Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon
21 sonuçtan 11 ile 20 arası

Konu: Varlıkların etkısınde mıyım?

Rep Puanı : 3
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    6

Antıdepresan 2.haftadan ıtıbaren etkı etmeye baslarmıs suan 2.haftanın ilk gunu sabahkı depresıf halım azaldı dunde azdı sanırım ılac etkısını gostermeye basladı bugun doktora gıdıcem ama yan etkılerı coo kotu yemek yıyemez oldum agız kurulugu ıshal cınsel ıstekte azalma..

Rep Puanı : 11198
    Ettiği Teşekkür
    2.128
    1.048 mesaja 2.565 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    102

Sizin yaşananları bilmeniz veya duymanız korkuya neden olup sizi huzursuzluk içine sokmuş hepsi bu. Sızın durumunuz psıkolojık ve ergenlık donemınde ıse herkes hata yapar o donemlerı tekrar dıle getırmenız sıze fayda saglamaz. Sadece yapılanlardan ders alınması sızın ıcın ıyı olacaktır. İlaçları umarım doktor kontrolunde alıyorsundur. Cunku doktor kontrolunde alınmayan ılaclar genelde cınnet ve kısılık problemlerını aşırı şekilde tetikliyor. Dediğim gibi bence de durumun psikolojik bir durum o yuzden kendıne cekı duzen vermen az zamanını alabılır. Kendini büyü olabilir veya vb. gibi cümlelerle, kelimelerle şartlandırmayıda bırakmalısın. Sana tavsiyem ilaçlarıda bırakman ama bu senin için bir hayli zor olur gibi.

Herşey sanal.

Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    6

aynen ilaçları bırakamam yorumun ıcın saol

Rep Puanı : 11
    Ettiği Teşekkür
    0
    3 mesaja 5 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    6

Kardesim sen Allahi taniyormusun? Kendine bunu sor ilk önce. Neden bu dünyadasin? Aslinda bunlari anlayabilsen düsmaninida dostunuda anlarsin. Kalpten inanmalisin

Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    6

Alıntı Mindblowing Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesim sen Allahi taniyormusun? Kendine bunu sor ilk önce. Neden bu dünyadasin? Aslinda bunlari anlayabilsen düsmaninida dostunuda anlarsin. Kalpten inanmalisin
    namazlarımın ardından perdemın kalkması olmeden once senın varlıgını hıssetmek ıstıyorum dıye dua edıyorum Allah'a

Rep Puanı : 6006
    Ettiği Teşekkür
    1.072
    1.245 mesaja 2.857 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    60

Alıntı xabdullah42 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Benim sorunum şöyle ilk once suankı durumumu ozet gecmek ıstıyorum detaylı olarak asagıda anlatıcam ;
    Suankı durumum sabahları uyanır uyanmaz ıkındıye kadar depresif haldeyım hıcbırseydrn eskısı kadar zevk almıyorum hayat bos gelıyor ıkındı cıvarından sonra hersey normale dönüyor antı depresan kullanıyorum 4gunrur sabahları harıc namaza basladım ınsallah sabahada baslıcam.
    sımdı oncekı hayatımdsn soz etmek ısterım ;
    Oncelıkle bizim ailemize cok buyu yapılmış hatta şuan amcam buyu etkısınde abdullah amcam buyu nedenıyle hayatını kaybetmıs bır anımız var babannemler bırsuru hacı hocaya gitmiş bırsey yok demısler sonra bır seyh yada allahın dostu kadın bulmuşlar buyu var deyıp yerını soylemıs ahıra ınmısler kadının dedıgı yere bakmıslar buyu cıkmıs amcam duzelmıs sonra bjr muddet sonra yıne kotulesmıs sonrada vefat etmıs.neyse belkı buyu sıçramıştır diye bunu yazdım babamda buyu yapılmıs dıyo annem neyse ben çocukken cok dındar bırıydım takı lıseye kadar lısede dınden cıktım peygamber efendimize bıle sovdum alkol aldım hırsızlık (cıddı anlamda) yaptım cınsel sapkınlıklar içersinr gırdım sonra 2012 olaylaru maya takvımı fılan korkudan gerı döndüm cok sukur.unıversıteye baslayınca hafıf depresyon halıne girdim sonlarına dogru gece uyurken ya ölürsem korkusu basladı.sehır dısında okuyorum unıyı bu ara da. Ikıncı seneye baslarken canakkaledkı ılk gunumde panık atak gecırdım sonra baya depresyona gırdım sonra baya dını arastırma yaptım yalnızdım o sıralar tek kısılık odada yurtta kalıyordum.tovbr edip allahtan arkafas ıstedım cok ıstedım. Bırgun odama bırı geldı mac var gel dedi kabul ettım sonra moralımde ıyılesme oldu antıdepresan anzyl 5mg dıye marka kullanıyordum.1ay sonunda bıttı bıtımıne yakın yıne baslafı 3gun ıcmedım kotu oldum sımdı yenı bısı kullanıuırum 15mg ama sabahları cok kotu aksamları ıyıyım 4gundur namazımı kılıyorum burda doğaüstü olaylar okuyunca sankı ınancımı tazelıyorum goz perdemjn kalkması ıcın allaha dua ediyorum namazlardan sonra benım durumum nedır bana yardımcı olurmusunuz çıldıracağım yoksa
    Durumunuz psikolojik görünüyor ancak aklınızda ki şüpelerden arınmak için bakım yaptırabilirsiniz.

Dinden uzaklaştığınız zamanı yapılmış büyüler ile bağdaştırmak pek uygun değil bence çünkü insan o dönemlerde hep karmaşıklık içinde kalır ordan oraya savrulup durur.Bu kimimizde dini konularda olurken kimimizde ise daha farklı konularda olabiliyor.Bu dönemi sağlıklı bir şekilde atlatmaya çalışmak lazım çünkü geçici bir haldir ve geçmişte zaten.

Durumunuz manik depresife benziyor gibi.Bununda sebepleri vardır illaki ancak antidepresanlar sadece anı kurtarıyor ilacı bıraktığınız anda eski durumunuza geri dönmekle beraber daha önce sizde olmayan sorunların da çıkmasına sebep olabilir.Bu yüzden bir davranış terapistine başvurmanızı öneriyorum veya bir kişisel gelişim uzmanına.

Yer
    Ukrayna
    Rep Puanı : 57
    Ettiği Teşekkür
    5
    14 mesaja 28 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    18

Yazdıklarınızdan çoğu arkadaşında çıkardığı gibi bende sorununuzun psikolojik olduğu kanısına vardım. Zamanın'da yaşadığınız bazı sıkıntılardan dolayı geçirdiğiniz psikolojik buhranların etkisindesiniz şuanda. İlaçların size pek faydası olmayacaktır. Çünkü ilaçlar sizi genel olarak rahat ettirmek için veya sizi rahatlatmak için gerecektir. Ama bu tarz psikoterapi ilaçları uzun süreli kullanımlarda bağımlılık yapabilir. Size tavsiyem ilaçları bırakmanız ve sonrasında şunları yapmanız;

1- Kesinlikle namazlara başlayın. Sabah, öğle, akşam mutlaka kılın. 2,3,4 rekat farketmez. Öncelikle namaza bir başlangıç yapın. Eğer yapabilirseniz gece "teheccüd" namazlarına da kalkın.

2- Kendinize günlük virdler, esmalar, zikirler edinin. Unutmayın zikirler ve virdler, nefsi terbiye etmenin ve inisiye olmanın en kolay ve en açık yoludur. Zikrler ve virdler için piyasada bir sürü kitap vardır. Bunlardan birkaçını edinmeniz fayda verecektir.

3- Günde mutlaka ki 4-5 sayfa Kur'an okuyun. Ama Kuran'ı sindire sindire okuyun. Ve okurken de kendinizi kasmayın.

4- Piyasadan başlangıç düzeyinde tasavvuf kitapları edinin. Daha yeni olduğunuz için çoğu kitap ağır gelebilir. Başlangıç düzeyinde tasavvuf ve Dinî mâna kitaplarını bir araştırın. Basit düzeyden zamanlar içinde, üst seviyeye kadar çıkın.

5- Bunları yaparken büyük bir sabır ve tevekkül ile yapın. Faydasını mutlaka ki göreceksiniz.

8. CennetOrdulari Üyemize teşekkür edenler:
    orhanonur (21.11.2016)

Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    6

evet 2haftadır namazımı kılıyorum ama sadece 3kez sabah namazına kalkabıldım gerçekten kendımı daha ıyı hıssedıyorum ve yotuubeden hayalhanem vıdeolarından ders alıyorum gerçekten iyi hissediyorum birşeylerin farkına vardıgım ıcındır belkı cunkı tasarım deliline inanmaya basladım rabbime teslim oldum ama bir takım gunahları bırakmam gerekıyor hala
    Risale i nur almayı dusunuyorum ama anlamamaktan cok korkuyorum cunkı osmanlıca kelımeler var dıyorlar üstad videoda okudu hep osmanlı edebiyatından kelımeler hıc anlamadım sızde nerden baslamalıyım sayın CennetOrdulari ve hangı zıkırlerı yapmalıyım

bu arada büyük olcude azaldı tamamen bıtmedı sabahları yıne boş hissediyorum birazcık

Rep Puanı : 6006
    Ettiği Teşekkür
    1.072
    1.245 mesaja 2.857 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    60

Risale-i nurlardan başlamak istiyorsanız osmanlıca kökenli kelimeler çok fazla olduğu için günümüz Türkçesiyle anlamak zor olabilir evet.Bu durumda iki yol var.

1-Bu amacınıza uygun bir sözlük edinip anlamadığınız yerleri sözlükten bakabilirsiniz.

2-Risale-i nur üzerine yapılan sohpetler var ve yanılmıyorsam bu konuda epeyce video var onlara bakarak faydalanabilirsiniz.

Birde piyasada risale-i nur'un sadeleştirmeleri bulunuyor ama söylendiğine göre bu anlam kaymalarına sebep olduğu için üstadın hayattaki talebeleri bu işe şiddetle karşı çıkmışlardır.

Rep Puanı : 5
    Ettiği Teşekkür
    21
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    11

öncelikle gerçekten sizin ailenize büyü yapanlar varsa allahın tez zamanda layıklarını vermesini diliyorum bende zamanında büyüden muzdarip biri olarak. çok hiddetlenıyorum büyü gözle görünen düşmandan daha tehlikelidir. düşmanın en azından kendını belli eder ama büyü yapmak korkaklıktır. işin kolayı ve en acımasızıdır size tavsiyem üzerimde birşey varmı diyerek dahada olumsuz yüklenmeyin rahat olun kafanızdan bu düşünceyi atmaya calısın olumlu düşünün eger dahada etkılenırsenız işin ehli yardımcılar ile görüşün derim allah yardım etsın

Sayfa 2/3 İlkİlk 123 SonSon

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)