Sayfa 2/2 İlkİlk 12
12 sonuçtan 11 ile 12 arası

Konu: Üzülmek Mutluluk Veriyor Bana?

Paylaş

Rep Puanı : 17
    Ettiği Teşekkür
    256
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    5

Alıntı yare-i yarim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Zaman zaman insan bir köşeye çekilerek üzüntü yaşamak ağlamak isteyebilir bu normaldır.Ama sizde normal boyutu çok fazlasıyla aşmış gibi görünüyor.
    Hiç gecikmeden bir uzman desteği almalısınız bilinçaltınızda bunun sebebi tespit edilip temizlenmeli.
    cevabınız için teşekkür ederim.

Rep Puanı : 43
    Ettiği Teşekkür
    38
    11 mesaja 21 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    4

Buna benzer bir olay var. Şöyle ki : Hayatı gayet güzel olup zengin olan kişilere yapılıyor bu deney. Malumunuz çoğu şeyi yaşadıkları için hayattan bıkmış durumdalar.
    Bunun nedeni dopamin hormonunun yüksekliğidir. Dopamin zevk hormonudur. Zevk aldığınızda dopamin çoğalır. Fakat zevk almanızı sağlayan asıl şey dopamin reseptörleridir. Ne kadar zevk alırsanız o kadar reseptör düşer. Ters orantılıdır yani. Deney ise şu: Kişilerden günlük hayatlarını değiştirmeleri ve zevklerinden bir süreliğine ayrılmaları isteniyor. Bir kaç hafta sonra geri o zevklere döndükten sonra deneklerin neredeyse tümünün hayata daha sıkı ve mutlu bağlandığı gözlemleniyor. Sizinki de buna benzer olabilir. Ya da kendinizdeki fazlalıklardan/gözyaşlarından kurtulmayı istiyorsunuzdur. İnsan ağlayınca serotonin salgılanır. Mesela ben çok uzun zamandır ağlayamıyorum. Ağlamak güzel bir şey. Kazandığınızda , kaybettiğinizde , nostalji yaşadığınızda. Kutsal kabul ettiğim 3 sıvıdan biridir kendisi
    O yüzden korkmayın çekinmeyin istediğiniz gibi ağlayın. En güzel terapilerden biridir. Size tavsiyem psikiyatriste gitmeyin. Sorununuzu kendiniz çözeceksiniz. Ama psikiyatrist yerine psikoloğa yardım amaçlı gidebilirsiniz. Forumda yazdığım en uzun yazı bu oldu galiba. Çünkü derin bir nefes alıp geçmişime baktığımda geçmişte sana benzediğimi farkettim.

Konu *nefertiti* tarafından (24.03.2017 Saat 22:43 ) değiştirilmiştir.
    Buraya özlü bir söz yazayım da ermiş gibi gözükeyim

3. 2 kişi ASCG üyemize teşekkür etti:
    pembe pelerin (27.11.2016),Pofuduk Kartal (23.03.2017)

Sayfa 2/2 İlkİlk 12

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)