Üveyslik Hakkında ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

IDonT

Kayıtlı Üye
Herkese iyi günler. Sorularımı şöyle sıralıyorum. Herkese teşekkürler.
1) Ben üveyslik zikrine başladım. Yaptığım kötü şeyler için tevbe ettim. Birazcık(aslında hayatımda gördüğüm en çok) taş kalpli bir insanım. Buna bir yararı dokunur mu ?

2) Üveyslik zikrine başlamamın bir amacı da varlıklarla arkadaş olabilmek. Onlara hükmetmek değil, sadece arkadaş olmak istiyorum. Beni varlıklardan koruması yeter. Bizi Korurmu ?

3) Aslında bir amacımda şu. Lütfen bu görüşüme saygılı yaklaşın. İnsanları ne kadar uğraşsamda sevemiyorum. Sevmeyi deniyorum fakat denedikçe sevemiyorum bazı nedenlerden dolayı. Kalbimi yumuşatırmı bu zikirler ?

4) Varlıklarla tanışmak arkadaş olmak istiyorum. Ne kadar yalan söyleselerde, onlardan öğrenilecek çok şey olduğuna eminim(şu sözden örnek alabiliriz "ben hayatımda hiçbirşey öğrenilemeyecek kadar bilgisiz insan görmedim.") Bu yüzden onlarla arkadaş olmanın anlaşma yapmaktan farklı yolları da varmıdır ?

5) Şöyle bir yönüm daha var. İnsanları sevmeyebiliyorum fakat yardım etmekten hoşlanıyorum. Psişik yeteneklerimi geliştirmekle de uğraşıyorum. Şifa yeteneği gibi yeteneklerimin olup olmadığını nasıl anlayabilirim ?

6) Vefkle de ilgileniyorum. Nereden başlamalıyım ? Pek kaynak bulamadım da kaynak önerirseniz sevinirim.

7) Çoğu kişi varlıklardan korkar, günlük hayatımızdan da anlayabiliyoruz. Fakat ben korkmaktan çok arkadaş olma yanlısıyım. Onlardan korkmuyorum, aksine onlarla ilgileniyorum. Enerjimin ne kadar az yada fazla olduğunu nasıl anlayabilirim ?

Elysium077

Kayıtlı Üye
Merhaba Üveysilik gerçekten çok basit ve muhteşem sonuçlar doğuran bir zikirdir, Araştırmalarınız sonucu bu üveysiliğin insanlar üzerinde-ki etkileri için bu zikre başladığınızı farzediyorum.

1- Üveysilik zikrinde , İnsan üzerinde bir çok farklılıklara şahit etmektedir. Şöyle-ki eğer-ki alkol kullanımınız var ise yahut sigara en basitinden , bu tür alışkanlıklar dahi bu zikir ile ortadan kalkmaktadır. Nefsiniz daha da güçlenicektir, günden güne daha çok yumuşamaya başlıyacaksınız bunu saflık olarak algılamayınız , daha çok temiz kalplilik olaraktan düşününüz.

2- bu zikirin ilerliyen vakitlerde sizin'de yetkinliğinize ve Gönül temizliğinize bağlı olaraktan size bir çok armağanda bulunulur, sizinde istediğiniz bir şey olabilir.
Göz perdeleriniz zaten kalkmaya başlıyor siz istediğiniz vakitte istediğiniz anda onları görebiliyor vaziyete geliyorsunuz. daha ilerliyen vakitlerde ise onlarla irtibata geçebilme hakkına sahipsiniz. Ammavelakin kattiyen hükmetmek gibi bir durum söz konusu olamaz , herhangi bir çıkar durum söz konusu dahi değildir. yani bu ruhaniler sizi belalardan korur size doğru yolu gösterir...

3.Soru 1 soru ile aynı desek yeridir. Zaten başlı başına ilk etkilerinden biride gönül temizliğidir , baştan aşağı değişmeye başlıyorsunuz günden güne , Daha iyi güzel düşünceler ve davranışlar ile hayatınıza devam etmeniz sağlanılıyor.

4- Üveysilik zikrinde ruhaniler ile arkadaşlık söz konusu ilk başlarda değildir , böyle bir gücü enerjiyi yetersiz olan bir kişiye bu özellik hemen verilmemektedir. çünkü bildiğiniz üzere üveysilik zikri adım adım süreç içersinde yol katedilmektedir. Yani herşey aslında size bağlı herşey sizin elinizde fakat küçük bir örnek ile daha basite indirgeye biliriz ; küçük bir çocuga 10kg luk bir paketi taşıttıramazsınız , fakat olgun bir insan bunu rahatlıkla taşıya bilir. kendisini geliştirmiştir daha güçlü olmuştur... İlimde böyledir adım adım daha çok zaman harcıyarak güçleniyoruz.

5-üveysilik ve mistisizm bir sayabiliriz. bu zikre bağlıyan kişiler genellikle birkaç sene sonrasında bu gibi güçleri ve yeteneklerinin oluştuğunu söylemektedirler.
bu tür güçleri kendinizde ortaya çıkartmak için binbür türlü meşakatli yol vardır hepsi sabır istemektedir.
Şifa yeteneğinizin olup olmadığını denetlemek için nasıl bir yol izleyeceğinizi forumda-ki diğer arkadaşlar bu konuda çok daha iyi ve başarılıdırlar

5-6-7 sorularınızda daha bilgili kişiler size yardımcı olucaktır :) iyi günler

ruhname

Kayıtlı Üye
Merhaba Üveysilik gerçekten çok basit ve muhteşem sonuçlar doğuran bir zikirdir, Araştırmalarınız sonucu bu üveysiliğin insanlar üzerinde-ki etkileri için bu zikre başladığınızı farzediyorum.

1- Üveysilik zikrinde , İnsan üzerinde bir çok farklılıklara şahit etmektedir. Şöyle-ki eğer-ki alkol kullanımınız var ise yahut sigara en basitinden , bu tür alışkanlıklar dahi bu zikir ile ortadan kalkmaktadır. Nefsiniz daha da güçlenicektir, günden güne daha çok yumuşamaya başlıyacaksınız bunu saflık olarak algılamayınız , daha çok temiz kalplilik olaraktan düşününüz.

2- bu zikirin ilerliyen vakitlerde sizin'de yetkinliğinize ve Gönül temizliğinize bağlı olaraktan size bir çok armağanda bulunulur, sizinde istediğiniz bir şey olabilir.
Göz perdeleriniz zaten kalkmaya başlıyor siz istediğiniz vakitte istediğiniz anda onları görebiliyor vaziyete geliyorsunuz. daha ilerliyen vakitlerde ise onlarla irtibata geçebilme hakkına sahipsiniz. Ammavelakin kattiyen hükmetmek gibi bir durum söz konusu olamaz , herhangi bir çıkar durum söz konusu dahi değildir. yani bu ruhaniler sizi belalardan korur size doğru yolu gösterir...

3.Soru 1 soru ile aynı desek yeridir. Zaten başlı başına ilk etkilerinden biride gönül temizliğidir , baştan aşağı değişmeye başlıyorsunuz günden güne , Daha iyi güzel düşünceler ve davranışlar ile hayatınıza devam etmeniz sağlanılıyor.

4- Üveysilik zikrinde ruhaniler ile arkadaşlık söz konusu ilk başlarda değildir , böyle bir gücü enerjiyi yetersiz olan bir kişiye bu özellik hemen verilmemektedir. çünkü bildiğiniz üzere üveysilik zikri adım adım süreç içersinde yol katedilmektedir. Yani herşey aslında size bağlı herşey sizin elinizde fakat küçük bir örnek ile daha basite indirgeye biliriz ; küçük bir çocuga 10kg luk bir paketi taşıttıramazsınız , fakat olgun bir insan bunu rahatlıkla taşıya bilir. kendisini geliştirmiştir daha güçlü olmuştur... İlimde böyledir adım adım daha çok zaman harcıyarak güçleniyoruz.

5-üveysilik ve mistisizm bir sayabiliriz. bu zikre bağlıyan kişiler genellikle birkaç sene sonrasında bu gibi güçleri ve yeteneklerinin oluştuğunu söylemektedirler.
bu tür güçleri kendinizde ortaya çıkartmak için binbür türlü meşakatli yol vardır hepsi sabır istemektedir.
Şifa yeteneğinizin olup olmadığını denetlemek için nasıl bir yol izleyeceğinizi forumda-ki diğer arkadaşlar bu konuda çok daha iyi ve başarılıdırlar

5-6-7 sorularınızda daha bilgili kişiler size yardımcı olucaktır :) iyi günler

Zikrin adedi nasıl olmali kişi kendi isminin ebced değeri sayisinca zikretse olur mu ?

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
Kalbi temizlemenin en iyi yolu rabıtadır kendine bir nakşibendi mürşiti bul

Elysium077

Kayıtlı Üye
Kalbi temizlemenin en iyi yolu rabıtadır kendine bir nakşibendi mürşiti bul

Üveysilik zikrine bağlayan bir kişi başka bir topluluğun yahut diğer adıyla kaba tabir ile tarikatın uygulamalarını yapamamaktadır.

üveysilik zikri diğer cemaatlerin tarikatların zikir leri arasında amaçları ve nedenleri farklı olduğundan ötürü. kimseye önerilmemektedir, Üveysilik zikrine başlayan bir kişi diğer tarikatlardan aldığı hazzı rahatlığı huzuru ve en önemlisi gerçekleri başka zikirlerde bulamadığından dolayı Üveysilik zikri tektir böyle anılmaktadır.

Tabikide sadece kalp gönül temizliği için sadece rabıta öneriniz kayda alınabilir bu öneri alternatif için teşekkür ederim. Fakat Rabıta kime neye göre yapılmaldır bu husus çok ince ve önemlidir. küçük bir algı yanlışlığında şirk e baş koymuş olursunuz.

Üveysilik zikri basit tir dile kolay gelicek kadar , herhangi bir sıkıntı yaratıcak yahut din açısından dışlanmalara yönlendirilecek bir durum söz konusu olmadığı için çünkü kendi içersinde üveysilik sadece Allaha ve resulune yapılmaktadır , bu tür zikirler başka bir öğretmeni yahut bir din adamını düşünerek yapıldığında şirke girmektedir.
---------------------------------
Zikrin adedi nasıl olmali kişi kendi isminin ebced değeri sayisinca zikretse olur mu ?

Uygulama be yapılışı çok basittir ;

EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
100 DEFA TEVBE ESTAĞFURULLAH (Arapçasını da söyleyebilirsiniz.)

–Başında Besmele Olmadan– EN AZ 132 DEFA SALAT-I ŞERİFE (Daha fazla sayıda söyleyebilirsiniz, sayı sınırı yok.)

–Başlarında Besmeleyle– 11 İHLAS SURESİ (Kul Hüvallahu) ve 1 FATİHA SURESİ ( Elham )

Hediye : “Allah’ım okuduğum surelerin ve salavatların sevabını; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed Mustafa SAV mübarek ruhlarına,ehl-i beytine,ashabına,yüce âlisine,salih kullara,hızır a.s ve sevdiği evliyalara,himmet eden sultanlara,ders veren hocalarımıza,onların hocalarına ve üveyslere hediye ettim. Amin.”
1 Kere EÛZU BİLLAHİ MİNEŞ-ŞEYTÂNİRRACîM. BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHîM.
EN AZ 100 DEFA “LA İLAHE İLLALLAH” (Daha fazla sayıda söyleyebilirsiniz, sayı sınırı yok.)
Not: Zikri bitirdikten sonra 11 ihlas ve 1 Fatiha okunmayacaktır…

Esma-i şerifelerde ebced hesabı ile okumanın bir mahsuru bulunmamaktadır fakat salat-ı şerife üzerinde ebced hesabı ile okunması nasıl bir sonuç yaratır etkisi ne olur , yarattığı enerji güç ne büyüklükte tam olarak bilmiyorum. Zikirlerde belirtilenlere bakar isek Herhangi bir sayı sınırı olmadığını belirtilmiş, siz sorana kadar ebced hesabı ile okumak aklıma gelmemişti, Şöyle bir ince düşününce Salat-ı şerife nin anlam ve önemi gerçekten büyüktür, her ne kadar fazla okunması o kadar günahların bağışlanması ve mertebesinin artmasında kolaylık sağlıcayacaktır , yani bu zikir in bir çok etkisi vardır bu tür amellere ilmi güce enerjiye sahip olabilmek için salat-ı şerife nin burada önemi büyüktür. Ebced hesabı ile okunması kişi için bir mahsuru bulunmamaktadır diye sonuca varıyorum .

ruhname

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim çünkü duyduğuma göre kişi isminin ebcedi degerince zikredince daha tesirli oluyormuş.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim çünkü duyduğuma göre kişi isminin ebcedi degerince zikredince daha tesirli oluyormuş.

Biraz önce daha bilgi olan arkadaşıma danıştım ebced Hk. Düşüncelerimi belirttim kendisine sonuç olarak doğru düşünmüşüz.

1000 defa okuyan bir kişi rüyasında cennette-ki yerini görür , üveysilik zikrindede bu yer almaktadır. Aslında üveysilik zikrinin temeli Salavat-ı şerife de başlıyor. bütün kapıları açan mucizevi olarak adlandırabileceğimiz bir çok şeyi yeteneğe yetkinliğe sahip olabilmemizi sağlayan bence salavat-ı şerife diye düşünüyorum.
En basitinden kişinin rüyasında aldığı eğitim den örnek verebiliriz...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...