Su Nasıl Okunur ?

IDonT

Kayıtlı Üye
Herkese iyi akşamlar. Bu konumda su nasıl okunur onu anlatacağım. Yazım bir siteden alıntıdır. Bazı kısımlarını editledim ve kısalttım. Daha doğrusu bize gereken kısmını editledim :)

Öncelikle bir kaç temiz kapaklı cam şişe temin ediyoruz.Bunların çok büyük konserve kavanozu olması gerekmiyor. Saklanması kolay küçük şişeler daha pratik olur diye düşünüyorum.
Sonra her şişeyi güzel besmele çekerek şartlayarak yıkıyoruz. Daha sonra içlerine besmele çekerek temiz sularımızı koyuyoruz.Sonra bu şişelerdeki sulara başlıyoruz teker teker okumaya. Elinizdeki tertiplere göre veya içinizden geldiğince 1 tanesine sadece Fatiha okuyun( Adet konusu minimum 7 olsa iyi olur ama okuyun okuyabildiğiniz kadar ben en az 100 adet okumayı tercih ediyorum. Psikolojik olarak daha etkili olduğunu hissediyorum çünkü)
Sonra diğer şişeye sadece nas ve felak surelerini okuyun.. Diğer şişelere de sırayla ve ayrı ayrı ihlas, ayetel kürsü, cin suresi, kafirun suresi, yasin suresi, amenerresulu, salavatı şerifler, kelime-i tevhit, aklınıza gelen veya her ne ile ilgili sıkıntı için önerilen dua, sureler veya esmalar var ise bu küçük şişelere okuyun üfleyin ve ağzını mutlaka açıp kaparken besmele ile açıp kapatın ve besmele ile yerine koyun.
Ve artık okunmuş sularımız hazır. Gerektiğinde kişi bunları kullanabilir :)

arduc

Kayıtlı Üye
Fallar hakkında genel birşey söylemek istiyorum,
1.İhtimal doğuştan gelen yetenek

Eğer durumunuz buysa zaten fark edersiniz ön görüleriniz ve hislerin diğer insanlardan kat be kat yüksektir kartlar ve kahve ve su fallı yani envayi çeşit fal yöntemi size dahada yardımcı olur tam bir falcı olursunuz özel, basit yogaları diyetleride var

2.İhtimal Antlaşma

Bedensiz bir varlıkla antlaşma yaparsınız o size bilgileri getirir ama genelde istekleri olur :D

Bu arada benim tanığım gördüğüm iyi falcı diyebildiğim herkes 2. İhtimal üzerinden yürümüştür..

Kolay gelsin..

La-edri

Kayıtlı Üye
Böyle seyler görünce bu dünya bana dar geliyor kendimi asagi atasim geliyor, atamaiyorum imkanim yok!

Bakin sevgili arkadaslar. Allah lahfizi esmalar sureler ayetler Kur'an icereklidir. Islam dinine aittir bir kisi bu gibi bir formul verdiginde ve bunu dua olarak nitelediginde bunun kurandan kaynagini getirmesi lazimdir, getiremiyorsa bu kesinlikle islami icerekli bir sey degildir, bu sünnette degildir.Bu bidattir/batil

Bahsi gecen esmalar ayetler kendi halinde muthis yogun güce sahibdirler bunlari suya okuyunca güclerine güc katilmiyor,bu gücleri öyle siseciklerede habs edemiyoruz bir insan kendisi canlidir zaten ve kendisi milyonlarca hücreye sahibdir, eger insan yapabiliyorsa kendindeki hücrelere okusun ayetleri, tabi bu dunyada yapilabilinecek en zor sey bü yapilmayinca siseciklere okuyoruz iciyoruz ve ayetleniyoruz degilmi? Bunun birde fasulyeye nohuta arpaciga okunulanida var degilmi.. Allah hidayet versin ne diyeyim.

.. o degilde siz simdi hakkaten suyun kendi halinde esmalar barindirmadiginimi zan ediyorsunuz, su kendi halinde zaten rahim rezzak sifa gibi esmalari kendinde barindiriyor yerine göre kahhar esmasini bile barindirabilir.

Tursu kurar gibi,ayeti suya yatirdik sisenin agzini kapadik koyduk dolaba...tövbe tövbe.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Şimdi bu yorumunuza dayalı olaraktan bir kaç sorum olucak-ki bu sorularım öğrenme amaçlıdır münakaşa için değildir .

yani kısacası Suya okununması yanlış saçma aptalca bir şey mi ? ( sanki canınıza tak etmiş gibi tepki verdiniz...)

Kuran-ı Kerimin %80'i bilimsel olarak kanıtlamış ve bu sizin yadırgadığınız durumda kanıtlarının içersinde yer almaktadır.
Nefes Kudret içerir eğerki ehli temiz biriyseniz..
Eğerki bu işlerden anlıyor iseniz . Unutmayın-ki "Suyun Hafızası" vardır... Çok ince bir husustur.

Dediğiniz gibi milyonlarca hücreye sahibiz bu hücreler vucudu bütününü oluşturmaktadır . Peki ya SU vucudun kaç ta kaçını oluşturmaktadır ? " %85 "

Su çevresinden direk aldığı enerjiler ve titreşim i moleküler olarak bir değişime uğrar . bu dediklerim sıradan sözler değildir bknz : Jackques Benveniste Su hakkında yıllar süren araştırması sonuclarını okuyabilirsiniz ( Su benim TEZ'im olduğu için biraz çok şey biliyorum kusura bakmayın )

Kuranı kerimin dua sure yahut ayetlerle dua etmenin su üzerinde büyük etkileri olmuş ve gözlemlenmiştir.

fasuyle nohut arpa gibi örneklerde vermişsiniz.

Ya ortada büyük bir yanlış anlaşılma var yada ben gerçekten 4 senemi Su üzerine aptal gibi boşa harcamışım.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Herkese iyi akşamlar. Bu konumda su nasıl okunur onu anlatacağım. Yazım bir siteden alıntıdır. Bazı kısımlarını editledim ve kısalttım. Daha doğrusu bize gereken kısmını editledim :)

Öncelikle bir kaç temiz kapaklı cam şişe temin ediyoruz.Bunların çok büyük konserve kavanozu olması gerekmiyor. Saklanması kolay küçük şişeler daha pratik olur diye düşünüyorum.
Sonra her şişeyi güzel besmele çekerek şartlayarak yıkıyoruz. Daha sonra içlerine besmele çekerek temiz sularımızı koyuyoruz.Sonra bu şişelerdeki sulara başlıyoruz teker teker okumaya. Elinizdeki tertiplere göre veya içinizden geldiğince 1 tanesine sadece Fatiha okuyun( Adet konusu minimum 7 olsa iyi olur ama okuyun okuyabildiğiniz kadar ben en az 100 adet okumayı tercih ediyorum. Psikolojik olarak daha etkili olduğunu hissediyorum çünkü)
Sonra diğer şişeye sadece nas ve felak surelerini okuyun.. Diğer şişelere de sırayla ve ayrı ayrı ihlas, ayetel kürsü, cin suresi, kafirun suresi, yasin suresi, amenerresulu, salavatı şerifler, kelime-i tevhit, aklınıza gelen veya her ne ile ilgili sıkıntı için önerilen dua, sureler veya esmalar var ise bu küçük şişelere okuyun üfleyin ve ağzını mutlaka açıp kaparken besmele ile açıp kapatın ve besmele ile yerine koyun.
Ve artık okunmuş sularımız hazır. Gerektiğinde kişi bunları kullanabilir :)

öncelikli olaraktan şunu belirtmeliyim-ki her dua su ya okunmaz . bir çok dua nın gücü vardır ve bu duaların tesirleri farklı dır . Nasıl bir vefk hazırlarken herşeyi adabına harfiyen usulune ve en ince detayına uyarak yapıyor isek ( -ki bu durum küçük bir yanlışlıkta şahsi olarak dert ve sıkıntı oluşturmaktadır , bazen üstesinden gelemiyeceği )

Suyun da farklı bir enerjisi ve gücü vardır - her ne kadar dualarımızın bir enerjisi ve gücü olduğu kadar .

Çünkü bir dua 7 defa okunduğunda farklı bir esrarra 11 defa okunduğunda başka bir fazilete başka bir sayıda okunduğunda farklı bir enerji oluşturmaktadır.

Peki gelişi güzel bu dua ları okuyup suya tesir ettirdiğimizde ne kadar doğru ve bilinçli bir iş yapıyoruz ? nasıl bir güç enerji ortaya çıkarttığımızı bilmiyoruz. çünkü gelişi güzel okuyup enerjiyi suya aktararak yoğunlaştırılmasını sağlıyoruz. Fakat fatiha suresini 100 değil de 70 defa okursam şifa için olduğunu bilirim.

lafı çok uzattıysam kusura bakmayın lütfen yanlış anlaşılmak istemem. yanlışım var ise düzeltiniz lütfen . bir doğru bir yanlışı götürür ...

La-edri

Kayıtlı Üye
Şimdi bu yorumunuza dayalı olaraktan bir kaç sorum olucak-ki bu sorularım öğrenme amaçlıdır münakaşa için değildir .

yani kısacası Suya okununması yanlış saçma aptalca bir şey mi ? ( sanki canınıza tak etmiş gibi tepki verdiniz...)

Kuran-ı Kerimin %80'i bilimsel olarak kanıtlamış ve bu sizin yadırgadığınız durumda kanıtlarının içersinde yer almaktadır.
Nefes Kudret içerir eğerki ehli temiz biriyseniz..
Eğerki bu işlerden anlıyor iseniz . Unutmayın-ki "Suyun Hafızası" vardır... Çok ince bir husustur.

Dediğiniz gibi milyonlarca hücreye sahibiz bu hücreler vucudu bütününü oluşturmaktadır . Peki ya SU vucudun kaç ta kaçını oluşturmaktadır ? " %85 "

Su çevresinden direk aldığı enerjiler ve titreşim i moleküler olarak bir değişime uğrar . bu dediklerim sıradan sözler değildir bknz : Jackques Benveniste Su hakkında yıllar süren araştırması sonuclarını okuyabilirsiniz ( Su benim TEZ'im olduğu için biraz çok şey biliyorum kusura bakmayın )

Kuranı kerimin dua sure yahut ayetlerle dua etmenin su üzerinde büyük etkileri olmuş ve gözlemlenmiştir.

fasuyle nohut arpa gibi örneklerde vermişsiniz.

Ya ortada büyük bir yanlış anlaşılma var yada ben gerçekten 4 senemi Su üzerine aptal gibi boşa harcamışım.

Su ya4 seneni harcamissin Allah da ilmini artirsin bende bu meslelere 8 senemi harcadim hala devam ediyorum, mesele burada sap ile samani karistirmak degil.
Dua diye nitelendirilmis, ben bunu yargiladim. Bakin sevgili arkadasim suya esmalari okudugunuzda evet orada pozitif bir degisim görürsünüz, ama ilim adamlari aspirine esma üflemiyor ve aspirin basagrisini geciriyor. Mesele su ki her seyin bir hakikati var, yaratilmis her sey esmalarin yansimasidir. Su degerini herseyin oldugu gibi zaten Allah'in nurundan aliyor ben bunlari tartismiyorum.

Benim tartistigim nokta su, eger cocugunuz okulda sinava girecekse arpaya bel baglamayin ccugunuzu tesvik edin otursun calissin, bu cocukta bu kapasite var cünki.Cocugunuza özgüveni asilayin cünki sonrada lazim olacak.

Eger basiniz agiriyorsa bir doktora gidin, islam dini insani köreltmez ilme tesvik eder.Oturdugunuz yerde sunu üfleyeyim bunu üfleyeyim de halime care olsun diye diye ummet hantal tembel bir sey odu cikti. Suya bu halde bir güc isnad etmek totemdir muska ile esdeger.Ha kagida yazdin boynuna astin ha suya üfledin ictin, fark ne.

Kadin armutun sapi üzümün cöpü var der sonra gider kismet actirmaya, o hocada üfler.. bumudur hakkaten ?

Bir insan canlidir bunla beraber Kuranin ikizkardesi konumundadir,insan icin bu ve benzeri calismalar vardir esma ayet calismalari, ama bu insanlar o esmalari ayetleri suya yazmazlar kagida yazmazlar zaten musafta yazior niye extra birde kagida yazsin, bu insanlar bu esmalari ayetleri suurlarina gönüllerine yazarlar, ve bunu basarmis insanlarin nefside öyle gelisi güzel insanlarin nefeslerine benzemez.O nefes icabinda solmaya yüz tutmus cicegi canlandirir bu saadece binlerce verilebilecek örnekten bir tanesi.

Suya esma degil, her gün "seni seviorum" deyin, ve baska bir bardaktaki suya"senden nefret ediyorum"deyin.. ayni sonucu alacaksiniz sevgi ile yuklediginiz enerji nefret ile yuklediginiz enerjiye benzemeyecek, siz o suya enerjinizi yüklüyorsunuz sevgi ve nefret bir degil. Ama esmalarda nefret yok kompile pozitif tabiki sonuc olumlu olacak. Siz o suya esma söylemeyin o kendi halinde zaten sifadir bunu yok göstertmek benim isime gelmiyor yaratilisi böyle örtbas etmek hos degil.

Dua denilmis bu apayri bir mesele, dua nin isleme sistemi vardir fiili duasi olmayanin lisani duasi istedigi kadar kuvvetli olsun bir sey olmaz. Kimse elma elma dedi diye gökten elma düsmedi kafasina o arkadas kalkacak elma agacina gidecek. Üfle üfle oturdugun yerde üfle dur.. ilim caba gayret hak getire.

Su ile alakli calismalariniza saygim var ama evet ortada büyük bir yanlis anlasma var siz farkli bir seyden ben ise farkli bir seydeen bahsdiyorum.

arduc

Kayıtlı Üye
Su ya4 seneni harcamissin Allah da ilmini artirsin bende bu meslelere 8 senemi harcadim hala devam ediyorum, mesele burada sap ile samani karistirmak degil.
Dua diye nitelendirilmis, ben bunu yargiladim. Bakin sevgili arkadasim suya esmalari okudugunuzda evet orada pozitif bir degisim görürsünüz, ama ilim adamlari aspirine esma üflemiyor ve aspirin basagrisini geciriyor. Mesele su ki her seyin bir hakikati var, yaratilmis her sey esmalarin yansimasidir. Su degerini herseyin oldugu gibi zaten Allah'in nurundan aliyor ben bunlari tartismiyorum.

Benim tartistigim nokta su, eger cocugunuz okulda sinava girecekse arpaya bel baglamayin ccugunuzu tesvik edin otursun calissin, bu cocukta bu kapasite var cünki.Cocugunuza özgüveni asilayin cünki sonrada lazim olacak.

Eger basiniz agiriyorsa bir doktora gidin, islam dini insani köreltmez ilme tesvik eder.Oturdugunuz yerde sunu üfleyeyim bunu üfleyeyim de halime care olsun diye diye ummet hantal tembel bir sey odu cikti. Suya bu halde bir güc isnad etmek totemdir muska ile esdeger.Ha kagida yazdin boynuna astin ha suya üfledin ictin, fark ne.

Kadin armutun sapi üzümün cöpü var der sonra gider kismet actirmaya, o hocada üfler.. bumudur hakkaten ?

Bir insan canlidir bunla beraber Kuranin ikizkardesi konumundadir,insan icin bu ve benzeri calismalar vardir esma ayet calismalari, ama bu insanlar o esmalari ayetleri suya yazmazlar kagida yazmazlar zaten musafta yazior niye extra birde kagida yazsin, bu insanlar bu esmalari ayetleri suurlarina gönüllerine yazarlar, ve bunu basarmis insanlarin nefside öyle gelisi güzel insanlarin nefeslerine benzemez.O nefes icabinda solmaya yüz tutmus cicegi canlandirir bu saadece binlerce verilebilecek örnekten bir tanesi.

Suya esma degil, her gün "seni seviorum" deyin, ve baska bir bardaktaki suya"senden nefret ediyorum"deyin.. ayni sonucu alacaksiniz sevgi ile yuklediginiz enerji nefret ile yuklediginiz enerjiye benzemeyecek, siz o suya enerjinizi yüklüyorsunuz sevgi ve nefret bir degil. Ama esmalarda nefret yok kompile pozitif tabiki sonuc olumlu olacak. Siz o suya esma söylemeyin o kendi halinde zaten sifadir bunu yok göstertmek benim isime gelmiyor yaratilisi böyle örtbas etmek hos degil.

Dua denilmis bu apayri bir mesele, dua nin isleme sistemi vardir fiili duasi olmayanin lisani duasi istedigi kadar kuvvetli olsun bir sey olmaz. Kimse elma elma dedi diye gökten elma düsmedi kafasina o arkadas kalkacak elma agacina gidecek. Üfle üfle oturdugun yerde üfle dur.. ilim caba gayret hak getire.

Su ile alakli calismalariniza saygim var ama evet ortada büyük bir yanlis anlasma var siz farkli bir seyden ben ise farkli bir seydeen bahsdiyorum.

Şu düşüncenize katılıyorum BİLİM her zaman büyüden evvel gelir, isterseniz en kral büyücü olun yine bilim sizi yener birde örnek verim konu tam olarak otursun vooDoo yu bilirsiniz :D avrupalarının zencileri kaçırıp neler neler yaptıklarınıda bilirsiniz demek ki vooDoo gibi korkunç bir güç bile teknoloji ile donanmış bir ülke karşısında çağresiz hadi bir örnek daha verim Hindistandaki Kali'ye tapan thungk muydu neydi anladınız umarım onlarda ingilizler karşısında silinip gitmiştir kısacası bilim her zaman büyüyü yener büyü diyip durdum ama kastım tüm dini ve majikal uygulamalardı

La-edri

Kayıtlı Üye
Bakin büyü de bir ilimdir, isteyen bu ilmi edinsin, derdim o degil tartistigim konu bu degil.

Ama dua denilmis ve bu forumlde dualik bir sey yok, cok farkli boyutta bulunan bir uygulamayi dua diye kabul ettirmek var. Bende cok basit bir sey dedim kaynagi ne??Yani nedir simdi Suya üfleyince degisikmi oluyor bu ayet, arkadasim zaten okuyorsun dua amacli sen okurken ister istemez senin bulundugun mekana yayiliyor o enerji,kasten suya neden üflüyorsun macin ne?? Iste bu amacini söyleyince zaten sorun cözülecek, orada bir garnti havasi var, duada garanti havasi yoktur. Ben suya su ayeti üfleyeyim iceyim olacak bu is!! Al totem.

Peki ayni ayeti okuyunca ne oluyor, duanin dualigimi eksiliyor.. bilmiyorum derdimi anlatabildimmi? Arkadas demis ya "Caniniza tak etmis gibi tebgi vermissiniz"
Evet canim atak etti, mantikli düsünelim..

Bakin yeniden sira sira soruyorum.

Fatihayi dua niyetli okuduk..
Fatiha yi suya üfledik dua niyetine ictik.. simdi fatiha dahmi bir fatiha oldu?? Olmadi, sen Fatiha'nin saf gücünü eksik yetersiz gördün yetersiz buldugun icin suya üfledin.

O isler öyle olsa idi herkez abdest adigi suya üflerdi fatihayi nas felaki, ama hayir bedenimizi su temizler ayetler suurmuzu.

Elysium077

Kayıtlı Üye
kısacası herşeyin bir adabı olduğunu bilirim. Babam her seferinde ben bir işe kalkışıcağımda bana hep şunu der ; Her işin bir adabı şerefi vardır kılıfına uygun olsun der.

Su deyip geçmemek gerekiyor . Dua deyip geçmemek gerekiyor . ikisini bir araya kattığımızda farklı bir güç ortaya çıkıyor . bunda hem fikiriz zaten.

esmalari ayetleri suurlarina gönüllerine yazarlar, ve bunu basarmis insanlarin nefside öyle gelisi güzel insanlarin nefeslerine benzemez.O nefes icabinda solmaya yüz tutmus cicegi canlandirir bu saadece binlerce verilebilecek örnekten bir tanesi.
buradaki kesinlikle haklısınız . benimde dediğim gibi ehli olmak gerekiyor.

Sonuç olarak Bir duanın suya okunması doğru mudur değilmidir ? usul ve adabına göre tabikide.