SERAFİM Nedir?

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Serafim Blueprint Nedir?

13.000 yıl önce, bir Serafim denilen yüksek meleklerin insanlığın refahı için bir grup kozmik enerjiyi birleştirdi. Birleşen bu kozmik enerji, evrenimizde bulunan tüm canlı türlerinin, en kolay şekilde kişisel gelişiminde kullanılabilir.

Sistem bizim yaşam gücü enerjisi ve refahımızı arttırmak için 11 büyük enerjiyi en uygun şekilde birbiri ile etkileşimidir. Her bir enerji gerçekleştirme ve evrim yolunda yaşam amacımızı bilerek yürümemizi destekler.

Bu enerjiler güvenli, zeki ve ideal bir uyum içinde çalışırlar. Bizim fiziksel duygusal ve ruhsal bedenlerimiz ve göksel bedenlerimizde en ideal şekilde çalışırlar.

Serafim Blueprint Sistemi 6 basamaktan oluşur:

1. Basamak Serafim İyileştirmesi
2. Basamak Serafim Kutsal Geometri

3. Basamak Serafim Tezahürü

4. Basamak Serafim Kozmik İhtişam

5. Basamak Serafim ile Gezegenin İyileştirilmesi

6. Basamak Serafim İnayet ve Birlik

1. Basamak Serafim İyileştirmesi

İyileşme önce kendimizden başlar. Bu basamak sizi hem bedensel hem de duygusal olarak iyileştirir. Bu sayede ruhsal gelişiminiz için gerekli temel oluşur. Sistemin ilk enerjisi size kendinizi ve başkalarını fiziksel olarak iyileştirme gücü verir. İlahi uyum enerjisi ismi taşıyan ikinci güç de bir iyileştirme enerjisidir. Ama onun hedefi duygusal yönünüzdür. Bu iki enerjiye uyumlandığınızda içsel dengeniz ve bağışıklık sisteminiz sağlamlaşır. Bu basamak sadece kendimizi iyileştirmek ile kalmıyor başkalarına enerji aktarmak ve kristallere şifa yükleme aura ve çakralara, böbrek ve enerji meridyenlerimize çalışabiliyoruz. Farklı melek bağlantıları oluşturabilmek ve uyumlu ortamlar yaratabilmek önemli iki enerjidir.

2. Basamak Serafim Kutsal Geometri

Bu basamak şimdiki yaşantınızda sizi sınırlayan karmik bağları çözmeyi hedefler. Devreye giren ana enerjiler evrim hızınızı arttırır. Bu enerjilerden biri evrenin yüce düzenleme gücüdür, diğeri ise karmik sınırları aşamalı olarak yok eden güçtür.

3. Basamak Serafim Tezahurü

Bu basamak hem kişisel isteklerinize hem de kozmik amaçlarınıza daha çabuk ulaşmanız için size yardımcı olur. Bireysel düzeyde tatmin oldukça daha yüce hedeflere yönelmeye başlarız. Buradaki iki ana enerji niyetinizi, iradenizi ve isteklerinizi gerçekleştirme gücünüzü yükseltir.

4. Basamak Serafim Kozmik İhtişam

Bu basamakta, gezegenimizle birlikte saniyede binlerce kilometre hızla uzayda savrulan bedenlerimiz, maruz kaldıkları kozmik güçlerle uyumlu hale gelir. Bedenlerimiz tüm evrenin holografik parçalarıdır. Devreye giren ilk enerji holografik, eterik bedenlerimizdeki hasarlı parçaları düzeltir, diğeri ise bizi genişleyen evrene uyumlu hale getirir.

5. Basamak Serafim ile Gezegenin İyileştirilmesi

Bu basamakta, gezegenimizin çeşitli geçişleri sırasında yardım etmek amacıyla bizimle çalışmak isteyen, bedensiz varlıklarla iletişim kurmak için gerekli araçları edinirsiniz. Bu enerji, insanlık ile doğal düzen arasındaki dengeyi düzenler. Yapılan uyumlamalar arasında doğa ruhları ve yüksek titreşimli varlıklarla uyumlu hale gelmek de yer alıyor.

6. Basamak Serafim İnayet ve Birlik

Hayatlarımız süresince birikmiş olduğumuz ağır molozları temizledikten sonra çevremizdeki güzellikleri idrak etme isteği uyanır ve kendimizi Kaynağa çok daha yakın hissetmeye başlarız.

Serafim Blueprint’in Bize Ulaşma Serüveni:

13.000 yıl önce, bir Serafim meleği bir grup kozmik enerjiyi birleştirdi.

Dünyamızda bu yeni enerjiyi kullanmayı ve bilgilenmeyi ilk olarak Atlantis rahipleri, bilginleri tanımışlar ve bu ruhani sistemin Atlantislilere ulaşmasını sağlamışlardır. Atlantis kıtasının yok olmasıyla birlikte Serafim enerjisi öğretisini içeren bu ruhani sistem de tamamıyla unutulmuştur.

Bu ruhani sistemi kuran Serafim Meleği, aynı zamanda sistemin de koruyucusudur. Bu nedenle Serafim Meleği, uzun süre insanlığın tekrar bu ruhani sistemi kavrayabilme olgunluğuna ulaşmasını beklemiştir. M.S 60′lı yıllarda yüksek ruhani evinime ulaşmış İbraniler, bu enerji kaynağını yeniden keşfetmiştir. Bu mistik edinim üzerine geliştirilen ruhani sistem bugün Kabala olarak bilinmektedir.

1994 senesinde Serafim Meleğinin meditasyon öğretmeni olan Ruth Rendely ile iletişime geçmesiyle bu ruhani sisteme yeniden ulaşmamız sağlanmıştır. Serafim Blueprint, eter boyutunda sürekli var olan kozmik enerji bileşimidir. Bu ruhani sistemin kurucusu olan Serafim Meleği, enerjinin vücutlarımızla tam bir uyum içinde olmasını sağlayabilmek için tüm enerji açılımlarını, belli bir sıralamayı takip ederek yapmaktadır. Enerjilerin kombine ediliş şeklini ve verildiği evreleri göz önünde bulundurursak, Serafim Blueprint’in birbirini takip eden enerji açılımlarını içeren kadim bir öğreti olduğunu anlarız.

Her bir enerji kullanımı, özel bir amaç içermekte ve enerjiyi nitelikli kullanma olanağı sağlamaktadır.

Seraphim Blueprint/Meral Bakır:Angel_anim:

Elysium077

Kayıtlı Üye
Seraphim çalışmalarında-ki günümüz örneği olarak Ayasofya Camii'sini gösterebilirmiyiz? İçersinde-ki semboll ve resimler de bulunan enerjinin , herhangi bir uygulama yahut hazırlık gerekmeksizin o sembollere sadece insanların dokunarak yahut göz temasi ile enerji akışı sağladığını biliyorum. hatta ve hatta kendimde bunu deniyimledim, o yüzden serafim'in günümüz için çok değerli olduğunu düşünüyorum fakat bu konularda ne yapıcağımı nerden başlıyacağımı nedense bilmiyorum :D

Reiki ile olan benzerlikleri mevcut nette kısa bir araştırmadan sonra sında reiki ile arasında-ki farkı açıklayan bir metin buldum
Sistemin I. Basamağındaki Serafim İyileştirmesi uyulmaması içeriğindeki bir takım iyileştirici frekans sayesinde kişi kendi iyileşmesinde, başkalarını eller üzerinde iyileştirmede doğrudan temas veya uzaktan iyileştirmede kullanabildiği yetenek kazanmakta ve Reiki ile olan benzerlik de burada son bulmakta.Seraphim Blueprint enerjileri niyet edilerek aktivasyonu sağlanabilinen, birden fazla çok güçlü iyileştirme özelliğine sahip frekanslardan oluşan ve keyifli, kolay ve ekonomik seminerler olarak sunulmakta. Bunun haricinde Seraphim Blueprint iyileştirici enerjilerinin aktivasyonu ve güçlenmesi için herhangi bir sembolün kullanılmasına gereksinim yoktur. Ayrıca Seraphim Blueprint’in altı basamağının içerdiği enerjik uyumlamalar ile sadece iyileştirme özelliğinin çok üstüne çıkmaktadır. Bu enerjiler, bilincin gelişmesi ve genişlemesi ile gerçekleştirme yeteneğinin gelişmesi ayrıca enerjik alanlarımızın dayanıklılığını arttırması ve sağlamlaştırmasıyla ayrıntılı ve kapsamlı bir bütünün frekansları olarak geliştirilmiştir. Blueprint’in bütünü de, kaynak ile birlikteliğe giden yolumuzda bizi yönlendirmektedir.

seraphim Hk. paylaşımınız için teşekkür ederim , kendimin bu tür uygulamalar hk. ne kadar sorumsuz olduğumu tekrardan hatırlattınız :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Şimdi Ayasofya'da bulunan bu ''Serafim'' görselleri üzerinden anlattığınız, put enerjisi durumuna dönüşür. Muhtemelen yapılış amacı belki de budur. Zira İmparator Julianus, babasının ölümünden sonra (ki Ayasofya'nın temellerini babası attı diye biliyorum) Hristiyan Bizans içinde yeniden paganizmi canlandırıp yaymaya çalıştı. Bizans tarihinde bu ciddi vakalardan biridir. Bu tür enerji alış verişi söylentileri de boştan çıkmamış, Bizans ile oluşan yeni bir ''paganizm melezli hristiyanlık'' türü de oluştu ve hala da günümüzde yaşamaktadır. Açıkçası üç semavi dinde de bu tür uygulama ve amaçlar yasaktır. Farklı bir perspektif sunmak istedim.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Farklı bakış açınıza saygı duyuyorum Fakat unutulan ve karıştırılan yerler var sözlerinizde.

Paganizim mi Putpereslik mi ? Arasında-ki farkı sanırsam hepimiz bilmekteyiz.
Kubbe ve kibele etkileşimleri bizans dönemde geliştirilmiştir ve sembolüdür.
Mezar taşı, türbelere ziyaret etmek ve günümüzde hala devam ettirdiğimiz islamiyetin özelliklerinden sandığımız bir çok şey Paganizimden islamiyete geçmiştir.
Paganizim de ve islamiyette doğanın kutsallığı ve yeşilin benimsenmesi bir diğer ortak özelliklerden biridir.
hatta ve hatta tarihteki ilk kubbe yapısı romada milaktan önce ( 27-25 di yada 25-27 di tam hatırlamıyorum) yapılmıştır.
daha fazla örnek vermek gerekir ise :
Nazar bonzuğu-tütsü-astroloji- Bir kişiyi uğurlarken arkasından su dökmek - hıdrellez bu örnekler hala günümüzde hepimiz uygular yaşar ve benimsemeye devam etmekteyizdir.

Şöyle izah edeyim yanlışlar doğru olsun. Akılda doğru bilgiler daha çok yer edinsin.
Ayasofya : İlahi bilgelik anlamına gelmektedir.
Ayasofya 3 defa yapılmıştır. 2 defa yıkılmış olup justiniaus tarafından yapılmıştır fakat bu yapımın sıradan bir yapı olmasını istemiyor ve kudüs teki mescid-i aksa gibi süslü güzel ve büyük olmasını istemiştir.
1500 Yıl ibadet hane olarak kullanılmıştır Dünyanın en eski katedralidir...
Ayosofya sadece bir tapınak değildir semboller ile bir bütünlük sağlamıştır.
Bir çoğumuz ayosofya nın plan itibarini bilmektedir. Kubbe Gökyüzü ve En önemli özelliklerinden biri olan Dünyanın enerji merkezidir. Paralel ve merdiyenlerin enerjilerin açığa çıktığı kısımlar kubbe dikili taş sunak camii gibi yapılarla işaretlenmiştir.
Bu mabedin kıyamet vaktine kadar ayakta durması yıkılmaması zarar görmemesi için Tılsım yapılmıştır. Mabedin Temelinde ise altın Gümüş ve Nuh A.s nin gemi parçaları ile temeli doldurulmuştur.
Ve bu mabedi 4 melek korumaktadır. Cebrail mikail israfil Azrail.
Bu mabede yapılıcak en küçük yanlış hatta ve hatta mabedin gizli bölümlerinde bulunan Bir tabut yer almaktadır, Tabutun üzerinde açık bir şekilde Bu tabuta dokunulmaması gerektiği ve açılmaması gerektiği tabutun açılması halinde 4 melek devreye girceği açık bir şekilde izah etmişlerdir. (Kayıtlarıda bulunmaktadır)

Ayosofya'nın temeli ve barındırığı özellikleri kısa bir şekilde açıklamış olduk. Ayosofyanın içi her ne kadar gizemli olsada dış cepheleri ve 4 bir yanındaki özellikleri de çok öenmlidir bunları açıkladık...
Peki içersinde ne yer almaktadır?... En büyük gizemleride içersinde barındırmaktadır.
Asıl konumuz olan Ayosofyanın içersinde-ki melekler ve bu meleklerin görevleri neler dir. Bu melek ler kimlerdir ?...

Sefarim melekleri : İncil'e göre Tanrının tahtını koruduğu inanılmaktadır. Bu melekler Ayasofya içersinde 4 adet figürü bulunmaktadır. bunlardan iki tanesinin yüzü ise yer almamaktadır.
Sefarim ibraniceden gelmektedir kelime anlamı ise : yanmak anlamına gelen saraf kelimesinden gelmektedir.
Bu melekler tanrının habercisi olarak adlandırılmıştır. Asıl görevleri Tahtı korumaktır, eğer-ki melek yüzlerinde 2 adet göz bulunur ise Sefarim çok gözlü olan melekler ise herubimdir.
Albulmecid döneminde meleklerden bir tanesinin yüzü açılmış ve görünücek haldedir 700 sene olarak bilinen bu yapıt hiçbir eskime yıpranma bulunmamakla birlikte yapının içeriği saf altın ve sıva ile yapıldığı belirtilerek tarihte yerini almıştır.

Peki bu meleklerin gücü enerjisi nasıl açığa çıktı ?
1993 yılında ayasofya iç yapısı itibari ile restorasyona başlanışmıştır. Ne tesadüf-ki Bayan Rendley 1994 yılında bu gücü ve enerjiyi keşfederek bu bilgeliğin ilahi güç ve enerjinin yapısını öğrenerekten insanlar ile paylaşmaya başlıyor.
2009 yılında ise tamamen ayasofya restorasyonu tamamlanarak bütün mozaikler ve gizli tutulan figürler gün yüzüne ışık tutularak karşımıza çıkmaktadır.

Melekler Kutsal inançlardan öncede var olmuş bilinmişlik olup genel olarak bütün kutsal kitapların içersinde yer almaktadır.

Okudğunuz için teşekkür ederim :) bu bilgiler herhangi bir kaynaktan direk olarak alınmamıştır Deneyim ve araştırma sonucu olarak nitelendirebiliriz.
İlginiz için teşekkür ederim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
@[SIZE=2,5]Elysium077[/SIZE]
Karıştırılan yerler yok, zira yazınızda tam olarak neyi karıştırmış olabileceğimi yazmamışsınız. Verdiğiniz bilgilerin geneli de mimari ve ben konuyla çok ilgisi olmadığından girmedim. Yoksa okuduğum alan gereği mimarisi ve tarihi her eser gibi ayrıca ilgilendiğim alandır. Bunun dışındaki bilgiler (örn: Hz. Nuh'un gemi parçası) bilgi değil, varsayım, çıkarım ve teorilere dayanır.

Karıştı dediğiniz kısım sanırım putperestlik ve paganizmin aynı cümle içinde geçmesi. Çok doğaldır ve doğrudur aynı kelime içinde geçmesi. Zira paganizm, politeizmi de(çok tanrıcılık) içinde barındıran bir başlıktır, ben de bu şekilde kullanmakta beis görmüyorum. Putperestlik ise, herhangi bir varlığın put ile, çizim ile vs. ile somutlaştırılıp onun üzerinden medet ummaktır. Eğer ki melek resimleri enerji veriyor, bu amaçla yapıldı, gidip oradan faydalanılır denirse bu ''Putperestlik'' oluyor. Size putperest demedim, dediğiniz şeyin adı basitçe ''putperestlik'' olur dedim. Teknik olarak böyledir, karmaşa da yoktur.

Buna müteakip, İbranilerin içinde de bir grup, Yahudiliği kullanarak, bazı çok eski çok tanrıcılık, putperestlik ve ifrtiler gibi varlıklardan oluşan bir inanç sistemini Eski Mısır'da, bizzat Hz. Musa'nın yanında, Roma'da, Bizans'ta, günümüzde de bazı ülkelerde gayet de devam ettirmektedirler. Zaten bir karmaşa varsa da bunların altından çıkan karmaşalardır. Serafimdi, Kerubimdi, oydu buydu bunlar başka bir tartışma konusudur.
Sizin anlattıklarınız üzerine diyorum ki, eğer ki biri çıkıp bir kaç resimden medet umuyorsa, enerji aldığını düşünüyorsa ve dahi kıyamete kadar bu resimlerdeki enerjinin o mekanı koruyacağı düşünülüyorsa bunun basit ve açık terimi ''putperestliktir''.
Zamanında da Bizansta bu tür işleri hortlatmak isteyenler çokça Eski Roma çok tanrıcılığını şekerleyip sunmaya çalışmıştır. Ben siyasetiyle, tarihiyle, diniyle, sanatıyla hepsini bir bütün olarak düşünüp özet yazıyorum.
Bunu İslamiyet üzerinden örnekleyecek olursak; bir grup düşünün Hz. Muhammed doğmadan önce de Kabe etrafında oturan oranın yerli halkından olsunlar. Gün gelip İslamiyet tebliğ edildiğinde Müslüman olduk diyip hala Lat, Uzza, Menat, Hubel isimli tanrıların putlarına bağlı kalsınlar ve bunu da olabildiğince gizli olarak ve güçlendikçe başka yollar altından devam ettirsinler.
Bizans tarihi bu tür alavere dalaverelerle doludur.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Merhaba, Ben onca yazıyı putpereslik olmadığına dair yazdım en ince ayrıntısına kadar.
Siz bir melek resminde Enerji yoktur diyebilirsiniz, Sıradan taş parçalarıyla yapılmış diye bilirsiniz, O taş parçasının altında-ki Dua dan habersiz olabilirsiniz..(bu bilgiyi vermemiştim...)
dahi kıyamete kadar bu resimlerdeki enerjinin o mekanı koruyacağı düşünülüyorsa
yanlış okumuş olup yanlış anlamışsınız. Orayı koruyacak olan serafim felan değil, serafimin özelliğini vs Sayın (Iviv Angeles) Anlatmıştır.

Elle çizdiğimiz herhangi bir resme dahi enerji yükleriz resmederiz gerekirse ben gider o resmi bir tılsımda simgelerim. duasıyla enerjisiyle gücüyle var ederim ve kimsede bunu inkar edemez. İslam inanışına ister sahip olunsun ister olunmasın bunu herkes belli kural ve hususlarına dikkat ederek herkes yapabilir ama gücü enerjisi yeterli olmaz zamanı kısıtlı olur. Fakat islamiyet döneminde ayasofya da yapılan çalışmalardan bir haber değilsiniz anladığım kadarıyla Ayasofya hakkında bir bilgiyede sahip değilsiniz oradaki bir meleğinde var olduğundan bile haberder olmayabilirsiniz . Anlayışla karşılıyorum saygı duyuyorum.

Fakat bu kadar basite indirgenmiş bir konu içeriğinde bir resimden alınan sembollerden alınan enerji ile hisseden kişiye putperes - Putpereslik diyemezsiniz.

Bizans tarihi bu tür alavere dalaverelerle doludur.
olabilir fakat siz dediniz yahut bir tarihçi dedi diye her yaptıkları alavere dalavere değildir.
bir yahudi'nin bir Hristiyan'ın vs yaptığı inandığı melek ve melek figürleri hepsinin içi boş değildir, sıradan semboll yahut resimler değildir.
Unutmayınız -ki Kuran-ı Kerim Bütün kitapların sonuncusudur. Diğer bütün kitapların içersinde bulunan bir bilgi dua ayet hadis vs en doğrusu insanlığa yakışıcak uygun olan hangisi var ise bunlar en son olarak Rab Tarafından Bize gönderilmiştir.
Lütfen genelleme yapmayınız. Anlıyorum Sayın (Chillout) Bilgili kültürü birisiniz fakat Bidiğimiz her bilgi kesinlik heryerde ve herşeyde geçirli olamamaktadır.

Sefarim ve kerubim cinlerinin Hz.Süleyman ile arasında-ki Bağı anlatmama gerek yoktur diye düşünüyorum. Umarım Hz.Süleymana da putperes demezsiniz inşallah :) :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Merhaba, Ben onca yazıyı putpereslik olmadığına dair yazdım en ince ayrıntısına kadar.
Siz bir melek resminde Enerji yoktur diyebilirsiniz, Sıradan taş parçalarıyla yapılmış diye bilirsiniz, O taş parçasının altında-ki Dua dan habersiz olabilirsiniz..(bu bilgiyi vermemiştim...)
yanlış okumuş olup yanlış anlamışsınız. Orayı koruyacak olan serafim felan değil, serafimin özelliğini vs Sayın (Iviv Angeles) Anlatmıştır.

Elle çizdiğimiz herhangi bir resme dahi enerji yükleriz resmederiz gerekirse ben gider o resmi bir tılsımda simgelerim. duasıyla enerjisiyle gücüyle var ederim ve kimsede bunu inkar edemez. İslam inanışına ister sahip olunsun ister olunmasın bunu herkes belli kural ve hususlarına dikkat ederek herkes yapabilir ama gücü enerjisi yeterli olmaz zamanı kısıtlı olur. Fakat islamiyet döneminde ayasofya da yapılan çalışmalardan bir haber değilsiniz anladığım kadarıyla Ayasofya hakkında bir bilgiyede sahip değilsiniz oradaki bir meleğinde var olduğundan bile haberder olmayabilirsiniz . Anlayışla karşılıyorum saygı duyuyorum.

Fakat bu kadar basite indirgenmiş bir konu içeriğinde bir resimden alınan sembollerden alınan enerji ile hisseden kişiye putperes - Putpereslik diyemezsiniz.

olabilir fakat siz dediniz yahut bir tarihçi dedi diye her yaptıkları alavere dalavere değildir.
bir yahudi'nin bir Hristiyan'ın vs yaptığı inandığı melek ve melek figürleri hepsinin içi boş değildir, sıradan semboll yahut resimler değildir.
Unutmayınız -ki Kuran-ı Kerim Bütün kitapların sonuncusudur. Diğer bütün kitapların içersinde bulunan bir bilgi dua ayet hadis vs en doğrusu insanlığa yakışıcak uygun olan hangisi var ise bunlar en son olarak Rab Tarafından Bize gönderilmiştir.
Lütfen genelleme yapmayınız. Anlıyorum Sayın (Chillout) Bilgili kültürü birisiniz fakat Bidiğimiz her bilgi kesinlik heryerde ve herşeyde geçirli olamamaktadır.

Sefarim ve kerubim cinlerinin Hz.Süleyman ile arasında-ki Bağı anlatmama gerek yoktur diye düşünüyorum. Umarım Hz.Süleymana da putperes demezsiniz inşallah :) :)
Yazı baştan sona sıkıntılı. Ben o bahsettiklerinizden ve çok daha fazlasından gayet haberdarım ve dahi haberdar olmadığım bir çok şey de vardır elbet ama dikkat çektiğiniz noktalarda haberdarlık sıkıntım yok. Zaten haberdarlık oranı aynı olmadığından izah edemiyorum, etsem de olmuyor anlatacaklarım anlaşılacaklar kadardır..
Hz. Süleyman'ı örnek vermeniz bile olayı baştan aşağı çok hatalı bir yere götürüyor, konuyla o kadar ilgisizdir ki.
''Anlıyorum Sayın (Chillout) Bilgili kültürü birisiniz fakat Bidiğimiz her bilgi kesinlik heryerde ve herşeyde geçirli olamamaktadır.'' cümleniz aslında çok doğrudur, keşke siz de bunu tavsiye etmeden önce anlayabilseniz.
Bunun dışında sizinle yaptığımız özel bir konuşmadaki ''faraday kafesi'' durumundaki gibi, her şey kitapla veya standart yazılanla değil, çok daha başka şekillerde de öğrenilebilir. Bu mekanizmayı ancak bu mekanizmayı kullananlar anlar.
Ben sizi anlıyorum, ne demek istediğinizi veya nereye varmak istediğinizi de.. Gelin görün ki benim yazdıklarım üstünden varmak istediğiniz yere varmak yerine, zaten varmış olduğunuz noktada dilediğiniz gibi düşünmeniz ve hissetmeniz en iyisidir. Ben kullanılan terminoloji ve tarifin Türkçesini yazdım o kadar. Rahat olunuz. :)

Elysium077

Kayıtlı Üye
:D valla ben rahatım içim rahat sadece takıldığım nokta belli, anlaşıldığı ve bariz net bir şekilde görüldüğü gibi :D
Ben sizi çok iyi anladım, Benım bu kadar çarpık anlatma sebebim yazınız arasında-ki cümleleri alıntı yapıp üzerinden devam ettiğimden kaynaklı.
Sevgiyle Sağlıcakla kalalım :)