Yanılgı içinde miyim yoksa bende farklı bir şeyler var mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

chernoknizhnik

Kayıtlı Üye
Merhaba,

Başlıkta da söylediğim gibi, kendimde diğerlerinden farklı şeyler sezebiliyorum. Maji, paganizm gibi şeylere oldukça ilgi duymaktayım zaten ama cadı olduğumu düşünmüyorum. Ailemde bildiğim kadarıyla bunlarla uğraşmış, bana yol gösterebilecek herhangi bir insan da yok. Benim kendimde hissettiğim şeyler bunlardan biraz farklı. Birkaç defa yaşadığım ilginç diye tanımlayabileceğim olaylardan bahsetmek istiyorum.

Bir keresinde pastanede otururken arka fonda radyo çalıyordu. Birden aklıma nereden geldiğini anlayamadığım bir şarkı geldi. Bu şarkıyı daha önce duymuştum, bir anda dilime takıldı sadece ve radyoda sıradaki çalan şarkı, bu aklıma gelen şarkıydı. Üstelik sıradaki şarkının aklıma gelen şarkı olduğunu gösteren herhangi bir çalma listesi de görmedim.

Bir keresinde de ailemle birlikte yurt dışında, mağazaların olduğu bir yerden geçiyorduk. Yine birden aklıma daha önce Türkiye'de rastladığım bir mağaza geldi ve yürüdüğümüz yoldan sağa döndüğümüzde aklıma gelen mağazayı gördüm.

Bazen -genelde arkadaş gruplarımda- aklıma bir konu geliyor ve bu konudan ben bahsetmeden önce mutlaka başka biri bahsediyor.

Birkaç hafta önce Kadıköy sahilde arkadaşımla yürürken birden orada tanıdığım birini göreceğimi hissettim. O gece orada tanıdığım birini görmedim ama eve döndüğümde kadıköyde çalışan bir arkadaşım, uzun zamandır görmek istediğim bir arkadaşımla karşılaşıp fotoğraf çekilip bana attı. Bundan o gün beraber yürüdüğüm arkadaşıma da bahsettim fakat tesadüf olabileceğini ve muhtemelen de öyle olduğunu, kendi kendime gelin güvey olduğumu söyledi.

Şu sıralar sıklıkla olmasa da yine de arada bir böyle şeylerle karşılaşabiliyorum ve beni biraz korkutuyor açıkçası ama bundan korkmak istemiyorum, bunu geliştirmek istiyorum ama bana yol gösterecek herhangi bir rehber, insan veya Türkçe kitap bulamıyorum. Gerçi bulsam da ne üzerine yoğunlaşmam gerektiğini bilmiyorum. Farklılığımın ne olduğunu, hatta bir farklılığım mı var yoksa bir yanılgının içinde miyim onu bile bilmiyorum. Siz ne düşünüyorsunuz? Bunları yaşamamın sebebi ne olabilir? Eğer bunları yaşamamın sebebi özel bir yetenek ise bunu nasıl geliştirebilirim?

Az daha bahsetmeyi unutuyordum. Bir keresinde de fal bakan ve bu konuda oldukça iyi olan bir tanıdığım enerjimin oldukça yüksek olduğu gerekçesiyle benimle göz teması kurmaktan çekiniyordu. Aynı masada otururken ondan yoğun bir enerji alıyorum ve oraya bakmamaya çalışıyorum demişti. Fal baktığı için göremediğimiz varlıklar tarafından uyarıldığını ve rahatsız edildiğini, bu sebeple de fal bakmayı bırakmak istediğini dile getirmişti.

Evet sorum kısa ve net aslında, bunlara dayanarak benim bir farklılığım olduğunu söyleyebilir miyiz? Eğer öyleyse de bunu nasıl geliştirebilirim? Bunun üzerine yazılmış kitaplar varsa önerilerinizi de esirgemezseniz çok mutlu olurum. Tercihen Türkçe kaynak olur ama İngilizce olduğu sürece yabancı dil kaynak da olabilir.

Çok teşekkür ediyorum şimdiden.

enesuynk

Kayıtlı Üye
Ben üstdüzey bir farklılık sezmiyorum. Anlattıklarınız 6. His dediğimiz duyunun kendisi olduğunu düşünüyorum (fal bakmak hariç). Demek evet sizde bir şeyler olabilir bunu bazı uygulamalar ile arttırabilirsinizde ama kesin bir şey söylemek istemiyorum , yeteneklerinde sınırları olabilir bazen yaratıcı bize pişirmemiz için hamur verir bazende pişmiş bir hamur verir , onu tekrar pişirmeye kalkarsak ziyan edebiliriz. Ayrıca şöyle bir konu daha var ; insan bir göze sahip olmadan göremez ama ışığı bulamayan gözlerde gerçeği göremez..

chernoknizhnik

Kayıtlı Üye
Ben üstdüzey bir farklılık sezmiyorum. Anlattıklarınız 6. His dediğimiz duyunun kendisi olduğunu düşünüyorum (fal bakmak hariç). Demek evet sizde bir şeyler olabilir bunu bazı uygulamalar ile arttırabilirsinizde ama kesin bir şey söylemek istemiyorum , yeteneklerinde sınırları olabilir bazen yaratıcı bize pişirmemiz için hamur verir bazende pişmiş bir hamur verir , onu tekrar pişirmeye kalkarsak ziyan edebiliriz. Ayrıca şöyle bir konu daha var ; insan bir göze sahip olmadan göremez ama ışığı bulamayan gözlerde gerçeği göremez..

Cevabınız için teşekkürler, peki kesin bir şey söylemek için ne yapmam gerekir, bunu nasıl anlayacağım yani? Bunu üst düzey bir medyum anlayabilir mi? Ya da kim anlayabilir benden başka?

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Ne farklılık ne yanılgı.
Bazı insanların altıncı hissi-üçüncü göz çakrası ile bağlantılır- doğuştan biraz daha aktif olabilir.Bunu başkası çalışıp da elde edebilir.Enerjiniz yine dediğim gibi doğuştan biraz yüksek olabilir ama falcıların bunu size yapmasına izin vermeyin.Çünkü bayılırlar, gerçekten bunu yapmaya bayılırlar.Gözlerde de çakralar vardır ve yine büyük ölçüde enerji çıkışına sahiptirler ve çoğu zaman kişinin bütün hikayesini anlatırlar ama bu bir başka kişiyi rahatsız edecek kadar güçlü olur mu bilemeyeceğim.
Kesin bir şeyler arama çabanız da pek anlamlı değil.Herkes de üçüncü göz çakrası olduğu için altıncı his de var.
Meditasyon böyle konularda en klişe ama en faydalı tavsiyedir.Emin olun kendinizle ilgili çok fazla şey öğreniceksiniz ve bir zaman sonra sorularınız da boyut değiştirecek.

chernoknizhnik

Kayıtlı Üye
Meditasyon böyle konularda en klişe ama en faydalı tavsiyedir.Emin olun kendinizle ilgili çok fazla şey öğreniceksiniz ve bir zaman sonra sorularınız da boyut değiştirecek.

Çok teşekkür ederim, nasıl bir meditasyon yöntemini takip etmeliyim? Gerçekten ne yapmam gerektiğini hiç bilmiyorum, kaybolmuş durumdayım.

ruhname

Kayıtlı Üye
Ne farklılık ne yanılgı.
Bazı insanların altıncı hissi-üçüncü göz çakrası ile bağlantılır- doğuştan biraz daha aktif olabilir.Bunu başkası çalışıp da elde edebilir.Enerjiniz yine dediğim gibi doğuştan biraz yüksek olabilir ama falcıların bunu size yapmasına izin vermeyin.Çünkü bayılırlar, gerçekten bunu yapmaya bayılırlar.Gözlerde de çakralar vardır ve yine büyük ölçüde enerji çıkışına sahiptirler ve çoğu zaman kişinin bütün hikayesini anlatırlar ama bu bir başka kişiyi rahatsız edecek kadar güçlü olur mu bilemeyeceğim.
Kesin bir şeyler arama çabanız da pek anlamlı değil.Herkes de üçüncü göz çakrası olduğu için altıncı his de var.

Meditasyon şart mı peki başka şekilde bi ritüel yok mu ? Ve meditasyon yapilacaksa bu kişiye gore mi olmalidir yoksa genel bir meditasyon mu ? :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Beraber cevap vermiş olayım.Meditasyon derken genelde nefes alıştırmaları ve iç karmaşaları sonu erdirmek yani iç huzuru yakalayıp sahip olunan psişik yetenekleri veya başka şeyleri ortaya çıkarmak kast edilir.Yani doğru nefes ile bu bir bütündür.Doğru nefes almayı alışkanlık haline getirmek burada mütemadiyen doğru yerden giren temiz prana demek.Buda sürekli yükselen enerji anlamına geliyor.Başlangıç olarak genelde tavsiye edilen teknik şudur; Dört saniye al dört saniye tut dört saniye ver ve yine dört saniye tut.Uzmanlaşılması gereken ilk teknik, genelde düzenli çalışmayla aylar sürüyor.
Psişik yeteneklerde ise olayı çok genel şöyle anlatabilirim; Psişik enerjiler çoğu zaman süptil olarak nitelendirildiği için yani ince de diyebiliriz beden kendi özüne ne kadar yakın olursa ortaya çıkmaları da o kadar mümkün olur.Özümüz doğadır bildiğimiz gibi.Doğaya ne kadar yakın olursak o kadar doğaüstü olabiliriz.Çakralarımızın da doğru enerjiler yayması çok önemli.Yine etrafımızdaki parazitlerden ve negatif enerjilerden düzenli olarak arınmamız çok önemli.Bulunduğumuz mekanları da aynı derece de temiz tutmak çok önemli.Sürekli temiz gezmek ve teknolojiyi minimum derecede kullanmak çok önemli.Süreki çok önemli dedim ama şöyle bir örnek sanırım anlamamıza yardımcı olabilir; Bu dev bir orkestranın içinde bir ıslık sesini duymaya ve anlamlandırmaya benziyor.:) Bunların hepsini genel bir ritüel olarak alabilirsiniz.Amaç öze en yakın hale ulaşmak ve bu sayede çoğu zaman kendiliğinden ortaya çıkan psişik enerjilere izin vermektir.
Umarım açıklayıcı olmuştur.

ruhname

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim çok açıklayıcı oldu.:)

chernoknizhnik

Kayıtlı Üye
Beraber cevap vermiş olayım.Meditasyon derken genelde nefes alıştırmaları ve iç karmaşaları sonu erdirmek yani iç huzuru yakalayıp sahip olunan psişik yetenekleri veya başka şeyleri ortaya çıkarmak kast edilir.Yani doğru nefes ile bu bir bütündür.Doğru nefes almayı alışkanlık haline getirmek burada mütemadiyen doğru yerden giren temiz prana demek.Buda sürekli yükselen enerji anlamına geliyor.Başlangıç olarak genelde tavsiye edilen teknik şudur; Dört saniye al dört saniye tut dört saniye ver ve yine dört saniye tut.Uzmanlaşılması gereken ilk teknik, genelde düzenli çalışmayla aylar sürüyor.
Psişik yeteneklerde ise olayı çok genel şöyle anlatabilirim; Psişik enerjiler çoğu zaman süptil olarak nitelendirildiği için yani ince de diyebiliriz beden kendi özüne ne kadar yakın olursa ortaya çıkmaları da o kadar mümkün olur.Özümüz doğadır bildiğimiz gibi.Doğaya ne kadar yakın olursak o kadar doğaüstü olabiliriz.Çakralarımızın da doğru enerjiler yayması çok önemli.Yine etrafımızdaki parazitlerden ve negatif enerjilerden düzenli olarak arınmamız çok önemli.Bulunduğumuz mekanları da aynı derece de temiz tutmak çok önemli.Sürekli temiz gezmek ve teknolojiyi minimum derecede kullanmak çok önemli.Süreki çok önemli dedim ama şöyle bir örnek sanırım anlamamıza yardımcı olabilir; Bu dev bir orkestranın içinde bir ıslık sesini duymaya ve anlamlandırmaya benziyor.:) Bunların hepsini genel bir ritüel olarak alabilirsiniz.Amaç öze en yakın hale ulaşmak ve bu sayede çoğu zaman kendiliğinden ortaya çıkan psişik enerjilere izin vermektir.
Umarım açıklayıcı olmuştur.

Açıklayıcı yorumundan dolayı teşekkür ederim, yardımcı oldun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...