Göğüse ve boğazın arka tarafına baskı hissi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aNkA__

Kayıtlı Üye
Öncelikle herkese merhaba
Cumartesi gecesi telkin yöntemiyle rüyamda kontrol sağlamaya çalıştım yarım saat belki daha uzun telkin uygulamasını yapınca göğsümün ortasında boğazımın arkasında alnimda ve kafamın 4 tarafında gittikçe artan her tarafa eşit olacak şekilde bir bası hissettim daha önceden aynı hissi boğazımda hissetmiştim o yüzden önemsemedim baskı dayanılmayacak gibi olduğunda dua okumaya başladım çok şükür geçti ardından yüzümü yıkamaya gittiğimde aynaya bakamadım korkudan aynada gördüğüm şeylerin renkleri çok daha canlı gibime geldi yüzüme bakamıyordum korkudan böyle bi acayipti sanki elini atsam elim aynanın geçecekti o derece normalde saatler boyu aynaya bakarım ama zerre misali korkmam ama bu sefer nasıl korktuysam dizlerim titriyordu yatağa tekrar girince.Herhangi bir sağlık sorunumda yok şükürler olsun.Bu yaşadıklarım nedeni nedir sizce bir daha bu tür uygulamalar yapmalı mıyım bu şeylerde daha çok yeniyim daha meditasyon tam olarak nasıl yapılır onu bile bilmem.Bana ne yapmamı önerirsiniz?

tavsiyeleriniz için şimdiden teşekkür ederim sağlıcakla

calamity

Kayıtlı Üye
Bende yeni sayılırım ama ne olursan ol hiçbirşeyi araştırmadan yapma derim...

aNkA__

Kayıtlı Üye
İnternette karşılaştığım birşeydi linkini aradım ama bulamadım şimdi.Özetle mesela "rüyamda uçarken rüyada olduğumu hatırlamak" istiyorum gibi bir düşünceyi yatana kadar aklından geçiriyorsun 2-3 gün böyle tekrarlayınca rüyada kontrolünü sağlayabilirsiniz yazıyordu.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Çok anormal bir şey yok gibi, dediğiniz baskı hissi genelde dışarıdan enerji alışında olur.Zikir çekerken de rastlamak mümkündür veya bir enerji uyumlaması sırasında veya hiç bir şey yokken sadece meditasyon yaparken bile.

aNkA__

Kayıtlı Üye
Cevablarınız için teşekkür ederim neyseki normal birşeymiş.Olayı takip eden 2-3 gün ışklar falan geçiyordu önümden umursamayınca onlarda kesildi çok şükür(psikolojik sanırsam nasıl korktuyssam artık.).Aynaların bu tür şeylerle bir ilgisi varmıdır?
Sizin söylemenizle merak ettim meditasyon yapanlar bu süreçte hep böyle sert bir ağrı yaşarlarmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...