Rüyalar ve Ruh Halleri

Akhenaton

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar öncelikle sayfa süper.Kaynaklarıyla beraber eğer seviyorsanız bu tarz alanları gerçekten emek edilmiş bir site.Ben çok beğeniyorum. Bir kaç şey var başımda yaklaşık 3 yıldır ve bu süre zarfında da araştırmaya başladım ve halen devam ediyorum. Ama emin olamıyorum. Bunun bir kısmı psikolojik ve kişilik yapımdan dolayı farkındayım.Ancak diğer kısmını size danışmak istiyorum.
Ruh haletim 3 yıldır git gide daha karışık hal aldı.Örneğin ilk zamanlar dalgınlıkla başladı.Sonra unutkanlık doğal tepkisi oldu bu durumun. Ardından düşünememeye refleksif yaşamaya başladım.Duygu durumum sık değişmeye başladı.Ancak bu depresyon vb. gibi bir durum değildi. İlk olarak psikiyatr psikolog yardımı aldım.Yaklaşık 2 yıl kadar.Şöyleydi duygu ve ruh durumu, bir anda aşırı enerjik oluyordum ama bu pozitif değildi öfke veya aşırı stresin ardına oluyordu veya durduk yere.Bir anda da dünya üzerime çöküyor.Başıma bir uyuşukluk geliyor.Ruhtan farkım kalmıyor.Dinleyemiyorum duyamıyorum dikkat veremez hale geliyorum kolum kalkmıyor. Ani basit öfkelerde var.Aklımı kullanamıyorum.Sanki başka bir alemdeyimde farklı gözle görüyorum insanları ve olayları.Nasıl baktığımıda tam kestiremiyorum.Mesela bir insanı yolda gördüğü insanın hakkında aklımda ona dair bir an hayali kurgular geliyor aklıma.O şöyle bir insan diyorum.Hep böyle bakıyorum insanlara.Yüz yapısından tutun yürüyüşüne kadar hepsi bir şeyler ifade ediyor sanki.Ve buna benzer şeyler.Ben bu durumu sevmiyorum.İnsanlardan uzak tutuyor bu durum yalnızlaştırıyor beni.
Rüyalar var birde.Çok nadir görüyorum.ama etkisinde kalıyorum.Bir kaçını anlatayım.Bir keresinde çirkin bir kadın rüyamda saçlarımı seviyordu. Küçükken rüyamda cüsseli bir varlık beni dövmüştü hemen eski bir imam amcamız var ona gittim.Çünkü rüyadan sonra gözümü kapatamaz olmuştum geceleri.Bir keresinde eski bir ev ortada bir hoca çevresinde kara çarşaflı kadınlar hoca onlara bir şey anlatıyordu.Sonra abdest alan bir diğeri geldi hepsi söylenerek çıktı gitti.Sonra o kadın geldi yanıma oturdu.Bana yaklaştığını hissettim.bana dokununca yataktan fırladım.Bir keresinde rüyamda annem boğazıma sarıldı yüzünde birşey vardı annemin o ne anne dedim yüzüne bakınca boğazıma sarıldı.Bir keresinde babamı gördüm bir kadın ile el ele geldi kadın ve babamın gözleri fıldır fıldır hareket ediyordu fısıltı ile konuşuyorlardı.Babamın üstüne atladım boğazına sarıldım.Şehadet getirmeye başladım.Kadın elini ağzına götürü bana sus okuma demeye çalıştı ve ben okudukça kulağını kapattı. sevmediler okumamı onlar sevmedikçe ben okuyamaz oldum boğazım sıkıldı.Bir kere dedim ki şifa ise Kuran dadır deyip 2 saate yakın çeşitli sureler okudum. Gece bir evdeyim bir arkadaşım var ama tanımıyorum normalde ama rüyamda herşey çok tanıdık geldi.Gelip elini belimin yanından bastırıp ne yaptın sen diye bağırdı.
Durum böyle arkadaşlar. Sabırsızlıkla bekliyorum.Teşekkür ederim.Ömrünüzce Allah yariniz ve yardımcınız olsun.