Ya Kahhar Zikri nasıl yapılır?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

dobi35

Kayıtlı Üye
Merhaba. Ya Kahhar zikri nasıl yapılır ve zikir sonrası hangi dua okunur, nasıl niyet edilir. Bilen var mı?

ASCG

Kayıtlı Üye
Böyle bir zikir olduğunu sanmıyorum. Ya Kadir veya Ya Kahhar esmalarından birinden bahsetmiş olabilir misiniz acaba ?

dobi35

Kayıtlı Üye
Evet haklisiniz Ya Kahhar olacakti. Yanlis yazmisim kusura bakmayin. Basligi duzeltebiliyor muyum? 306 defa okunur diye bir seyler okudum bir yerlerde ama baska yerlere pek guvenemiyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
El Kahhar günü salı, saati merih, adedi 306 olarak kullanılabilir. Sayıya çok takılmayın, kalpte hisseder kişi halis biçimde okuduğunda.
Keskin etkileri vardır, ne için zikredilecekse dikkat etmek lazım.

dobi35

Kayıtlı Üye
Ne icin zikredilir? Ornegin ailesinde ve kendisinde hakkim olan ama bana cok buyuk aci yasatan biri icin pismanlik duymasini istersek Ya Kahhar i zikredebilir miyiz?

Merih saati nedir nasil hesaplanir diye sorsam? Bir de sali harici gunler zikretsek bir sıkınti mi olur?

xesim

Kayıtlı Üye
merih mars saati demektir. internette ufak bir arama yaparak mars saati ve gününe ulaşabilirsiniz. kısa yoldan söylemek gerekirse salı günleri mars'a yani merih' e aittir ve günde 3 kere mars saati denk gelir. 1 saat kalır ve sonraki gezegenin saatine geçer.

dobi35

Kayıtlı Üye
Peki ne icin zikredilir? Nasil niyet edilir?

origanum

Yönetici
Siz bunu kullanabileceğinize emin misiniz?

BaD_bOy

Kayıtlı Üye
bence siz işin havvas boyutuna girmeden içinizden geldiği gibi,istediğiniz vakit ve adet çekin.Sizin için en yol bu.

dobi35

Kayıtlı Üye
Ne icin kullanmak istedigimi ust mesajda yazdim. Ama nasil olacagini bilemiyorum. O yuzden emin degilim. Sadece bir seyler yapmak istedigimden eminim.

origanum

Yönetici
Ne icin kullanmak istedigimi ust mesajda yazdim. Ama nasil olacagini bilemiyorum. O yuzden emin degilim. Sadece bir seyler yapmak istedigimden eminim.

Kahhar çok kuvvetlidir ve ehil olmayan elde tehlikelidir, aslında diğer uygulamalar da tehlikelidir tecrübesizlerin elinde ama bu başka türlüdür. O bahsettiğiniz kişi ölüm anından az önce hayatı film şeridi gibi geçtiğinde dünyevi hayatında bunu neden yaptığını anlamayıp pişmanlığını yaşayacaktır belki daha önce de olabilir o kısmını bilemem. Siz nefsinizi rahatlatmak için intikam istiyorsunuz ve bu hal enerji bedeninize negatif yüklerin yapışmasına yol açar ki bunun anlamı hayatınızdaki işlerin tıkanacağı şeklindedir, yan, düz giden işiniz ters gidebilir, sağlıklı iken hastalık dert sahibi olabilirsiniz, bereketiniz kaçabilir vs vs. İnsanlar dünyaya belli vazifelerle gönderilir ve başarı durumuna göre tekamülü ilerler, kiminin nefsini törpülemeyi öğrenmesi gereklidir ve bunun için karşısına sürekli ezileceği bir imtihan çıkar ve görevli olarak da ezecek bir kişi gönderilir yanına zebellah gibi. O kişi ezdi ise vazifesini tamamlamış ve tekamül basamağında bir adım atmış demektir, kişiye düşen onun ruhani benliğine saygı duymaktır kendi görevini başardığı ve nefs törpülemenizde size yardımcı olduğu için. Eğer törpüleyemedi ise yeni bir imtihan ve yeni bir görevli çıkacaktır insanın karşısına. Dünyaya gelen insanlara özgür irade verilmiştir ya kaderine uyar verilen görevini yerine getirip kısa sürede olması gereken tekamül seviyesine ulaşır ya da reddeder, nefsine uyup başka yollara sapar, başka arayışlara girer. Henüz o tekamül seviyesine hazır değil ise almamak kendi iradesine bırakılmıştır, zorla olmaz. Gelen sınavları sürekli erteler, geçemez. İtiraz eder, kaçış yolları arar, içini rahatlatacak yollar arar durur. Birşeyler duyup okur veya okutturur, yazdırır, çizdirir...

dobi35

Kayıtlı Üye
Kesinlikle size katiliyorum. Ama farkli durumlar var. Karsimdaki kisi resmen efsunlu gibi sanki naparsa yapsin her sey 42 yildir yanina kar kaliyor. Sadece bana degil ailesine is arkadaslarina herkese zarari var. Insanlar (ben dahil) yaptigi zararlari gorup bilmesine ragmen bir sekilde gormezden geliyor veya affediyor. ben 5 yil sonra akillandim ama o etrafinda tum insanlari kandirip zarar vermeye devam ediyor. Su an lise arkadasinin 20 yasindaki kiziyla birlikte ve o kiz cocuguna da cok buyuk zararlar verecek. Akrabalari bile su an delirmis bu psikololojimizi bozuyor diyor. Benim de yapmak istedigim sey bir an once bir sekilde kendine gelebilmesi icin bu yaptiklarina pisman olmasi. Ama ne yapmam gerektigini bilmiyorum. Sadece intikam degil. Adam topluma zararli.

Bu kisiye yapabilecegim hakkinda yardimci olabilecek var mi? Kisiye hakkim gecmemis olsa sadece bana zarar vermis olsa gene bir sey yapmak istemem. Ama herkese zarari dokunuyor.

origanum

Yönetici
Sizin bakış açınıza göre zarar veriyor, görebildiğiniz pencere açısından ama evrensel bakış açısına göre onun zarar vermesi, zarar görenlerin de görmesi her iki tarafın da takamülü açısından gerekmekte. Takdir...
Ama illa da değiştirmek istiyorsanız bu ancak büyü ile mümkün ve oldukça pahalıdır. Başka yol bulunmamakta, takdir değiştirmek zor bir işlemdir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...