Ne yaparsam yapayım bir türlü imajinasyon yapamadım

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Progaryot

Kayıtlı Üye
Gözlerimi kapattığımda ne hayal edersem edeyim tek gördüğüm şey gözümün önünde karanlık. Aslında karanlık değil gözlerimi kapatıp bir süre bekledikden sonra gözümün önünde çok net olmasa belirli renkler ve imajlar geliyor ama onları hiç bir şekilde yönlendiremiyorum. Teknik olarak zihnimde bir hayali.. kişilerin ve nesnelerin görünsünü gözümün önünde gerçekci olarak nasıl getirebilirim. Bir çok forumda okuyorum ve bunu herkes yapabilir diye yazıyorlar. Benimle aynı durumda olanlar ve benimler bir zamanlar aynı durumda olupta bu sorunu çözenler, burada duygularını ve onları çözüme ulaştıran tekniklerinin yazabilirler mi? Ayrıca bu konu hakkında çok iyi şekilde bilgiye sahip olan kişilerde bizde neler olduklarını yazabilirler mi?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
İmajinasyon yapamıyorum diye bir şey yok. Ne zannediliyorsa bu imajinasyon artık, sürekli ''imajinasyon yapamıyorum'' diyenler oluyor. Yahu imajinasyon demek hayal etmek demek, miş gibi düşünmek demek ve/veya zaten daha önce görülen, tadılan, dokunulan veya genel olarak hissedilen bir şeyi yeniden düşünmekten ibarettir. Bunu yapamayan insan ölmüş demektir, zombi adayıdır. Komadaki insan bile rüya görüyor ki bu da bir imajinasyon türüdür.
Gözünü kapat üstündeki elbiseyi hayal et. Göremedin mi? Görüntü beyne iletilmedi mi? İletildi. İşte imajinasyon bu. Şimdi o elbiseyi giydiğini, hatta o elbiseyle oturduğunu ve dahi bu yazıyı okuduğunu düşün? Gözlerini kapatınca da hayal edebiliyorsa insan imajinasyon yapabiliyor demektir.

Gel gelelim herkesin imajinasyon yeteneği aynı değildir, olması da beklenemez. Özellikle görsel temsili gelişmiş olanlar elbette daha iyi hayaller kurabilirler. Buna bir de boyutsal deneyimler eklenince cümbüş olur. Hele yeteneklerle perçinlendiğinde ortalıkta akan enerjilerden, boyutlar arası bağlantılara, varlıklardan, insanlar arasındaki enerjiye vs. her şey bir hayalle gerçekleşmeye başlar.

Progaryot

Kayıtlı Üye
Gözlerim kapalı iken hayal ettiğimde gözümün önü yine karanlık oluyor. Peki imajinasyonu daha ileriye götürebileceğim teknikler var mı?(İşe yarayan)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Gözlerim kapalı iken hayal ettiğimde gözümün önü yine karanlık oluyor. Peki imajinasyonu daha ileriye götürebileceğim teknikler var mı?(İşe yarayan)
Tabii ki gözü kapatınca siyah olacak bu normal olan zaten. Gözlerin önüne olmayan görüntüler getirmek değil ki imajinasyon, bu bahsedilen çok başka durumlar. Olmayan şeyi görmek ya halüsinasyondur ya da vizyon alınıyordur o an. Tabii ki çok çeşitli teknikler var araştırın siteyi çok var.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...