Korzay Koçak Hipnotist E-Kitabı Aldım! Sorularım Var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

DreamLucid35

Kayıtlı Üye
İlk olarak, kitapta geçen indüksiyon, derinleştirme kısımlarını pratik yaparak ezberlemeye çalıştım. Başarılı oldum da ancak tam olarak işlemiyor. Yani
ben süjeleri belirli bir kısıma kadar gevşetebiliyorum. Göz katalepsi, yani göz kapaklarının yapışması telkinlerde süjelerin hepsinde gözünde yapışkan bir sulanma olduğunu söylüyor. Ama ne hikmetse açabiliyorlar. Gözlerini açtırtmadan onlara ne hissetiklerini soruyorum. Gözlerinin yapıştığını söylüyorlar ama açabilir misin? dediğimde açıyorlar. İndüksiyon mu, yoksa derinleştirmeyi mi uzun tutacağım anlamadım. Mentalizm ile uğraşan arkadaşlarım varsa bana destek verebilir mi?

EXECUTİONEREXECUTED

Kayıtlı Üye
İş
Psikolog
Çok yetkin olmasam da bu konuda derinleştirmeyi biraz daha uzun tutmanın farkedeceğini düşünüyorum. Bunun yanında bir de gözlerini açabilir misin tarzında sorular sormak yerine istersen gözlerini açmaya çalışabilirsin ama açamayacaksın falan demenin de daha iyi bir etkisi olabilir mi acaba ?

DreamLucid35

Kayıtlı Üye
Cevabınız çok doğru tespit. Bugün derinleştirmeyi yaklaşık 15 dk kadar uzatarak denedim. Başarılı oldum. Ama gerçekten çok uzun sürüyor. İyi bir yerlere gelmek istiyorum. :)
İyi günler.

gucsuz

Kayıtlı Üye
dostum bazen derinleştirmeyi uzun tutmak işe yarayabilir. Bu kişiden kişiye değişir. Ama bir kişiyi hipnotize etmeden evvel ona görselleştirme hakkında ufak pratikler yaptırabilirsin. Örneğin, kapat gözlerini rahatla, avcunu aç ve elinde bir portakal olduğunu hayal et. Onu gözlerinle canlandır. Daha sonra basit hipnozlar uygulamanı tavsiye ederim. Daha sonrasında kademe kademe zorlaştır. Her yöntemden sonra karşındaki kişinin daha rahat ve kısa sürede hipnoz olduğunu göreceksin. Bence "açabilir misin?" deme bu arada. Bu cümle ile " acaba açabilir miyim?" diye bir soru sorar kişi kendisine. " Açmayı dene" de. Açamadğı taktirde, telkini tekrarla ve " denedikçe daha fazla yapışıyorlar" telkinini ver. Artık kişi kişi gözlerini açamadığına kendiside iyice ikna olmuş gibiyse " Açabiliyor musu? Açamıyorsun değil mi? Daha kuvvetli yapışıyorlar". De. Unutmaman gereken birşey de çok uzun tutma. Kişi aklına " neden açamayayım ki?" vb. sorular getirirse açabilir. Bu arada ben o kitaba hiç göz atamadım :D kendi kendime geliştiryiorum. Nasıl ve nereden aldınız acaba? Birde fiyatını söyler misiniz?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...