Negatif enerjimizi yararımıza kullanmak?

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Gerçekten şuan kendimi küçücük gördüm. Bu işin ciddiyetini tahmin edebilirim ama ne kadar sağlıklı ve doğru tahmin yürütürüm orasını bilmiyorum. Benim bu halde ve tek başıma yapabileceğim şey değil gibi duruyor. Ne zamandan beri duygulardan arınmak kelimeleri altında gidip geliyorum laflı sözlü ama bunun ciddiyetinden korkuyorum. Ki hoş insanın kendi başına yapabileceği ve bunun için doğru ortamı bulabilmesi şuan ki zamanda da gayet zor bir durum. Bazı şeyleri anlayabilmeme yardımcı oldunuz. Vaktinizi ayırdığınız için teşekkür ederim.

Evet günümüz şartlarını düşündüğümüz zaman bu arınmaları sağlamak oldukça zor ama imkansız diye birşey yoktur. Öğrenme isteğiniz ve başarma azminiz ile kısmi değişimler yaratabilirsiniz. İlla ki büyük köklü değişiklikler olması gerekmez. Faydalı olduysa ne mutlu. Sevgi ve Işıkla...

Saklanbac

Kayıtlı Üye
Tabi ki enerjinin saflığından yararlanmak mümkündür. Tüm enerji sistemlerinin bir yaratımdan bir kanaldan yayıldığını düşünürsek tabi ki bunu başarabiliriz. Lakin insani kalıplardan bahsediyoruz. Bu kalıpların dışında düşünerek dönüşüme bilinçaltımız izin verir mi bilinmez. Duygulardan arınmış bir doğruyla enerjinizi kanalize edebilir misiniz bilemem. İnanç sistemleri dogmatik düşünceler içerir. Kurallar ve ödül ceza sistemleri vardır. Bu dünyevi düzen için de gerekli bir dogmadır. Bu yüzden de kalıpsal olarak negatif pozitif ayrımını görmekteyiz. Enerjilerin bir bütün olduğunun kabulü ile başlayabiliriz mesela. Bu durum şunu imgele şöyle düşün diye küçük yönlendirmelerle üstesinden gelinebilecek çalışmalar değildir. Eski alimler bu duygusal arınma için ve fiziki dünya kurallarından arınmak için senelerce riyazeter kapanmalar yaşamakta idi. Uzak doğu felsefesinde de mabetler insan ve insani olayların olmayacağı yerlere kurulurdu ki o inanç kalıplarından kopmak ve uzaklaşmak için. Oldukça komplike bir konudan bahsediyoruz yani :)

Hazır duygusal arınmadan, pozitif negatif algılarımızdan ve saf enerjinin algılanmasından bahsetmişken izninizle siz değerli mabet üyelerine ve moderatörlerime bende bir soru sormak istiyorum. Eski alimlerin bu duygusal arınma için inzivaya çekildiklerindende bahsettik. Bilinçaltımızda mesela;
Sevdiğin birinin ölmesi = Üzüntü
Güzel bir hediye almak = Sevinç
İnsanlardan uzak kalmak = Yalnız hissettirir
Sevdiği kadını/erkeği başka bir kadınla/erkekle görmek= kıskançlık
Gibi kalıplar ve kodlar olduğunu düşünenlerdenim. Tabi bu kodlar kültürlere göre değişiklik gösteriyor hepimizinde bildiği gibi. Eğer soruma gelirsek; Gerçekten çok başarılı ve bu işin ilmini çözmüş bir bilinçaltı uzmanı ve hipnoz konusunda kendini çok geliştirmiş bir kişi düşünelim ve üzerinde çalışılıcak gönüllü bir insan. O kişi, gönüllü insanın üzerinde çalışıp bilinçaltındaki tüm kodları olumlu bir kodla tıpkı bir bilgisayar programı ve komutlarını yazar gibi tüm bilinçaltını yeniden yazsa misal;
Kolumun kırılması = huzur verici
Ayrılık = Mutluluk verici
Herhangi bir negatif duygu veren olay = olumlu bir duygu
Şeklinde değiştirilse tüm komutlar ciddi çalışmalar sonucunda, O üzerinde çalışılan kişinin bundan sonra hep olumlu, mutlu ve huzurlu hissetmesi, bize temas eden tüm negatif enerjilerin bilinçaltının doğru programlanması ve eğitilmesiyle pozitif enerjiye otomatik çevrilmesi mümkün müdür ? Bu konuda sizler neler düşünüyorsunuz değerli mabet üyeleri ? Teşekkür ediyorum şimdiden cevaplar için.