat bir yıl önceye bakarsam şuan yaptığımın hissettiğimin belki bugünün imkansızına şuan sahibim sezilerimde. Yani zaman bizi geliştiren fakat bu gelişime bakış açımız bazen kötüye gidişat olabiliyor. Kötü olduğunu düşündüğünüz, hissettiğiniz bir insanın yanında olup onu iyiye yönelttiğinizde enerjiniz bunu dünyadaki herkese yapabilecekmiş gibi artacaktır. Fakat bunu yapmadığınız her bir sürece bir kişiye daha yapamıycakmış gibi de düşecektir. Devamlılık önemli. Şöyle bir örnek verebilirim. Süper gücü olan bir insan hayal et ve bu insanın eliyle tonlarca su çıkartabildiğini düşün. Bu insan bir yangınıda söndürebilir bir apartmana da su bastırabilir. Apartmana su bastırması bir faciaya sebep olabilicek iken bir yangını söndürmesi bir gereksinimi karşılıycaktır. Bizde elimizdeki ile ne yapmamız gerektiğini düşünüp onu yapmalıyız. Artık eskiye göre çevrendeki bir çok şey seni etkilemeye başladıysa hislerinde gelişim olduğu içindir. Odak yönünü aramaya başla ve onlarda kullan. Enerjin kat ve kat iyi olacaktır diye düşünüyorum. Kendine iyi bak ihtiyacın olanı umarım bulabilirsin.

Leth-ryn

Kayıtlı Üye
Benim dediğimi doğru kabul etmemene eyvallah da kendi yaptığın yorumu bi incele bakalım.
Durum tespiti yapılmamış ve tanı koyulmamış fakat karmaşık bir şekilde sonuca gidilip güya soruna çözüm bulunduğu farzedilmiş.
Ben sana bir profil çıkarıyorum arkadaşın ortalama yaşı 14-16 ve evhamlı birisi, olaylara duygusal ve histerik yaklaşıyor. Basit konular üzerinde histeriyle doğru çıkarımlar yapıyor fakat aslında yanlış olsada doğru yansıtılmış bir ideolojiyle anında yön alabilecek birisi. Karakteri gelişiyor fakat hangi yöne gelişeceği belirsiz.Biraz ürkek biraz çekingen ve karakterindeki bu boşlukları deneyim değilde dışarıdan aldığı verileri içselleştirerek doldurmaya çalışıyor.
Benim söylediklerimin yanlış olduğunu söylüyorsan hem yanlış olan kısmı hemde doğru olanı göstermekle mükellefsin.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Cinlerle irtibatı olan bir insanı hastaneye götürüp psikolojik tedavi aldırmayı ikna edersen kafasını sıyırdığını düşünür. Ona beyindeki salınımları azaltacak hatta tamamen durduracak ilaçlar verirsin varlıklarla iletişimini sonlandırmış olursun eğer ki hak yolundan tekrardan bir açılma olmazsa. Ne çok gelişimde olan insanı durdurdu bu insanlar hiç düşündün mü bunu kardeşim? Nice kutsal insana deli denildi toplumda bunu hiç düşündün mü? Nice doğru söyleyen insanı yalandı bu insanlık kendi çıkarları dışında olduğu için söyledikleri bunu oturduğun koltukta bir an olsun düşünebilir misin? Sana öyle bir sorular sorarım ki cevaplamaya kalksan ömrünü alır çünkü vereceğin hiç bir cevap doğru olmayacak. Bakış açını genişlet kendine yoksa çevrende bu tür düşünürlere bir faydan olsun bilimin senin olsun bizim buna ihtiyacımız şuan yok teşekkürler.

Leth-ryn

Kayıtlı Üye
Küçük bir yaşta ciddi bir musallat vakasına şahitlik etmiş biriyim ve bu olaydan sonra majikal alanda kendini geliştirmiş biriyim ben.Bana soracağın her soruyu çok rahatlıkla cevaplayabilirim bu konuda endişen olmasın. O yüzden bilimin senin olsun gibi komik sözler sarf etmeyin.
Sen arkadaşın sorununu paranormal bir vaka olarak görmüşsün fakat değil. Senin yaptığın kolunda hafif doku zedelenmesi olan birisine kol kopmuş gibi muamele yapmak.
Yine söylüyorum yaptığın yorumlarda durum tespiti yok, tanı koyulmamış ve karmaşık bir yoldan sonuca ulaşılmış.
Kendince olayı yorumlayabilirsin benimkisi yanlış seninkisi doğru olabilir fakat bunu herkesin anlayacağı bir dille yapman daha hayırlı olacaktır.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Anlattıklarımı senin anlamana ihtiyacım yok ki senin içinde özel bir anlatımım olsun. Doktor olmak çok basittir gerekli kitapları oku eğitimleri al sınavları geç ve doktorsun. Kimse inkar edemez bunu süreç uzundur o ayrı. Ölmek üzere olan bir hastaya gerekli tedaviyi uygularsın ve hasta yaşamaya devam eder çünkü gerekli eğitimi almıştır. Aynı vaka da bir başka hasta gelir yine aynı tedaviyi uygularsın hasta yanıt vermemiş ve bu kez hastanın yaşamı bitmiş. Ve son açıklama tüm müdahalelere rağmen hastayı kaybettik. Bu noktada yapılan bir araştırma ne sonuç verir? Doktorun ihmalsizliği de gündeme gelecek iken hastanın neden yanıt veremediği ne kadar tartışılabilir? Aynı vaka aynı tedavi? Bu işin araştırılsa de cevaplar bulunamayacağı ama bir şeyler uydurulacağı bölüm. Ben anlattıklarımda bu kadar bölümün sonrasını anlatıyorum aslında çünkü sen ve düşünce yapın bir önceki kademelerde oraya daha çözemeden benim anlattığım bölümü anlayamazsın. Şuan konuyu açan arkadaşımız hala bir cevap vermedi ki verdiği cevaplar da benim anlattıklarım için net bir durum teşkil etmiyor. Çünkü önündeki süreçte sorgulama ve anlama kısmı mevcut. Bu zamana alacaktır. Hayatımda bahsedip durduğun durum tespitleri ne yazık ki benim için son derece basit. İçinde aslında bir öfke var bir yanın inkar ederken diğer yanın anlamak istiyor fakat burada anlayacağın ne yazık ki bir şey yok o yüzden anlatırken dikkatli olmanı isterim kardeşim. Anlamadan anlatmak insanı yanlış yönlendirebilir ve o yanlış yönlendirilmiş insana şuan cevap veriyorum. Bunu senin için yapmıyorum yanlış anlama. Bir süredir suskunluğumu korudum çünkü hiç bir şey bilmeyenler çok şey biliyormuş gibi konuşuyorlar burada. Yani bu denizde çok balık var doğru beslemek gerek yoksa küçük balıkları yemek zorunda kalacaklar. Ben doğanın sistemi bu olsa da her canlının yaşamasını istiyorum. Sen tanı koymakla uğraşırken bir çok hastanı kaybedeceksin. Çünkü tanı çoktan koyuldu.

Leth-ryn

Kayıtlı Üye
"""Şuan konuyu açan arkadaşımız hala bir cevap vermedi ki verdiği cevaplar da benim anlattıklarım için net bir durum teşkil etmiyor. Çünkü önündeki süreçte sorgulama ve anlama kısmı mevcut."""

Burdan anlıyorum ki konu sahibi size ters düşecek olsa bile bu onun sizin anlattıklarınızı anlamadığı anlamına geliyor. Yani anlattıklarınız çok derin ve mana içinde mana barındırıyor ve başucu kitabı yapılacak nitelikte.
Ben bu raddeden sonra ekstra bir tartışma yaratacak bir kelam etmek istemiyorum.Arkadaş sizin bakış açınızla hidayete erebildiğine göre konu benim açımdan kapanmıştır. İyi forumlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...