Gerçekten bu ilmi layikiyla yapabilen var mi?

bohem

Kayıtlı Üye
Konuyu doğru yere mi açtim bilemiyorum. Ama uzun zamandir sessiz bir şekilde siteyi takip edip paylaşimlarinizi okumaktayim. Yalniz bu ilimle ilgili görüştüğüm hiç bir hoca vs artik ne diyorsaniz olumlu bir geri dönüş alamadim. Gerçekten yardimci olabilecek kişiler var midir ?

Sevgiler

Layetecezza

Kayıtlı Üye
İş
Yaşama kaygısı
Sorunu söylersen yardımcı olabiliriz belki, ama şunu söyleyim ki günümüzde bu işi gerçekten yapan kişiye doğru dürüst ben de denk gelmedim o kadar hocayla konuşmama rağmen, ben olayı şuna bağlıyorum ki maalesef günümüz müslümanlarında bilhassa bu işi yapanlarda maalesef ihlas yok, bir taraftan da işin içine menfaat gibi faktörler girince yapılan işin hiçbir tesiri olmuyor çünkü bu ilimleri elde etmenin ve devam etmenin yolu takvaya azami riayet etmekle mümkün oluyor, bu kriterlere sahip olmayan bir kişi de her ne kadar hüddamları dahi olsa hiç bir şekilde fayda veremiyor insanlara, hüddamlar aracılığıyla belki bazı ufak tefek şeyleri çözer görünüyor ya da teşhisi iyi yapıyor olabilir bazıları ama gelgelelim ki tesir farklı bir şey üstadım, bu da ihlas ve takvaya riayetle oluyor ki böylesini de bulmak çok zor, ya da böyle olan kişiler de bu tür işlerle uğraşmıyorlar...

bohem

Kayıtlı Üye
Aslında soru da diyemeyiz bir serzeniş yada sesleniş. Aynı şeyi yaşadım defalarca bunu yapabilen başarabilen herhangi birisiyle karşılaşamadım. Daha önce birçok denemem oldu vefk celb ve tılsım sanırım bunu başaranı bulamadım :) bulamayacağım :)

Elysium077

Kayıtlı Üye
Merhaba :)
çok basit bir dille anlatmak gerekir bu ilmi anlaya bilmek için...
bu ilme sahip olan bir çok kişi vardır buna emin olunuz, şöyleki ; bu ilim her ne basit ve kolay olmadığını hepimiz çok iyi biliyoruz.
Peki bunu zorlaştıran etkenleride biliyoruz, yani sahip olmak ile olmamak bilhassa birazda bizim elimizde. Rab bizi yahut sizi bu yolda layık görüyor ise size bu ilmi öğrenmenizde uygulamanızda size daha çok yardımcı olucaktır.
Bu ilme sahip olan kişileri ortalıkta piyasada bulamazsın kendilerine göre bir amaçları vardır ve o amacı yeride getirmekle yükümlüdürler.
tanıdığım 2 kişi var ikiside bu ilme sahip bir insan , fakat birbirlerinden ayıran özelikleri var 1 tanesi insanoğluna Rab aracılığı ile yardımda bulunuyor Sessiz gösterişsiz bir şekilde, Bir diğeri ise sadece Allah yoluna kendilerini adamış kişilere yardım ediyor sessiz sedasız bir şekilde.
Bildiğim ve aldığım öğütler ile Herhangibir karşılık olmaksızın insanoğluna yardımda bulunmakla yükümlüler.
bana dediği bir söz vardı ; siz bizim gibileri bulamazsınız biz sizi ihtiyacınız olduğunuz anda buluruz. derdi

Sonradan öğrenerekten bu ilme sahip olan kişilerde vardır , bu kişiler yahut arkadaşlar sizinde yapmak istediğiniz şeyleri yaparlar fakat hepsinin bir süresi oluyor sonsuzluk ibaresi bulunmamakta , yani bir tılsım hazırlıyor ise bu tılsımın bir süresi bulunuyor etkisini bir vakitten sonra kaybetmeye başlıyor , birazda tılsım yaptıranın kendi hayatında yaşadığı yaptığı şeylerde etki etmektedir. kalbinizden geçen bir olumsuz fitne kötü düşünceler yahut davranışlar bu tür tılsımları daha çok zayıflatmaktadır.

Fakat doğuştan bu ilme sahip olan kişiler de böyle bir süreç bulunmamaktadır. Bu kişiler normal sıradan insanlara tılsım vefk vs yapmazlar , çünkü bilirler -ki o kişilerin bir kusuru mahsuru olucaktır bile bile . bu yüzden Allahın bahşettiği gücü enerjiyi boş yere harcamak istemezler, bu ilmi canlı tutabilmek için daha çok daha çok Allah yolundan gitmek gerekiyor Saatlerini günlerini aylarını veriyorsun geceni gündüzüne katıyorsun aç kalıyor yalnız kalıyorsun gibi gibi bu ilme sahip olabilmek için.

Sadece kendilerine bir amaç edinirler ve o amaç üzerinden insanoğluna yardımda bulunurlar. Çaresizliğin çıkmaz sokakta bulunan kişilerin yanında olurlar ve kendilerini ozaman belli ederler. Hatta " Verilmiş Sadakam varmış / Allah sizi karşıma çıkarttı " Deriz...

Sonradan öğrenen bir çok kişi vardır ve gerçektende yaptıkları başarı ile sonuçlana biliyor , olmuyor imkansız diye bir şey yoktur.
Bu ilimle uğraşmışsınız fakat yapamadığınızı izah etmişsiniz, Kolay değil inanın hiç kolay değil , bir Atomu parçalıyabilirsiniz ama binlerce atomu parçalamak çok uzun bir sabır ve eğitim ister :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İlim derken hangi ilimden bahsediyoruz? Bir diş hekimine kızıp ''bütün doktorlara kızgınım'' demek gibi bir şey bu. İlim derken, yazılarınızdan vefk üzerine ilerlemiş bir kişiden bahsediyorsunuz anladığım kadarıyla. Bu konuda hayli ileri düzey bilgi ve yetki sahibi kişiler elbette var. Bu konulardan en az amatör düzeyde ilgilenmiyorsanız dolandırıcılarla baş edemezsiniz, ayırt edemezsiniz, haliyle hayal kırıklığı olur. Bu konu üstüne şikayet edenlerin önce kendileri en az amatör düzeyde de olsa bilgisi olmalı diyebilirim ve bunun da kendileri için müspet nedenleri var.
Mesela bu tür sırlar, ilimler, çalışmaların yoğun olduğu ve yasak sayılmadığı yılları düşünün. O zamanlar Arapça, Farsça, Türkçe bilenler oldukça çoktu (ki zaten Osmanlıca bu dillerin karışımıdır) zira Osmanlı'nın hüküm sürdüğü 3 Kıta 1.800.000 km2 yüz ölçümü üstünde yaşayan nüfus bu. Haliyle sizin o dönemde yaşayan en normal insanla aranızda 2 dil farkı var. Materyaller doğal kaynak olarak o dönemde daha çok bulunabiliyordu etti 3. fark. Bu ilimler doğuştan veya ilham yolu ile verilmediyse (ki bu tür insanlar da nadir) kişi çokça araştırıp veya belli bir zümre içinde eğitime alınıp belli usullerle de ilerleyebilir. İlerleme farkını da katalım etti 4. fark. Demek ki birinin biraz ilim sahibi olup olmadığını, bunu ciddiyetle yapıp yapmadığını anlamak için farkı en az 2 etmek gerekmez mi? Sora Sora da bulunacak bir şey değil zira karşınıza kim çıksa artık kısmetinize ne düşerse.

bohem

Kayıtlı Üye
teşekkür ederim cevap için :) kendim yapmadım yapmayıda denemedim denememde. sadece bunu yapabileceğini düşündüğüm birçok kişiyle görüşüp yaptırmaya çalıştım diyelim

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
teşekkür ederim cevap için :) kendim yapmadım yapmayıda denemedim denememde. sadece bunu yapabileceğini düşündüğüm birçok kişiyle görüşüp yaptırmaya çalıştım diyelim
Yapmaktan ziyade, en azından ebced, hurufu mukatta, gezegen hesaplamaları gibi konularda öğrenmeyi kastediyorum. :)

delicezeytin

Kayıtlı Üye
konu eski ama benzer bir serzenişte ben de bulunacağım. kendi başımıza yaptıklarımızdan bir sonuç alamıyoruz. güvenip gittiklerimiz dolandırıcı çıkıyor, sonuç yine sıfır. kime güvenip, kime danışacağız, kim gerçekten yardım edebiliyor, ya da gerçekten yardım edebilen, gerçekten bu ilme vakıf insanlar kaldı mı?