İnsanlar tarafından her zaman enerjim düşürülüyor nasıl korunurum

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Rikosa

Kayıtlı Üye
Bu bazen sevmediğim bir sözün bana karşı söylenmesi ve bu sözlerden hoşlanmadığım duymak istemediğimi belirtsem bilene insanların üstüme üstüme gelmeleri bilerekten şaka maksatıyla enerjimin düşürülmesini ve negatifliliğimi arttırmalarını engelliyemiyorum.

Dinim islam olduğu için islama göre bir korunma duası veya muska sayesinde bu tür olumsuzluklardan kurtulmanın bir yolu var mı. Fikirlerinizi ve yardımlarınızı bekliyorum.

magicex

Kayıtlı Üye
Benim tavsiyem, bir mürşidi kamile tabi olup tevbeni ettikten sonra daima zikir halinde olman. Mana alemine girdiğinde herşey yoluna girebilir. Ama artık takva halinde olman gerekiyor, zira nasuh tevbesinden sonra terazi biraz daha hassaslaşıyor.

Leth-ryn

Kayıtlı Üye
Muska , dua, vefk gibi şeylere başvurulabilir fakat bu külfetli bir iş olacağı gibi sizin istediğiniz tesiride yaratmaz fakat öyle yada böyle çözülür bi şekilde. Eğer bu sorun sizin için ciddi bir engelse bir hocadan yardım alabilirsiniz.

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
sırf bu yüzden biriyle kavga başlat. bir daha kimse bulaşmaz

Ü

Üye silindi 55028

Tanımaya çalışın hepimiz insanız hepimizin olumlu ve olumsuz yönleri var. Kendimize uzaktan bakıp o da ben de insanım hepimiz aynıyız derseniz kabullenirsiniz. Senin boyun uzundur sen kapının üstüne kafanı çarparsın o kısadır seninle konuşurken boynu ağrıyordur . Olumlu olumsuz derken bunu kastediyorum.
Kendinize uzaktan bakıp yerinizi belirleyin benim seviyem budur , bu ortamda ve buna göre konuşmalıyım diyin.Bir de her insanda sıkıntı yaşıyorsunuzdur bu yüzden bakış açınızı değiştirin.Epiktetos psikolojik desteğin çıkış noktasıdır tavsiye ederim.Başka yöntemler var araştırın epiktetos yazmamın bir sıkıntısı var mı bilmiyorum.Çözüm olacaksa o kişiye çaktırmadan başka yönler gösterin veya onu anlayın.
Başka bir yönden bakarsak Mutluluk ilgilenmemektir ama fazla ilgilenmemekte depresyon kendine düşmanlık yapabilir.Kendinizi ve arkadaşlarınızı tanımaya çalışın.Kendi doğrularınızı oluşturduktan sonra kolay kolay sarsılmazsınız bu tarz olaylardan.Psikolojik olarak toplumdaki yerinize göre 'sizin anlayacağınız dilden' kitabı bulabilirsiniz.Küfür ediyorsanız küfürle, sorunlarınızla ilgilenmemenizi temelde veya sorunlarınızı kabullenmenizi sağlayan kitabı bulmalısınız.Bir çok yönü var doğru kitabı alın psikolojik destek amaçlı.

brairtenz

Kayıtlı Üye
bende aynı problemleri yaşıyorum,iletişim konusunda ders alıyorum,muska vekf gibi şeyleri çok gerekmedikçe kullanmamak gerekli

asterix

Kayıtlı Üye
Kendini yani zihnini ve duygularını bir tanık gibi gözlemle,izle.Tepkilerinin korkularının bilincinde olmaya çalış bunu bir süre yaparsan kontrol altına alabilirsin.Asıl olan muska filan değil kendini tanımaktır.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
bende aynı problemleri yaşıyorum,iletişim konusunda ders alıyorum,muska vekf gibi şeyleri çok gerekmedikçe kullanmamak gerekli
Ailenizden insanlar olmadığı sürece böyle kişileri muhatap almayın.Bir kulaktan girsin diğerinden çıksın,sinek vızıltısı kadar önemsiz gelsin.Zira öyle...İnsanlar severler boş konuşmayı.
Olmadı mümkünse iletişiminizi kesin.Enerjimi düşuren neden hayatımda olsun ki?

Mithra

Kayıtlı Üye
Sözel olarak kendinden emin, özgüvenli bir ses tonuyla bu konuda kişilerle konuş.Zamanın da sınırlarların ihlal edildiğinde tepki koymadığındandır.Ters psikoloji uygula insanlar kalabalık ortamlar ve ufak kitleler de "Alfa" kimse ona teslim olurlar ona göre duygu ve davranışları süzgeçten geçmeden işleme konulur mantık büyük oranda devre dışıdır, ilkel güdüler hadsafhadadır.Hatta bu grup için şebeklik bile yaparlar amaç ait olduğu gruba kendini feda etmek alfaya yaranmaktır.Su, sirke, toprak enerjine iyi gelir.

Furking

Kayıtlı Üye
Çok sevdiğim ve saygı duyduğum birinden bir tavsiye aldım, 1 litre suya 1 yemek kaşığı himalaya tuzu (pembe renkli olanından) eklenip karıştırılıyor ve sabahları aç karna içiliyor. Strese karşı etkiliymiş. Ben hazırladım, yarın başlayacağım. İşe yararsa tekrar yorum yaparak belirtirim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
bir tılsım oluştuğumuzu düşünelim. Kimse bize olumsuz bir şey diyemiyor, şaka bile yapamıyor.
Ne işinize yarayacak bu. Sizi siz yapan değerler ne olacak, kişisel gelişiminiz ne olacak. Neyi deneyimlenecek
neyi öğreneceksiniz.

İnsanların size olan tutumuna ne sebep oluyor buradan başlamak gerekir. Daha sonra ben ne yapmam gerekir İle devam etmeli
kendimize olan güvenini geliştirerek etkilenmeyi öğrenmeniz daha sağlıklı bir yol olacaktır.

herşey gibi tılsımlarda enerjiye ihtiyaç duyar. Yani onlarda birer yiyicidir. Bu şekilde bir istek için gereksiz bir yiyiciyi beslemek
zorundasınız. Birde genel bir çalışma yani herkes çalışması daha tekinsiz ve zordur.

Yukarda arkadaşların yazdığı ( şiddet içeren hariç ) bence sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...