50 kuruş

polvet

Kayıtlı Üye
yaşım 15-17 civarı sanırım lise öğrencisiyim çok yaramaz evde durmaz bir tiptim o zamanlar internet kafeler yeni çıkmış tek eğlence merkezi bizde okuldan çıktık mı soluğu orda alırdık ben özellikle red alert oyununda kafayı yerdim resmen neyse konu bu değil havanın toprak koktuğu bir mevsimdi , sanırım yağmurlar yeni yeni damlıyordu toprak suya doygun nefis bir hava dışarda seni çağırıyor. Ailem 50 km ötede bulunan köydeki bağ evine gittiler kış gelmeden yapacak işler var bende salı günü sınav var deyip gitmedim. Babam da bi miktar para verdi iki gün yersin diye 5 lira falan dı o zamanlar kıymetliydi yalnız tavuk dürüm 75 kuruştu falan neyse. Ben bu parayla bi oyun oynadım bi oynadım iki günde parayı bitirdik internet saati 25 kuruştan 20 saat iki günde oynadım falan yemekte evde bulduğum bayat ekmek peynir zeytinle idare ettim pazar günü akşam gelecekler yemek yapacaklar bende karnımı doyuracam diye hesap ediyorum. pazar akşam oldu saat 6 eve geldim kimse yok telefon sanırım yoktu bekliyorum gelen yok kahvaltıda yediğim son kalan bayat ekmekten başka bir şey yememiştim üstelik dolapta bomboş evde bi büskivi bişey aradım yok ekmek yok yumurta yok reçel meçel yoğurt dahi yok normalde köyde köy ekmeği yapılır memlekete getirilir ıslatıp ıslatıp yeriz o da bitmiş zaten ailem ekmek yapmak için ve yoğurt yumurta falan getirmek için gitmişti orda da kendi aile leri ziyaret vs. hakikaten şimdiki gibi değil şimdi dondurucuyu aç en az yarım kilo et vardır. Neyse şaşkınlık içinde sağa sola bakıyorum hiç bir şey bulamıyorum komşuda mübarek bi tabak yemek getirmezmi yok getirmedi zalım teyze pişman oldum o parayı harcadığıma çok kızdım kendime yapacak bir şey yok bekleyecez saat oldu 10 gelmediler hem kendime kızıyorum hem aileme. Sonra aniden aklıma bir şey geldi evde belki bir yerde bi köşede para vardır koştum eve giren hırsız gibi çekmece dolap babamın pantolunu falan iyice karıştırdım ve sonunda annemin pazara gitmek için kullandğı mantodan 150 kuruş buldum en az bi piskevit gelir diye kalktım resmen halay çektim . koştum dışarı bu arada saat 11 e geldi açık dükkan arıyorum o zamanlar dükkanlar erken kapanır ara ara bir tane bulduk yeni açılmış içeri bi girdim bi sürü piskevit açlık nelere muktedir hepsi ışıl ışıl gözümde parlıyor başka zaman olsa sıradan bir şey sıradan bir gün .gözüm hemen yanımda bulunan hanımellere ilişti hanım eller o zaman kıymetli 50 kuruş falan gayri ihtiyari elime aldım baktım üstünde 15 kuruş yazıyor . halla halla bedava gibi birşey başka bi ürüne baktım yine 15 kuruş başka bi ürün yine 15 kuruş acaba dedim burası ''SEÇ AL 15 KURUŞ'' gibi bir yermi bende en iyisinden bi hanımelleri aldım kasaya gittim kasiyer baktı abi bu 50 kuruştur dedi iii demez olaydı hüzünlendim sonra dedim bak ama üstünde etiket var 15 kuruş diye adam baktı eleman yanlış yazmış dedi .sonra dedimki bak raflarda hepsinde yazıyor adam gitti baktı bütün ürünlerde 15 kuruş yazıyor daha doğrusu ''150'' yazıyor kasiyer dönüp bana kardeş senin kısmetin al götür deyince dünyalar benim oldu aldım püskevitimi eve gittim tam yiyecekken bi baktım etiket 150 değil 500 yazıyor yani 50 kuruş şok oldum öyle acıkmıştım ki yedim ne yapim. diğer gün annemden 35 kuruş alıp dükkana gidip ödeme yapacaktım ki dükkan kapalı,komşuya sordum abi burda yeni açılan bi dükkan var ne zaman açılır dedim, o da bana sahibi dün öğle vakti kalp krizinden vefat etti Allah rahmet eylesin çok iyi bir insan dı deyince.... işte tamda bu an midemdekini kusmak istedim tüylerim diken diken soğuk bir ter buz kesildim arkamı döndüm eve gittim bi kaç gece korktum karanlıktan o zamndan sonra bir daha hanımeller de yemedim sağlıcakla kalın

xabdullah42

Kayıtlı Üye
İş
Grafik Tasarımcı
cidden yaşadınmı böyle birşey cok ılgınc yahu..

Ashina

Kayıtlı Üye
Bunu önceden bir yerde daha okumuştum alıntıdır diye belirtseydiniz keşke