Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 1/2 12 SonSon
12 sonuçtan 1 ile 10 arası

Konu: Üzülmek Mutluluk Veriyor Bana?

Paylaş

Rep Puanı : 17
    Ettiği Teşekkür
    277
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    5

Standart Üzülmek Mutluluk Veriyor Bana?

Selamun Aleyküm ben duygusal birisiyim.Tek başıma bir yerde üzülmeyi seviyorum,ağlamayı seviyorum hatta böyle olduğu için mutlu oluyorum.Hayatta acı çekip gizlice ağlamayı seviyorum mutluluk verici benim için.İnsanların beni üzmesini istiyorum.Bana kötü davranmalarını istiyorum tabiki bunu onlara demiyorum.Bana kötü davransınlar ki ben üzüliyim.Zaten yalnız birisiyim maddi anlamda .Yoksa ALLAH hep yanımda yalnız değilim ☺yani benim sorum ruh hastası mıyım?psikolojim mi bozuk yoksa normal miyim? Benim gibi olan var mı aranızda? 😭 Üzülmeyi seviyorum?bir de insanların içinde kendimi dışlanmış yalnız hissediyorum.

Rep Puanı : 11
    Ettiği Teşekkür
    8
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    3

İyi Sabahlar, bu psikolojik olabilir. Bendede aynı durumun farklı versiyonu var Aslında tam tersi, ben başka insanların acı çekmesinden hoşlanıyorum. İnsanların ağladığı duygulandığı utandığı şeylerde neredeyse hiçbir duyguyu hissetmiyorum. Muhtemelen psikolojik. Fakat ben buna alıştım, kabulleniyorum. Sizin dediğiniz şey de Mazoşism olabilir. Açıklamaları şöyle. Aşağılanmaktan, kendisine eziyet edilmesinden , ruhsal ya da fiziksel acı verilmesinden hoşlanan(kimse). Size bu uyuyor gibi duruyor. Ben kendikimin açıklamasını daha bulamadım Fakat bununla düşman değil, dost olmaya çalışmalısın. Yine de iyileşmek istersen Allah Kolaylık ve Şifa Versin.

Insan Kendini Yenebiliyorsa Başka Varlıkların da Yenebileceği Anlamına Gelir.

En Iyi Saldırı Savunmadır. Çünkü Herkes Kafasına Estiği Gibi Saldırabilir. Fakat Savunma Yaparken Amacınız Kendinizi Korumaktır. Daha Doğrusu Düşman Böyle Zanneder. Aslında Siz Kendinizi Korurken Onları da Saf Dışı Bırakmış Olursunuz. Ve Bir Bakmışsınız Düşman Kalmamış...

3. IDonT Üyemize teşekkür edenler:
    Pofuduk Kartal (23.03.2017)

Yer
    Araf
    Rep Puanı : 3146
    Ettiği Teşekkür
    1.187
    710 mesaja 1.540 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    36

Bu çoğu insanda olan bir durum. Zamanında işlediğiniz veya işlemek zorunda olduğunuz hatalardan dolayı üstbenliğiniz sizi cezalandırıyor. Cezalandırmak hoşuna gittiği için de mutluluk duyuyorsunuz. Böyle bir kısır döngü işte.

أنا البحر في أحشائه الدر كامن*فهل سألوا الغواص عن صدفاتي

5. 2 kişi pembe pelerin üyemize teşekkür etti:
    Beltin (27.11.2016),Pofuduk Kartal (23.03.2017)

Yer
    HAYALLERİN GERÇEK OLDUĞU ÂLEM
    Rep Puanı : 8081
    Ettiği Teşekkür
    3.609
    2.064 mesaja 3.965 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    68

Ağlamak kötü birşey değil hatta şifadır gözyaşı.Sizinkinin içeriği biraz başka.Acı çekmeniz sizi mutlu ediyor.Allah'tan gelene sabır göstermek ayrıdır,özellikle birileri bana kötü davransın diyerek üzelmeyi talep etmek ayrı.Bana göre bu bir sorun.Negatife odaklanmış ve onu istiyor durumdasınız .Doğru değil!Ruh hastası olduğunuza dair teşhis koymak haddim değil ama ters giden ve kontrol altına alınması gereken bir durum olduğu aşikâr.

¡Gracías a Dios por todo!

7. 3 kişi lviv angeles üyemize teşekkür etti:
    brotherhood (24.11.2016),hazaR (23.11.2016),Pofuduk Kartal (23.03.2017)

Rep Puanı : 25
    Ettiği Teşekkür
    13
    11 mesaja 12 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    3

Ağlamayı sevmende bir sorun yok, zira ağlamak toksikli maddelerin atılmasını sağladığı için yararlıdır. Fakat birinin sizi üzmesinden hoşlanmanız bir prıblem olabilir. İlk bakışta akla mazoşistliği getiren bir şey olsa da emin olabileceğimiz şey psikolojik olduğudur. En iyi yapabileceğimiz şey sana fikirlerimizi belirtmektir, daha fazlası psikolog veya psikiyatristlere kalmıştır. Bir şey sormak istiyorum. Ağlarken ne hissediyorsunuz? Ağlarken mutlu mu hissediyorsunuz yoksa ağladıktan sonra mı mutlu olıyorsunuz?

9. Vengaence Üyemize teşekkür edenler:

Rep Puanı : 83
    Ettiği Teşekkür
    201
    32 mesaja 37 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    11

Etrafta olup bitenleri iyi araştr kimsenin seni üzmesine göz yumma kimse kimseyi üzmeye hakkı yoktur bir insanın bir insanı üzmeye hakkı yoktur bir sözüne bak sözmü diye söyleyene bak insanmı diye kendini teneme tahtası yapma bunun çözümlerini ara

SATRANÇTA PİYON OLMAYI SEVERİM OYUN BİTİNCE BARONDA AYNI KUTUYA GİRER PİYONDA

11. Dankyy Üyemize teşekkür edenler:

Rep Puanı : 201
    Ettiği Teşekkür
    133
    71 mesaja 98 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    7

Galiba ben de üzülmeyi seviyorum, ya sevme değil de galiba hiç sevinmediğim için o his bana yabancı geliyor beyin de yabancıya karşı tepki geliştiriyor benim yorumum bu. Sende de benzer bir durum olabilir mutlu olduğun ya da mutlu hissetmen gereken zamanlarda nasıl bir duygu durumu yaşıyorsun paylaşır mısın? Ülkede pek çok hasta gördüm, başkasına zarar vermediğin sürece bence bu durumun hiç bir sorun teşkil etmiyor.

13. Ashina Üyemize teşekkür edenler:

Yer
    Taht-ı Süleyman
    Rep Puanı : 13888
    Ettiği Teşekkür
    1.940
    1.219 mesaja 3.179 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    0

Yakın zamanda veya geçmişte bir kayıp yaşadınız mı ?

15. hazaR Üyemize teşekkür edenler:

Rep Puanı : 17
    Ettiği Teşekkür
    277
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    5

Selamun Aleyküm öncelikle herkese cevapları için teşekkür ederim.İsimleri yanlış yazmış olabilirim kusura bakmayın kısa yolu bilmiyorum.Birisinden bu forumda görmüştüm.Ona Teşekkür ederim.

IDonT:Kusura bakmayın sizin durumunuzu tam anlıyamadım.Anladığım kadarıyla başkası ağladığı zaman siz ağlamak istesenizde ağlıyamıyorsunuz ya da başkası ağladığı zaman onun ağlamasından zevk alıyorsunuz?Bende alıştım seviyorum aslına bakarsan.Evet dediğin gibi ruhsal mazoşistlik olabilir ya da farklı bir şey de olabilir.ALLAH razı olsun.ALLAH tüm hastalara ve dertlilere şifalar ve devalar versin Amin Ecmain.

pembe pelerinediğiniz mantıklı geldi bana.Eskiden yaptığım hatalar ve şimdi yaptığım hatalar yüzünden acı çekiyor olabilirim.

Iviv angeles:Haklısınız ağlamak ve sabırlı olmak iyidir.ALLAH sabırı sever çok haklısınız.Aslında sabırlı olmayı severim ama üzülmeyi de severim.Haklı olabilirsiniz negatifliği istiyor olabilirim.Sanırım bunun nedenlerinden biri insanların bana pek ilgi göstermemesi,dışlanıyor hissetmem, yalnız kalmam ve diğer sebeplerden ötürü acı çekmeye yönelmem olabilir.

Vengaence:Bilgi için teşekür ederim.Haklısınız Psikolojik olabilir.Ağlarken mutlu hissediyorum ama ağladıktan sonra üzgün hissediyorum.

DNK:Haklısınız sanırım insanlara gerektiğinden fazla değer veriyorum ama bence bunu her insan hakeder değer verilmeyi.Ben iyi davranmaya çalışıyorum ama kendimi ihmal ediyorum sanırım.Yalnızlık ve kötülük bana karşı cephede bunu seviyorum.Ama asıl üzen yalnızlık arkadaşlarımın bana değer vermemesi.Bu yıllardır böyle farklı insanlar da olsa bana değer verilmiyor sanırım bir çöp parçasıyım.Yardım etmeye çalışıyorum onlara iyilik etmeye çalışıyorum.İnsanlara hep gülümsemeye calışıyorum.Acılarımı içimde yaşıyorum,yalnız iken yaşıyorum.dünyadan kötülüklerin gitmesini istiyorum. İyilik ile yeniceğime inanıyorum.Kötülüğe iyilik ile karşılık ver ki iyilik yayılsın.Belki insanlara davranışlarım yüzünden yalnızımdır.Sorun tamamen bende olabilir.Çünkü her şeyi yazmadım buraya.

Ashina:Sağolasın cevabın için.Üzüldüm senin için.Seninki daha kötü çünkü mutluluğu pek bilmiyorsun sanırım ALLAH seni her zaman mutlu etsin.Ben mutlu oluyorum ALLAH'a şükür😊Mesala sağlığın için mutlu olabilirsin şükredebilirsin ☺Sağlıklı olmayabilirdik ya da yaşamıyor olabilirdik. Yaşadığımızın kıymetini bilmeliyiz ALLAH'a şükretmeliyiz mutlu olmalıyız.Başka insanlara zarar vermemeye çalışıyorum sonuçta o kötülüktür günahtır.Kul hakkıdır.

hazaR:Eskiden gerçekten çok sevdiğim sayılı öğretmenlerim vardı.Onları çok özledim.Onlar bana değer veriyordu hissediyordum.Ama onlara o değeri yeterince veremedim. Onları çok özlüyorum çok pişmanım.Kalbim parçalanıyor dayanmalıyım sabretmeliyim.İnsanlar için üzülüyorum hayvanlar için üzülüyorum.Her şey için üzülüyorum.Acılar saldırıyor bana gittikçe dayanmalıyım 😭

ALLAH'a emanet olun.Sizi yorduysam Özür dilerim hakkınızı helal edin lütfen.Erken gördüğüm halde geç cevap verdim Özür dilerim.Siz erken yazdınız çok sağolun ve Özür dilerim.

17. Pofuduk Kartal Üyemize teşekkür edenler:
    IDonT (25.11.2016)

Rep Puanı : 5848
    Ettiği Teşekkür
    1.058
    1.217 mesaja 2.778 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    58

Zaman zaman insan bir köşeye çekilerek üzüntü yaşamak ağlamak isteyebilir bu normaldır.Ama sizde normal boyutu çok fazlasıyla aşmış gibi görünüyor.
    Hiç gecikmeden bir uzman desteği almalısınız bilinçaltınızda bunun sebebi tespit edilip temizlenmeli.

19. yare-i yarim Üyemize teşekkür edenler:

Sayfa 1/2 12 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)