Ari hakinda kuranda geçen varmi bilen

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kuşcu1

Kayıtlı Üye
arkadaslar arı hakkinda bilgi verirmisniz kuranda geciyor mu. arıdan korunmak icin ayet sure varmi bilgisi olan

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Evet, bal arısı kuran'da geçiyor. Kendine ağaçlardan mesken edin diyor bir ayette, korunma olarak kullanılır mı şüpheli.

İrocan

Kayıtlı Üye
Ağaçlardan mesken derken onu arıya hitaben söylüyor.

"Rabbin bal arısına şöyle vahyetti: “Dağlardan, ağaçlardan ve insanların kurdukları çardaklardan kendine göz göz ev (kovan) edin. Sonra da her türlü meyveden ye de Rabbinin sana yayılman için belirlediği yolları tut!” Onların karınlarından renkleri çeşit çeşit bir şerbet çıkar ki onda insanlara şifa vardır. Elbette düşünen kimseler için bunda alacak ibret vardır." (Nahl, 16/68, 69)

Afifege

Kayıtlı Üye
Ben olsam vermem. Neden ? eğer Müslümansanız Kuran ilk okunması gereken kitaplardan. Bu kolaycılık neden acaba? Okuyup bulup tecrübe etmek daha güzel değil mi? Tecrübe edebildiğimiz şeylerin doğrulukları çoğunlukla şüphe götürmez. Ama sanal ortamda yazılmış bir yazı be kadar tatmin edici olur? Bakın biliyorum cevabı ama söylemiyorum ?

Ü

Üye silindi 58480

Cevabi Felak suresini okumak,

2. ayetinde `Yarattigi Seylerin serrinden ona siginirim` kalibina hangi niyeti doldurursaniz ayet o niyet dogrultusunda islevsellendirilecektir.
Aricilik ile ugrasiyorsaniz ya da arilarin etrafta yasadigi bir yerde yasiyorsaniz da Ayetel Kursiyi serri dokunabilecek hayvanlardan korunmaya niyet ederek te okuyabilirsiniz. Koruma cemberi yaptiginiz zaman bosta gezen arilari rastgele durduk yere uzerinize gekmediginizi goreceksiniz.

Yilan, akrep, kurt vs hayvanlarin serrine karsi Felak ve Ayetel Kursu cok bilindik bir etki yapar.Isinizi yaparken Rasgetirilecegiz kesisme yollarini dua defeder. Kelebek etkisi ile farkinda bile olmadan oteberinizden gecip giden zararli hayvanlardan kurtulmus olursunuz .

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...