Hedef nedir bu alanda?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ChiReiki

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar mesajım belli çok uzatmayacağım ezoterizmde ya da parapsikolojide son nokta nedir amacımız nedir bu konularla ugraşıyorum senelerdir elle tutulur bi bilgi edinemedim kimi tasavvuftan kimi nirvanayla insanı kamil oluyor bu ilimlerde amaç nedir tasavvufun dediği gibi bu dünyada hepimiz biriz ve nefsi arındırıyoruz gerçekten tüm bunlar neden senelerdir gizli ilimleri araştırıyorum ama nafile hiçbir şna anlatırmısınız ve kitap önerirmisiniz.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Tekrar bütüne, bütüne daha layık biçimde dönmek. Tek amaç bu. Bütüne ölünce dönüyoruz zaten. Yaşarken daha doğrusu burada yaşamayı deneyimlerken, sahip olduğumuz bilinçle daha layık hale gelmek.

ChiReiki

Kayıtlı Üye
Peki bu bütün nedir Hangi dine inanmalı ya da hangi tanrıya çoktanrıcı mı olmalı ? Tek tanrıcı mı rica etsem bir de bana kitap önerirmisiniz

Gladyatör20

Kayıtlı Üye
Tek gerçek dinin İslam olduğunu araştırararak öğrenebilirsiniz.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Peki bu bütün nedir Hangi dine inanmalı ya da hangi tanrıya çoktanrıcı mı olmalı ? Tek tanrıcı mı rica etsem bir de bana kitap önerirmisiniz
Dinler hakkında ''şuna inanmalısın'' demek hatalıdır bana göre. Bir kişi bir şeye inanıyorsa onu bilip, öğrenip inanmış olmasını doğru buluyorum.
Ben İslam dinine mensubum. Dinim dahilinde gönderilen kitapta da diğer insanları davet etmemiz ve bu alternatifi mutlaka göstermemiz gerektiği yazıyor. Ben görevimi yapayım; aklınıza çokça takılan sorulardan bir liste hazırlayın. Bu soruları tek tek Kuran içinde internetin de yardımıyla arayın(çoklu çevirilerden bakın mesela her bir ayete). Yeni sorular oluştuysa o sorulara da bakın. Eğer ki aldığınız cevaplar tatmin ettiyse, ilginizi çektiyse, gidin bir Kuran edinin ve okumaya başlayın. Gerekirse notlar tutun, zira bazı durumlarda ayetler arasındaki bağlantılardan dolayı bir diğerine tekrar bakmak isteyebilirsiniz. Bunlardan sonra inanmak veya inanmamak olmalı. Sorgulayın.. Okuyun.. Araştırın.. :)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...