Son Çarem ( Yardım konusu )

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Elysium077

Kayıtlı Üye
Merhaba Arkadaşlar, Belki bu konu bir çoğunuza boş saçma gelicektir bunun farkındayım ..

Benim yarın iş görüşmem var , Xx Büyük bir kurumsal firma ile , Neden son çare diyecek olursanız uzun süredir iş sahibi değilim. Genç bir birey olaraktan bu büyük bir sorumsuzluktur benim için fakat ülkemizde-ki durum belli, Sizden ricam o güzel hoş iyi niyetli gönlünüzden bana dualarınızı güzel dileklerinizi eksit etmemeniz , Gerçekten bu benim için çok önemli her ne kadar bir insan kendisine ettiği bir dua yahut dilek hemen kabul olmasada yahut o dilek hiç kabul olmasada , sizlerin duası ile iyi niyeti ile daha güzel bir sonuç alıcağımı ümit ediyorum. Bir Anne duası olursa benim için çok daha iyi olur :(

Şimdiden ilginiz için teşekkür ederim :nopity:

Darkon

Kayıtlı Üye
Hayır konunuz saçma değil. Üniversiteyi bitirdim, askerliği yaptım geldim. İnternet üzerinden birçok yere başvurdum sonuç yok, sanırım cv'leri takan bile yok. 3 aydır işsizim. Başka insanlar nasıl hemen mezun olup anında işe giriyor anlamıyorum. Torpil herhalde diye düşünüyorum. Neyse bu zamana kadar şansım neydi ki bundan sonra ne olsun... Umarım dilediğin olur demek geliyor elimden zira duayla bir şey olmuyor:).

Ori

Kayıtlı Üye
Umarım herşey gönlünüzce olur.

Mithra

Kayıtlı Üye
Allah yar ve yardımcınız olsun.Belki rutin bir deyiş olacak, umudunuzu asla yitirmeyin olsada, olmasa da hakkınızda hayırlısı ne ise o olsun.Rab ayetinde bildirmiştir bizim hayır gördüğümüzde şer, şer gördüğümüzde hayır vardır.Esenlikle kalın.

Elysium077

Kayıtlı Üye
valla çare nedir bilmiyorum , benım çevrem hep turizm sektörü insanlarını barındırıyor işletmeciler sahipler çalışanlar.
Şimdiki düzen o kadar çok bozulmuş-ki aklım ermiyor artık. Son zamanlarda-ki yaşanan siyasi olaylar her gencin başını gittikçe yakmaya devam ediyor.

Eskiden devlet makamlarında kullanılan bir sistem var idi , kütüğüne kadar inceler seni öyle iş sahibi yapardı, son zaamnlarda ise bu uygulama sadece devlette değil diğer büyük köklü firmalardada var , devletin izni ile bu uygulama her firmaya verildi , ;Örnek : aileden biri siyasette mi bulunuyor - 1.derece akrabalardan birinin adam öldürme teşebbüsü yahut cinayetimi var ve daha bir çok sebebler , bu gibi nedenlerden dolayı suçsuz masum bir çok genç işe alınamıyor , bu kişilerden biri'de benim.

Soy adımdan dolayı engel yemeye başladım :) . kendi öz ailemde hiçbir şekilde sicillerinde bir harf dahi bulunmazken, diğer aile üyelerinde bulunan suçlardan ötürü benim iş hayatım sekteye uğradı. Birçok banka beni işe almıyor , birçok kurumsal büyük firmalar beni işe almıyorlar , en sonunda dayanamayıp nedenini öğrenmem gerekiyor-du, Red cevabı gelen bir bankanın ik müdürüne bir şekilde ulaştım, kendisi beni cep telefonundan arıyacağını söyledi ve aradı da gerçekten .
bana aile üyelerinden birinin sicilinin bozuk olduğu ve bunun etkeni olarak tan beni işe alamadıklarını bildirdi, nedenini sorguladım açık bir şekilde cvp verdi devletin kullandığı uygulamayı firmaların zoraki kullandıklarını ve devlet için riskli olarak belirtilen maddeleri içeren kişi ve şahısları işe alanan firmalara 1.000.000 Tl ceza vericeklerini söyledi. bu kadar çok şeyi açık bir şekilde söylemesinin sebebi kendi cebinden aramasıyla oluyordu.
Bir torpilim yok tanıdığım yok bana referans olucak bir müdür tanıdığım yok.
benim iş hayatımda-ki engellerden biri de bu :) . çaresiz kaldım çaresiz kaldık . Yılbaşına kadar iş bulabilceğimi hiç sanmıyorum

Ori

Kayıtlı Üye
Çok üzücü bir durum. Elin davarlıgını sız cekıyorsunuz işte. Benımde dayım sıyası olaylardan oturu sınırdısı edılmıstı yıllar once ama bana iş konusunda pek sıkıntı yaratmadı herhalde kalıtelı bır ıse gırmek ıstemedıgımden dolayıdır bılmıyorum. Ben sıyasetten nefret ederım ve akrabalardan da hıc haz almam ama gel gor kı devlet sıstemı boyle toplu yargı. Bugun rastlantıdır kı bende arkadasıma ınternetten ıs aradım ve guzel ılanlar gozume carptı sonrasında kendımede arayayım dedım. Bayagı ıs var aslında yetıstırılmek uzere yat kaptalıgı felan bıle vardı. Ilerı gelen ıs ılanı sıtelerını kontrol edıp gıdıp sahsen basvurmanızı onerırım. Internetle sınırlamayın.

Seuta

Kayıtlı Üye
Yalniz değilsiniz emin olun. Rabbim herkesin yardımcısı olsun.ben de atanamayan öğretmenler klubundenim. Rabbim hepimizin gönlüne gore versin umudunuzu yitirmeyin :)

Seuta

Kayıtlı Üye
Ayrıca güzel sonuçlarınızı da buradan bekliyoruz..haberdar edin

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...