Aranızda 'Bipolar Bozukuk' Sıkıntısı Olanlar Varmı ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

darkman05

Kayıtlı Üye
Benim öyle bir sıkıntım varmış ilaçları falan çok ağır aranızda bu durumda sıkıntısı olan varmı ?:eek:fftopic:

Ashina

Kayıtlı Üye
Burası bir psikoloji forumu olmadığından ve bizler de uzman olmadığımızdan yönlendirici olmamak adına bir şey söylemek istemiyorum. İyi bir psikiyatra göründüyseniz tehşisi doğrudur. İlaç kullanmak istemiyorsanız belirtin. Bipolar bozukluk ilaçla daha etkili tedavi edilir denilse de terapi yoluyla da ilerleme kaydedebilirsiniz. İlacın yan etkileri olacaktır ve siz istemedikçe pek bir şey değişmeyecek önemli olan sizin olumlu düşünmeniz ve kararlılık göstermeniz.

Ori

Kayıtlı Üye
Şİmdi her doktorda iyi bilir diye bir kavram yok. Gittiğiniz doktor haricinde birkaç doktora daha görünseydiniz keşke. Ilgılı ılacları yan etkı yaratabılecek ve cıddı turden ılaclar.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bipolar bozukluk denilen rahatsızlık;iki uç noktadaki duygunun birarada yaşanmasıdır.Bulutlarda uçmak ve yerin dibinde hissetmek gibi.
Psikolojik rahatsızlıklar bana göre çok hassas konular.Tedavi süreci ve doktor öyle önemli ki...Bunu burda konuşmak bir sonuca vardırmaz.
Benimde ruh halimde çok sık değişiklikler olur.Bipolar teşhisi böyle hepimizde görülebilecek türden dalgalanmalarda konulmuyor.Çok daha ciddi boyutta olduğunda bu isim konur.Siz kendinizi bu anlamda nasıl hissediyorsunuz?Biraz daha konuyu detaylandırırmısınıź?Korkuluk ta söylemiş zaten her teşhis doğru değildir.
Geçmiş olsun.

darkman05

Kayıtlı Üye
zaten dediğiniz gibi çok ileri boyuta ilerlerse hastaneye yatışınız uygun görünüyor. Doktora gittim ve bunu söyledi bana daha çok depresif moddasın dedi, başka doktora anlatttım durumu oda bipolar rahatsızlığın var dedi ki bende zaman, zaman çok değişik şeyler yapabiliyorum riskli veya kaybediceğim şeyler sinir krizleri veya manik dönemdeyken çok para harcama kavga etme falan bende bu rahatsızlıkları uygun gördüler ilaçları bıraktım en son iki hafta önce atak geçirdim başlıcam ilaçlara biliyorum burası pskoloji formu değil bende dikkat ederseniz aranızda bipolar rahatsızlığı olan varmı dedim yoksa yorum yapmazsınız genede teşekkürler. Korkuluk'un dediği gibi yan etkileri çok ağırmış. Ha bu arada bulunduğum şehirde pskiyatri doktoru iki tane falan :) diğerinede gidicem en yakın zamanda

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Diğer doktorada gitmeniz doğru olacaktır.Onun nasıl bir teşhis koyacağıda önemli tabi.İlaçlarınızı bırakıp başlamak ,bunu alışkanlık haline getirmeyin.Bildiğiniz üzere depresyon ilaçlarını 6 aydan önce bırakmak doğru değil.Tekrar geçmiş olsun.

Ü

Üye silindi 55028

bipolar diye bir film var bir cevap arıyorsanız faydası dokunur.İlaç değilde terapi daha sağlıklı ama doktor bilir.

darkman05

Kayıtlı Üye
gidicem her buldum doktora her fırsatta gidicem era2 bipolar üzerine çok film çekildi bunlardan biride yerli filmimiz delibal çağatay ulusoy karakteri canlandırıyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...