Bu terkibi uygulayan parayı koyacak yer bulamaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

magicex

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar herkese merhaba,

İnternette veya çeşitli kaynaklarda bu tarz ibareler var. Sistem nasıl işliyor onu anlayabilme adına soruyorum.

Şimdi diyelim parayı koyacak yer bulamayacağımız virdi çekmeye başladık. Her gün aksatmadan disiplinli bir şekilde çekiyoruz.

Benim kendi kafamda şu var mesela, diyelim ki İstanbul' un en güzel alış veriş merkezinde, ayda 100.000 TL. ciro yapan bir işletme var. Dükkan sahibi gelip bana deseki ben senden para falan istemiyorum al bu dükkanın anahtarı, bunlarda belgeler hayırlı, uğurlu olsun, işlet kazandığın senin olsun.

Ne o dükkanda çalışan personelle uğraşacak enerjim var, ne de müşterilerle uğraşacak durumum.

Acaba bu zengin olma virdinden önce bu karakteri kazanacak başka bir uygulamayı mı önce yapmak gerekiyor, yoksa gerek yok direk başla mı dersiniz tecrübe eden var mı?

Küçücüğüm

Banlı Kullanıcı
İş
Sürünmece (Öğrenciyim anam öğrenci :D )
öncelikle vird paylaşılmış diye girdim okudum ama şimdi merak ettim cidden; ' neden paylaşmadınız? '

Elysium077

Kayıtlı Üye
Lâ ilahe illallahül melikül Hakkul Mübin

kalbi temiz tutar , Gönlü hoş güzel eğler , Allaha Sizi daha çok yakınlaştırır , Gerçekleri daha kolay görmenizi sağlar ,
Ayrıyeten bu tertip cuma günü 200 defa hacet için okunması uygun görülmüştür.

daha ince ayrıntıya girmek istiyorum şöyleki ;

3 ayetel kursi - nas / felak
3 ihlas / 7 fatiha
100- Elhamdülillah
100- kere de Lâ ilahe illallahül melikül Hakkul Mübin

okunduğunda istediğinizin temeli daha sağlam daha hayırlı sonuçlar alabilirsiniz. ( bu uygulama hacet içinde kullanılabilmektedir )

bu şekilde okuduktan sonrasında Cuma gecesi Muhabbet celbi uygulanır Helal ise kabul olur Allahın izni ile .

benim bir farsça el yazısı kaynaktan öğrendiğim bu idi :)

Layetecezza

Kayıtlı Üye
İş
Yaşama kaygısı
Arkadaşım bu tür virdler amaç değildir sadece amaca giden yolda bir araç olabilirler, sen hırs yapıp zengin olacağım diye bu virdlere devam edersen benden söylemesi havanı alırsın ancak. bu tür virdlere başlayacak olanların bilmesi gereken şu olmalıdır ki bunların havaslarında geçen zenginlik, rızık bolluğu gibi şeyler bu zikirlerin semereleridir, yani sen çekmeye başlarken sadece zengin olayım diye niyet tutarsan ve sadece bu düşünceye odaklanarak zikre devam edersen bir adım yol alamazsın, ama amacını Allah'ın rızasını kazanmak olarak belirleyip sadece buna odaklanırsan, Allah rızkını yağmur gibi tepene yağdırır, zengin de olursun trilyoner de. bunun dışında tabiki virdlerimizi seçerken bu tür zenginlik, itibar kazanmak ya da dünyalık gibi şeyler belirleyici faktör olabilirler, bu gayet tabi bir durum insanlar için ama dediğimiz gibi esas maksat rıza-i ilahi olmalıdır, hiç bir ibadet rıza-i ilahi gaye edinilmediği takdirde muteber değildir. mesela duada bile böyledir, imam-ı rabbani hazretleri "arkadaş senin işin dua etmektir, kabul olup olmayacağını düşünmek değildir" buyuruyor, yani sen duayı da ibadet olarak düşünüp üzerine düşen kulluk vazifeni bi hakkın yerine getirip Allah'a tevekkül edersen, Allah da kendi üzerine düşeni yapıp seni ikincil maksadına mutlaka ulaştıracaktır emin ol.

magicex

Kayıtlı Üye
Arkadaşım bu tür virdler amaç değildir sadece amaca giden yolda bir araç olabilirler, sen hırs yapıp zengin olacağım diye bu virdlere devam edersen benden söylemesi havanı alırsın ancak. bu tür virdlere başlayacak olanların bilmesi gereken şu olmalıdır ki bunların havaslarında geçen zenginlik, rızık bolluğu gibi şeyler bu zikirlerin semereleridir, yani sen çekmeye başlarken sadece zengin olayım diye niyet tutarsan ve sadece bu düşünceye odaklanarak zikre devam edersen bir adım yol alamazsın, ama amacını Allah'ın rızasını kazanmak olarak belirleyip sadece buna odaklanırsan, Allah rızkını yağmur gibi tepene yağdırır, zengin de olursun trilyoner de. bunun dışında tabiki virdlerimizi seçerken bu tür zenginlik, itibar kazanmak ya da dünyalık gibi şeyler belirleyici faktör olabilirler, bu gayet tabi bir durum insanlar için ama dediğimiz gibi esas maksat rıza-i ilahi olmalıdır, hiç bir ibadet rıza-i ilahi gaye edinilmediği takdirde muteber değildir. mesela duada bile böyledir, imam-ı rabbani hazretleri "arkadaş senin işin dua etmektir, kabul olup olmayacağını düşünmek değildir" buyuruyor, yani sen duayı da ibadet olarak düşünüp üzerine düşen kulluk vazifeni bi hakkın yerine getirip Allah'a tevekkül edersen, Allah da kendi üzerine düşeni yapıp seni ikincil maksadına mutlaka ulaştıracaktır emin ol.

Kendini övmek gibi olacak ama daha iyi anlaşılması için bu örneği vericem,

Daha önce vasıflı personel olarak çalıştığım bir firmada kendi işimle ilgili iş yokken, ben de boş durmayım dedim angarya işleri yapan kişinin yanına gittim ona yardım etmeye başladım. O sırada patron geldi ve benim için söylediği laf,

-İş yok mu? 5 milyarlık adam burda angarya iş yapıyor.

Yaratan bana kazanç elde edecek eğitim ve tecrübeyi kazandırdı ama şuan bir blokaj var onu kaldıracak uygulamayı yapmam gerekiyor. Bulabilsem spesifik bir uygulama yaparak nokta atışı yapmak istiyorum ama bir türlü nasip olmadı, onun yerine bilen varsa maymuncuk görevi yapacak bir uygulamayı önerebilirseniz sevinirim.

Kendinizden bir şeyler bulmanız umuduyla biraz daha detaya giricem.

İş hayatına kendi dükkanımızda çalışarak başladım. Rahatımız yerindeydi, herkesi de kendim gibi bir hayat yaşadığını zannediyordum. Böyle durumlarda böbürlenme olmazsa olmazdır. O zamanlar abdest, namaz da yok bir nevi işimize tapıyoruz yani.

Sonrasında işler durmaya başlayınca başka yerde çalışmaya başladım. İtiraf etmeliyim ki Allah kısmetimizi kapatmasaydı, ben de baya sınırları zorlayabilirdim. Neyseki şuan en büyük kimmiş öğrendim ona kulluk etmeye çalışıyorum. Bu sefer de maneviyat ile maddiyat arasındaki dengeyi kurma meseleyi girdi devreye.

Bildiğim kadarıyla İsrailoğulları' na direk Yaratan' dan yemeleri için ikram geldi. Şimdi biz de aciz, ihtiyaç sahibi kullarız. Takva üzere yaşamaya çalışıyorum ama burdaki denge nasıl kurulacak? Yani ben takva sahibi olduğum için direk Yaratan' dan ikram gelme olasılığı nedir?

İhtiyaçlar sınırsız, kapitalist sistemin sunduğu hayat belli, bordro belli. Ömrümün sonuna kadar çalışsam bu şartlarda yine istediğim tarzda ev alamıyorum hesaplara göre. Bir nevi İsrailoğulları' na gelen mucize gibi bir şey gerekiyor.

Aslında para denen şey sadece benzetme yapıyorum, Yaratan' ın kudret esmasının tecelli ettiği bi enerji. Kötüye kullananlar çoğunlukta olduğu için insanların bilinçlerine kötü olarak kazınıyor. Para olmadan ibadet dahi yapamıyorsunuz, bunu da göz ardı etmemek lazım.

Bahsettiğim blokaj da tahminim vefat eden geçmiş akrabalarımdan geliyor. Gerçi bu yaşıma gelene kadar ben de baya kalp kırmışımdır. Bazı nedenlerden dolayı, kalbini kırdığım insanların karşına geçip hakkını helal et diycek bi durumum da. Onlar için de ne yaparsam onlara yaşattığım kötülükler hayatta karşıma çıkmaz? ve bu blokajdan nasıl kurtulabilirim?

Tecrübelerinizi ve fikirlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Yaratan' ın kudret esmasının tecelli ettiği bi enerji

Yaratan' ın kudretinin tecelli ettiği diye düzelteyim.

Fey

Kayıtlı Üye
Zikirle zenginlik mi olur Allah aşkına! Vird le felan. Olabilecek yalnız Allah rahmet tecellisi ile belki acır da gerçekleri görmenizi sağlar ki, o gerçeklikte zenginlik hiç bir şey ifade etmez ve anlamını yitirir. Yani istediğiniz zenginlik hem gelmez hem de.. neyse..

Rockfeller Dünya İmparatoru olarak adlandırılmakta idi. Tartışmaya gerek var mı bilmiyorum . 101 yaşında öldü ve giderken hayata dair ' Harikaydı ' son sözü oldu. Şimdi bana zikir veren arkadaşlara devamlı bu örneği gösteriyorum, Rockfeller Bill Gates zikir mi yaptı da zengin oldular ki istenilen maddi zenginlikse.

Amaç manevi zenginlikse sıkıntı yok içinize dönebilir bilinçli olarak bir şeylar yapabilirsiniz. Nasibinizde varsa olur.

Boogayman

Kayıtlı Üye
İnternette veya bazı kaynaklarda bu formülleri yazan kişilerin maddi durumu nasıl acaba merak ediyorum öyle ya para oluk gibi akıyorsa kitap yazıp satmasına gerek yok,haa hayır için yazıyorsa ihtiyacı yoksa o zaman kitapları bedava dağıtsın sevap kazansın

origanum

Yönetici
Öncelikle bunu yapmış ve gerçekten parasını koyacak yer bulamayacak kadar zengin olabilmeyi başarabilmiş biri var mı araştırın. Böylesine zengin kaç kişi olduğunu düşünün dünyada ve onların ne şekilde zengin olmuş olduklarını da, samimi söyleyin vird çekme ihtimali olan kaç tanedir?

Bazı saf kişilerin okuyup da zarar görmelerinin önüne geçmek ve asılsız paylaşımlarla kişilerin vaktini boşa harcamamak adına konu kilit!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...