Aton Yani Ra Ritueli

hacıivan

Kayıtlı Üye
Ekli dosyayı görüntüle 8656

ben bugün Aton yani Rayı çağırma ritueline başladım önce rahat giysiyler giydim sonra altarımı kurdum ankh güneş ve pentagram sembolu çizim

sonra çember açtım altarımı kutsadım ilahi uydurup onu okudum ve ondan sonra meditasyona başladım 5 10 dakkkalık meditasyonda bu cümleleri kurdum Aton RA güneşin tanrısı bütün tanrıların en üstünü tek tanrı seni çağırıyorum ışığını yüreğime koymanı diliyorum geçmiş yaşadığım olumsuzlukları negatif enerjisi silmeni ve şifalandırmanı diliyorum meditasyona devam edin nezaman hazırsınız meditasyonu ritueli bitirin

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Yanlış anlamayın, siz bu konuları biraz hatalı ele almışsınız. Sırf Ra çerçevesinde bile bakılsa sembolik yanlışlıklar var. Bunu da geçtim ''aton'' dediğinizde koca Mısır tarihini ve dinsel serüvenini de ikiye bölmüş oluyorsunuz, ki böylece büyük bir karmaşaya adım atıyorsunuz. O dönemde yaşamış firavun ve rahiplerin bile ''ritüel farklılığı'' ve inanç farklılığı o kadar uç değişkenler gösteriyordu ki siyasi suikastler yaşandı. Yani demem o ki, bu dini binlerce yıl önce yaşamış olanların bile kafası bu kadar karışıkken siz bu topa girmeyin. Hadi girdiniz bari eski usulleri iyice araştırın. Bu işler böyle değil yani.

hacıivan

Kayıtlı Üye
Yanlış anlamayın, siz bu konuları biraz hatalı ele almışsınız. Sırf Ra çerçevesinde bile bakılsa sembolik yanlışlıklar var. Bunu da geçtim ''aton'' dediğinizde koca Mısır tarihini ve dinsel serüvenini de ikiye bölmüş oluyorsunuz, ki böylece büyük bir karmaşaya adım atıyorsunuz. O dönemde yaşamış firavun ve rahiplerin bile ''ritüel farklılığı'' ve inanç farklılığı o kadar uç değişkenler gösteriyordu ki siyasi suikastler yaşandı. Yani demem o ki, bu dini binlerce yıl önce yaşamış olanların bile kafası bu kadar karışıkken siz bu topa girmeyin. Hadi girdiniz bari eski usulleri iyice araştırın. Bu işler böyle değil yani.
sadece bu ritueli denedim kafamda bir inan görüşü oluştu bazı insanlar geleneklerim değişime uğramasından rahatsız duyar ama değişim olmalıdır dünya değişiyor düşünceler değişiyor yada başka dğşünceyle etkileşime giriyor ama sizin düşüncenize saygı duyuyorum saygılarımla yorum yaptığınız için teşekkürler ben RAyı Atonla Birleştirdim yani güneş tanrısı iki side yani aynı kişi olmalarını sakınca görmüyorum

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
sadece bu ritueli denedim kafamda bir inan görüşü oluştu bazı insanlar geleneklerim değişime uğramasından rahatsız duyar ama değişim olmalıdır dünya değişiyor düşünceler değişiyor yada başka dğşünceyle etkileşime giriyor ama sizin düşüncenize saygı duyuyorum saygılarımla yorum yaptığınız için teşekkürler ben RAyı Atonla Birleştirdim yani güneş tanrısı iki side yani aynı kişi olmalarını sakınca görmüyorum
Özgünlük ve yenilik akımlarını tamamen reddetmek uygun bir yaklaşım olmaz elbette. Gelin görün ki, bazı değişmezlerin değişmez olmasının da nedenleri vardır. Murat 131'e Ferrari motoru takmayı uygun bulmuyor olabilirim, belki Ferrari motorunu hibrit motora dönüştürmeyi daha uygun görürüm. Anlatmaya çalıştığım özgünlük ve yeniliğin bile belli kıstasları olduğudur.
Dünya ve fikirlerin değiştiği mutlak bir gerçek, ki zaten o sebeple artık Khemet kültürü yok oldu ve tahrif oldu. Zamanın ruhu değişiyor, 70.000 yıl öncesi ile bugün de değişiyor. 70.000 yıllık bir inancın son iki bin yılında neredeyse tamamen tarumar olmuş biçimini, bugün ele almak pek anlamlı değil. Ele alınacaksa, özgünlük ve yenilik katılacaksa da, orjinali üstünden gitmek daha mantıklı olur, demek istedim özetle.

Ashina

Kayıtlı Üye
Aton IV.Amenophis zamanında ortaya çıkarılan tek güneş tanrısını esas alan dindir zaten bu din çok kısa sürmüştür. Antik Mısırda geleneksel olarak iki Güneş Tanrısı vardır: Amon ve Ra; Amon Yukarı Mısır'ın Ra ise Aşağı Mısır'ın tanrısıdır.
Konunuza yardım edemem ama yine de belirtmek istedim iyi forumlar.

hacıivan

Kayıtlı Üye
Aton IV.Amenophis zamanında ortaya çıkarılan tek güneş tanrısını esas alan dindir zaten bu din çok kısa sürmüştür. Antik Mısırda geleneksel olarak iki Güneş Tanrısı vardır: Amon ve Ra; Amon Yukarı Mısır'ın Ra ise Aşağı Mısır'ın tanrısıdır.
Konunuza yardım edemem ama yine de belirtmek istedim iyi forumlar.
bende bi düşünce oluşturdum Ra ve Aton Aynı kişiliktir Çünkü simgesi güneştir
allahın 99 sıfatı gibi birşey oluşturdum