Kız lanetli gibi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

godsadsmoke

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar (imla kurallarına dikkat etmeden direk olayı anlatmak istiyorum kusuruma bakmayın ne olur) gerçekten artık tahammül etmekte zorlandığım acaba kuruyorum mu? diye düşündüğüm bir olayla karşı karşıyayım. Ben 18 yaşındayım ortalama bir buçuk sene kadar önce de internette faydalı bir topluluktan bir kız ile arkadaş oldum. Onunla aynı şehirde değiliz ve o benden çok küçük 15 yaşında ama bilirsiniz bazı arkadaşlıkların yaşı olmaz. Bu kızı gerçekte hiç görmediğim halde internet aracılığıyla edindiğim, çok değer verdiğim dostlarımdan biriydi (bu arada benim arkadaşlarımın %95'lik kısmı internetten tanıştığım, yaşıtım veya benden bir kaç yaş küçük insanlar) neyse bu kızla gerçekten iyi bir arkadaşlığımız vardı fakat onunla tanıştığım süre içerisinde uzun zamandır devam eden bir beraberliğim vardı o her şeyi detayıyla anlattığım gerçek bir dost gibiydi benim için fakat o bana ne zaman mesaj atsa ya da benim sevgilim olduğum insanla aramızın nasıl olduğunu sorsa biz sevgilimle bir anda tartışıp kavga ediyoruz yok yere, bu olay belki başıma 50 kez geldi. Artık şüphe ediyorum bu kız da bir şey mi var diye. Tabi yaşı daha küçük büyü yaptı vs gibi düşünceler aklımdan geçmiyor, olanağı da neredeyse yok gibi ama anlamıyorum bunların hepsi tesadüf mü? Tesadüf ise nasıl bu kadar çok olabilir. Lütfen ne düşünüyorsanız yazın gerçekten sizin düşüncelerinizi merak ediyorum.

Yeşil09

Kayıtlı Üye
Tahminimce bilinç altında bu kıza karşı ilgi duyuyorsun. Ve bu kız sana ilişkin hakkında her soru soruşunda bilinç altında ikilemde kaldığın için (bu ikilemden kastım iki kızı kıyaslamak) aklın karışıyor. Bu da istemsizce davranışlarına yansıyor. Doğal olarak sendeki bu negatif durum kız arkadaşını da etkiliyor. Sana tavsiyem duygularınla ilgili bir muhasebe yap ve netleş. Seni bu derece rahatsız eden ve akıl karışıklığına sebep olan seçenek ile arana mesafe koy. Eminim bu seni rahatlatacaktır.

aslimcim

Kayıtlı Üye
Nazarı değiyordur, aynı durum bende de mevcut. Bazı insanlar ne kadar iyi yürekli, ne kadar sevgi dolu da olsa... Maalesef nazar değdirebiliyorlar.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Yolda yürüyorum ayağıma taş takıldı düştü acaba sorumlusu dün yediğim yemek mi gibi bir şey olmuş kardeşim seninkisi. İnsan yaşadığı olumlu olumsuz ne varsa sürekli bir şeylerin üstüne yıkmakta çok profesyoneldir sorumlu bizken biz dışında herkes sorumlu olmaya çok müsait. Arkadaşların yaşıtlarının üstünde olduğu gün eminim bu sorunun cevabını verebilir hale geleceksin başka konulara yüklemeni tavsiye etmem.

Layetecezza

Kayıtlı Üye
İş
Yaşama kaygısı
Rabbimiz teala hazretleri kelam-ı kadimi olan Kuran- azimüşşan'da; "kalbler ancak Allah'ın zikriyle mutmain olur(huzura erer)" diye ferman buyuruyor, insanoğlu mutluluğu Rabbimizin zikri dışındaki şeylerde aradığı müddetçe aldanmaya devam edecek, hakikat şuuruna erenler bu istikamette yol almışlar ve yaratana vasıl olmuşlardır. işte bütün mesele bunu anlamaktadır.....

godsadsmoke

Kayıtlı Üye
Sevgili Banisteriopsis kimsenin üstüne bir şey yıkmıyorum fakat sevgili aslimcim'in dediği gibi nazara inanıyorum. Bu kız her mesaj attığında bir sorun çıkıyor. Ben bunu bir kere iki kere oldu diye yazmadım bu olay başıma onlara kez geldi. Ben birini suçlamak adına değil, insanların negatif enerjilerinin yayılması ve nazar gibi dinimizde geçen bir konunun olduğunu düşündüğüm için yazdım.

Banisteriopsis

Kayıtlı Üye
Olayı nazar vb size yazılanacak aklınızın içine yerleşicek ne varsa tam analmıyla o olduğunu düşünüp kendinizi bundan sorumlu tutmayacaksınız. İster buna şeytanın bir oyunu ister evrende ki negatif enerjiler ister daha sayiyim mi? Hala anlatamamdım mı? Anlamadıysanız boşverin size anlatılacak ve yazılacak hiç bir şey bunu çözmiycek sorunu kendinizle oturup konuşup çözene kadar. Bol şaans

aslimcim

Kayıtlı Üye
Enerji vampiri... nazar... ne olarak adlandırıldığı hiiiiiç önemli değil. Siz iyi bir hissiyatta ya da enerjideyken onlarca kez bunu deneyimleyip kötü hissettiyseniz en kısa zamanda o arkadaşınızdan uzaklaşın ve her gün kahveye gelecek kadar yakınınızda yaşamadığı için dua edin :)

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
O kızda kendimi gordum sanki bende öyleyim birine sinirlendigim zaman hemen kötü enerji yolluyorum istemeden hak ettiğini düşünüyorum ama sonra pişman oluyorum

Bozkurt61

Kayıtlı Üye
Kızla konuşmayı kesersen sorun çözülür , büyütecek bir şey yok gibi .

SadStory

Kayıtlı Üye
Bu olay başıma 50 kere geldi dediğine göre 50 kere sormuş.50 kere ilişkin nasıl gidiyor diye sorduysa şüphelen zaten :D

ladylynn

Kayıtlı Üye
olumsuz enerjiye kesinlikle inanıyorum belki içten sizin ilişkinizi kıskanıyorsa olumsuzluk yayıyordur benim yıldızım düşük mesela olumsuz düşünceler hemen hayatıma etki eder böyle birşey olabilir...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...