Üzülmek Mutluluk Veriyor Bana?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Pofuduk Kartal

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Selamun Aleyküm ben duygusal birisiyim.Tek başıma bir yerde üzülmeyi seviyorum,ağlamayı seviyorum hatta böyle olduğu için mutlu oluyorum.Hayatta acı çekip gizlice ağlamayı seviyorum mutluluk verici benim için.İnsanların beni üzmesini istiyorum.Bana kötü davranmalarını istiyorum tabiki bunu onlara demiyorum.Bana kötü davransınlar ki ben üzüliyim.Zaten yalnız birisiyim maddi anlamda .Yoksa ALLAH hep yanımda yalnız değilim ☺yani benim sorum ruh hastası mıyım?psikolojim mi bozuk yoksa normal miyim? Benim gibi olan var mı aranızda? ? Üzülmeyi seviyorum?bir de insanların içinde kendimi dışlanmış yalnız hissediyorum.

IDonT

Kayıtlı Üye
İyi Sabahlar, bu psikolojik olabilir. Bendede aynı durumun farklı versiyonu var :) Aslında tam tersi, ben başka insanların acı çekmesinden hoşlanıyorum. İnsanların ağladığı duygulandığı utandığı şeylerde neredeyse hiçbir duyguyu hissetmiyorum. Muhtemelen psikolojik. Fakat ben buna alıştım, kabulleniyorum. Sizin dediğiniz şey de Mazoşism olabilir. Açıklamaları şöyle. Aşağılanmaktan, kendisine eziyet edilmesinden , ruhsal ya da fiziksel acı verilmesinden hoşlanan(kimse). Size bu uyuyor gibi duruyor. Ben kendikimin açıklamasını daha bulamadım :) Fakat bununla düşman değil, dost olmaya çalışmalısın. Yine de iyileşmek istersen Allah Kolaylık ve Şifa Versin.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bu çoğu insanda olan bir durum. Zamanında işlediğiniz veya işlemek zorunda olduğunuz hatalardan dolayı üstbenliğiniz sizi cezalandırıyor. Cezalandırmak hoşuna gittiği için de mutluluk duyuyorsunuz. Böyle bir kısır döngü işte.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ağlamak kötü birşey değil hatta şifadır gözyaşı.Sizinkinin içeriği biraz başka.Acı çekmeniz sizi mutlu ediyor.Allah'tan gelene sabır göstermek ayrıdır,özellikle birileri bana kötü davransın diyerek üzelmeyi talep etmek ayrı.Bana göre bu bir sorun.Negatife odaklanmış ve onu istiyor durumdasınız .Doğru değil!Ruh hastası olduğunuza dair teşhis koymak haddim değil ama ters giden ve kontrol altına alınması gereken bir durum olduğu aşikâr.

Vengaence

Kayıtlı Üye
Ağlamayı sevmende bir sorun yok, zira ağlamak toksikli maddelerin atılmasını sağladığı için yararlıdır. Fakat birinin sizi üzmesinden hoşlanmanız bir prıblem olabilir. İlk bakışta akla mazoşistliği getiren bir şey olsa da emin olabileceğimiz şey psikolojik olduğudur. En iyi yapabileceğimiz şey sana fikirlerimizi belirtmektir, daha fazlası psikolog veya psikiyatristlere kalmıştır. Bir şey sormak istiyorum. Ağlarken ne hissediyorsunuz? Ağlarken mutlu mu hissediyorsunuz yoksa ağladıktan sonra mı mutlu olıyorsunuz?

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
Etrafta olup bitenleri iyi araştr kimsenin seni üzmesine göz yumma kimse kimseyi üzmeye hakkı yoktur bir insanın bir insanı üzmeye hakkı yoktur bir sözüne bak sözmü diye söyleyene bak insanmı diye kendini teneme tahtası yapma bunun çözümlerini ara

Ashina

Kayıtlı Üye
Galiba ben de üzülmeyi seviyorum, ya sevme değil de galiba hiç sevinmediğim için o his bana yabancı geliyor beyin de yabancıya karşı tepki geliştiriyor benim yorumum bu. Sende de benzer bir durum olabilir mutlu olduğun ya da mutlu hissetmen gereken zamanlarda nasıl bir duygu durumu yaşıyorsun paylaşır mısın? Ülkede pek çok hasta gördüm, başkasına zarar vermediğin sürece bence bu durumun hiç bir sorun teşkil etmiyor.

Pofuduk Kartal

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Selamun Aleyküm öncelikle herkese cevapları için teşekkür ederim.İsimleri yanlış yazmış olabilirim kusura bakmayın kısa yolu bilmiyorum.Birisinden bu forumda görmüştüm.Ona Teşekkür ederim.

IDonT:Kusura bakmayın sizin durumunuzu tam anlıyamadım.Anladığım kadarıyla başkası ağladığı zaman siz ağlamak istesenizde ağlıyamıyorsunuz ya da başkası ağladığı zaman onun ağlamasından zevk alıyorsunuz?Bende alıştım seviyorum aslına bakarsan.Evet dediğin gibi ruhsal mazoşistlik olabilir ya da farklı bir şey de olabilir.ALLAH razı olsun.ALLAH tüm hastalara ve dertlilere şifalar ve devalar versin Amin Ecmain.

pembe pelerin:Dediğiniz mantıklı geldi bana.Eskiden yaptığım hatalar ve şimdi yaptığım hatalar yüzünden acı çekiyor olabilirim.

Iviv angeles:Haklısınız ağlamak ve sabırlı olmak iyidir.ALLAH sabırı sever çok haklısınız.Aslında sabırlı olmayı severim ama üzülmeyi de severim.Haklı olabilirsiniz negatifliği istiyor olabilirim.Sanırım bunun nedenlerinden biri insanların bana pek ilgi göstermemesi,dışlanıyor hissetmem, yalnız kalmam ve diğer sebeplerden ötürü acı çekmeye yönelmem olabilir.

Vengaence:Bilgi için teşekür ederim.Haklısınız Psikolojik olabilir.Ağlarken mutlu hissediyorum ama ağladıktan sonra üzgün hissediyorum.

DNK:Haklısınız sanırım insanlara gerektiğinden fazla değer veriyorum ama bence bunu her insan hakeder değer verilmeyi.Ben iyi davranmaya çalışıyorum ama kendimi ihmal ediyorum sanırım.Yalnızlık ve kötülük bana karşı cephede bunu seviyorum.Ama asıl üzen yalnızlık arkadaşlarımın bana değer vermemesi.Bu yıllardır böyle farklı insanlar da olsa bana değer verilmiyor sanırım bir çöp parçasıyım.Yardım etmeye çalışıyorum onlara iyilik etmeye çalışıyorum.İnsanlara hep gülümsemeye calışıyorum.Acılarımı içimde yaşıyorum,yalnız iken yaşıyorum.dünyadan kötülüklerin gitmesini istiyorum. İyilik ile yeniceğime inanıyorum.Kötülüğe iyilik ile karşılık ver ki iyilik yayılsın.Belki insanlara davranışlarım yüzünden yalnızımdır.Sorun tamamen bende olabilir.Çünkü her şeyi yazmadım buraya.

Ashina:Sağolasın cevabın için.Üzüldüm senin için.Seninki daha kötü çünkü mutluluğu pek bilmiyorsun sanırım ALLAH seni her zaman mutlu etsin.Ben mutlu oluyorum ALLAH'a şükür?Mesala sağlığın için mutlu olabilirsin şükredebilirsin ☺Sağlıklı olmayabilirdik ya da yaşamıyor olabilirdik. Yaşadığımızın kıymetini bilmeliyiz ALLAH'a şükretmeliyiz mutlu olmalıyız.Başka insanlara zarar vermemeye çalışıyorum sonuçta o kötülüktür günahtır.Kul hakkıdır.

hazaR:Eskiden gerçekten çok sevdiğim sayılı öğretmenlerim vardı.Onları çok özledim.Onlar bana değer veriyordu hissediyordum.Ama onlara o değeri yeterince veremedim. Onları çok özlüyorum çok pişmanım.Kalbim parçalanıyor dayanmalıyım sabretmeliyim.İnsanlar için üzülüyorum hayvanlar için üzülüyorum.Her şey için üzülüyorum.Acılar saldırıyor bana gittikçe dayanmalıyım ?

ALLAH'a emanet olun.Sizi yorduysam Özür dilerim hakkınızı helal edin lütfen.Erken gördüğüm halde geç cevap verdim Özür dilerim.Siz erken yazdınız çok sağolun ve Özür dilerim.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Zaman zaman insan bir köşeye çekilerek üzüntü yaşamak ağlamak isteyebilir bu normaldır.Ama sizde normal boyutu çok fazlasıyla aşmış gibi görünüyor.
Hiç gecikmeden bir uzman desteği almalısınız bilinçaltınızda bunun sebebi tespit edilip temizlenmeli.

Pofuduk Kartal

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Zaman zaman insan bir köşeye çekilerek üzüntü yaşamak ağlamak isteyebilir bu normaldır.Ama sizde normal boyutu çok fazlasıyla aşmış gibi görünüyor.
Hiç gecikmeden bir uzman desteği almalısınız bilinçaltınızda bunun sebebi tespit edilip temizlenmeli.
cevabınız için teşekkür ederim.

ASCG

Kayıtlı Üye
Buna benzer bir olay var. Şöyle ki : Hayatı gayet güzel olup zengin olan kişilere yapılıyor bu deney. Malumunuz çoğu şeyi yaşadıkları için hayattan bıkmış durumdalar.
Bunun nedeni dopamin hormonunun yüksekliğidir. Dopamin zevk hormonudur. Zevk aldığınızda dopamin çoğalır. Fakat zevk almanızı sağlayan asıl şey dopamin reseptörleridir. Ne kadar zevk alırsanız o kadar reseptör düşer. Ters orantılıdır yani. Deney ise şu: Kişilerden günlük hayatlarını değiştirmeleri ve zevklerinden bir süreliğine ayrılmaları isteniyor. Bir kaç hafta sonra geri o zevklere döndükten sonra deneklerin neredeyse tümünün hayata daha sıkı ve mutlu bağlandığı gözlemleniyor. Sizinki de buna benzer olabilir. Ya da kendinizdeki fazlalıklardan/gözyaşlarından kurtulmayı istiyorsunuzdur. İnsan ağlayınca serotonin salgılanır. Mesela ben çok uzun zamandır ağlayamıyorum. Ağlamak güzel bir şey. Kazandığınızda , kaybettiğinizde , nostalji yaşadığınızda. Kutsal kabul ettiğim 3 sıvıdan biridir kendisi :)
O yüzden korkmayın çekinmeyin istediğiniz gibi ağlayın. En güzel terapilerden biridir. Size tavsiyem psikiyatriste gitmeyin. Sorununuzu kendiniz çözeceksiniz. Ama psikiyatrist yerine psikoloğa yardım amaçlı gidebilirsiniz. Forumda yazdığım en uzun yazı bu oldu galiba. Çünkü derin bir nefes alıp geçmişime baktığımda geçmişte sana benzediğimi farkettim. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...