Allahtan birşey istediğim zaman işlerim ters gidiyor ?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

BonezCrusher

Banlı Kullanıcı
Allaha ne zaman birşey için dua etsem olması için veya bir şey istesem tam tersi oluyor aksi oluyor anlatamıyormuyum derdimi ? delirecem az kaldı.

arduc

Kayıtlı Üye
Ne istiyorsun, belki istediğin şey anormaldir?

BonezCrusher

Banlı Kullanıcı
Yok sevdiğim biri var herşey güzel gidiyor allahtan yardım birşey istediğim zaman tepe taklak oluyor delirecem bu gidişle ne zaman inşallah veya allahtan bi yardım istesem aksi oluyor

Darkon

Kayıtlı Üye
Şimdi burada gelip birisi sınanıyorsun, kısmet, kader falan derse boş ver... 1 numaralı avutma cümlesidir. Sümer mitolojisini araştır.

arduc

Kayıtlı Üye
BonesCruzher istanbulda mı oturuyorsun? birde yaşın 18 den büyük mü ?

BonezCrusher

Banlı Kullanıcı
Ne zaman ansam böyle oluyor sinirden ağlıyacam her işimde allah dediğim zaman tersi oluyor herşey güzel gidiyor allahtan bi yardım istiyorum tekrar en kötü şekle geliyor

La-edri

Kayıtlı Üye
Allah'a ihtiyac kutusu yada ilk yardim kutusu muamemelesi yaparsak, tabiki kaale almaz.. ben olsamda almazdim yani, sen alirmisin seni saadece ihtiyaci oldugunda cagirani??

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Ben beş vakit namaz kılan ,hergün belirlediği duaları iyi gününde kötü günündede okuyan,çok fazla eksiği olan ama Allah'ı hep anan bir kuluyum.
Olduğu kadar,olmadığı kader sözünün hep virgülden sonrasını yaşadım.Dualarımı pek kabuk etmez benimde..:)Ne yapayım etmiyor?
Bunada şükür demek dilimde pelesenk oldu.Yapacak birşey yok.Bunada şükür.

arduc

Kayıtlı Üye
Ben beş vakit namaz kılan ,hergün belirlediği duaları iyi gününde kötü günündede okuyan,çok fazla eksiği olan ama Allah'ı hep anan bir kuluyum.
Olduğu kadar,olmadığı kader sözünün hep virgülden sonrasını yaşadım.Dualarımı pek kabuk etmez benimde..:)Ne yapayım etmiyor?
Bunada şükür demek dilimde pelesenk oldu.Yapacak birşey yok.Bunada şükür.

pek birşey kaybetmedin şeytandada iş yok zaten :D

La-edri

Kayıtlı Üye
Iviv yanlis yerden bakiyorsun, dua dediklerin dua degilki istek, oysa bakiyorumda dualarina bayagida icabed edilmis. Yanlis anlama bunu böyle söylemek bana düsmez elbet ama, 5 vakit namazda dili zikirde bir insan naz makamindadir senin gibiler biraz imtihani genis olur, bakalim bu zakir kulum istedigini vermedigimdede beni zikir edecekmi bana secde edecekmi konumundadir.Ve hala sukur halindesin, senin duana icab etmeseydi halin böyle olmazdi.

Bir olay vardir bilirsiniz, hic kumar oynamayan adam arkadasinin tesvikine ugrar ilk defa kumar oynar ve adam kazanir.. sizce bu neden olusur?Sizce bu adam o masaya insallah kaybederim diye mi oturdu, mutlaka bende kazanirim mantiginda duasida vardi, bu adam simdi kazandimi kayb mi etti? bakisacisi!

Herzaman almak kazanmak degildir. Iviv sen kaybederken saglam yerden kazaniyorsun...Allah dünyadan bakmaz kuluna ahiretten bakar.

xgenion

Kayıtlı Üye
İş
Müzik ve Grafik Tasarım
Hesaba katmadığınız bir nokta var. Evet bazı şeylerin olmaması sizin için çok daha hayırlı olabiliyor. Daha iyisinin olmayacağı ne malum? Dualarınızın kabul olmadığını söylüyorsunuz. Bunu nereden biliyorsunuz? Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Bir kapı kapanıyorsa başka bir kapı açılabiliyor. Sınanma olayını bir saatlik ya da bir günlük mü sanıyorsunuz? Sınav dediğiniz şey yıllarca sürebiliyor. Belki de sınanıyorsunuz. Sizin ne yapacağınızı görmek istiyor. O'na daha mı çok bağlanacaksınız, yoksa O'na karşı isyan mı edeceksiniz. Nefse ağır gelen şeyde vardır bir hayır. Unutmayın ki her şey bir plan dahilinde işliyor. Bugün dua ettim yarın sabah kabul oldu diye bir şey bekliyorsanız uyanma zamanınız gelmiş demektir. Öyle bi' dünya yok. Attığınız her bir adım, oluşacak başka bir olayın tetiklenmesi için yeni bir zemin hazırlıyor. Her çıkışın bir inişi vardır. Olaya tek taraflı bakıyorsunuz ve zihninize fitne tohumları saçmak için şeytana gün doğuyor. Umudunuzu kaybetmeyin. İsyan etmektense, daha çok yönelin. Sabretmek söylendiği kadar kolay değildir. "Kilimi döven kişinin amacı kilimi cezalandırmak değil tozunu almaktır" der Mevlana. Şeytanın oyununa gelmeyin.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Bu konu o kadar çok derinki... Yazdıklarınızın hepsini okudum harfiyen ve bir çok yol yöntem ve oluşabilecek istekler ve arzular çareler ve çözümler konunun derinliğini gerçekten çok güzel gözler önüne seriyor .

bizim için olmasını istediğimiz bir dilek // Bir Zincirin kopmasını sağlıyabilir...

Yakinas

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
İstediğiniz şeyin sizin için hayırlı olup olmadığını ancak Allah bilebilir. Bakara 214'te "Sizden önce yaşamış olanların yaşadıkları durumları yaşamadan cennete gireceğinizi mi sandınız?" der Allah. Eğer dünyada hepimizin arzu ettiği şeyler istisnasız anında gerçekleşseydi sizce burası imtihan yeri olur muydu? Bu imtihanlar bizim kim olduğumuzu gösteren unsurlar. Kimisi dertleriyle/sıkıntılarıyla daha da gelişir, serpilir, yaratıcısına daha da yakınlaşır; kimisi ise bu dertlerin vesilesiyle yanlış yollara sapar. Hiçbirimizin ne olacağına dair garantisi yok. Sizin büyük bir sıkıntı olarak gördüğünüz olay aslında sizin için büyük bir fırsat olabilir. Yine devamında Bakara 216'da "Olabilir ki siz, bir şeyden hoşlanmazsınız; oysa ki o sizin için bir hayırdır. Yine olabilir ki, siz bir şeyi seversiniz, oysaki o sizin için bir kötülüktür. Allah bilir, siz bilmezsiniz." diyor Allah sorunuza cevap niteliğinde.

Darkon

Kayıtlı Üye
Konuyu açan arkadaşa bir yorumum daha var. Yorumları okuyunca hiç "zengin, sağlıklı, mutlu" bir hayat sürüp ölen insanlar yokmuş gibi yorumlar yapıldığını göreceksiniz. Sanki herkes sınavda dert içinde gibi bir algı oluşuyor değil mi?. Hayır gerçek hayat böyle değil, etrafınıza bir bakın sadece. Uzun bir süre önce ben de bu tuzağın içindeydim. Madem sınavdayız dertsiz tasasız insanlar ne ile sınav ediliyor onu bir düşünelim. Ah yoksa sadece "şükredecek mi bakalım?" diye ediliyorlardı değil mi!!!. Sana her türlü sorun çıksın başka insana bir tek "şükredecek mi bakalım?" ne kadar mantıklı. Son olarak hangi hikayeler nereden alınmış onu öğrenirsek hayatı daha basit düşünür sorunlarımızı kafaya fazla takmayız. :)

BonezCrusher

Banlı Kullanıcı
Hesaba katmadığınız bir nokta var. Evet bazı şeylerin olmaması sizin için çok daha hayırlı olabiliyor. Daha iyisinin olmayacağı ne malum? Dualarınızın kabul olmadığını söylüyorsunuz. Bunu nereden biliyorsunuz? Nasıl bu kadar emin olabiliyorsunuz? Bir kapı kapanıyorsa başka bir kapı açılabiliyor. Sınanma olayını bir saatlik ya da bir günlük mü sanıyorsunuz? Sınav dediğiniz şey yıllarca sürebiliyor. Belki de sınanıyorsunuz. Sizin ne yapacağınızı görmek istiyor. O'na daha mı çok bağlanacaksınız, yoksa O'na karşı isyan mı edeceksiniz. Nefse ağır gelen şeyde vardır bir hayır. Unutmayın ki her şey bir plan dahilinde işliyor. Bugün dua ettim yarın sabah kabul oldu diye bir şey bekliyorsanız uyanma zamanınız gelmiş demektir. Öyle bi' dünya yok. Attığınız her bir adım, oluşacak başka bir olayın tetiklenmesi için yeni bir zemin hazırlıyor. Her çıkışın bir inişi vardır. Olaya tek taraflı bakıyorsunuz ve zihninize fitne tohumları saçmak için şeytana gün doğuyor. Umudunuzu kaybetmeyin. İsyan etmektense, daha çok yönelin. Sabretmek söylendiği kadar kolay değildir. "Kilimi döven kişinin amacı kilimi cezalandırmak değil tozunu almaktır" der Mevlana. Şeytanın oyununa gelmeyin.

Beni.sınıyacağını sanmam benim rabbim şeytan demiştim cok kızıp.allahında bir yardımını görmedim bunca sene benide sınamasın bi zahmet.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...