Bu zikir hakkında tecrübesi ve bilgisi olan?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gizemliadam

Kayıtlı Üye
Merhaba öncelikle. Berhetihin, Keririn, Tetlihin zikri hakkında ne düşünüyorsunuz?

Elysium077

Kayıtlı Üye
yerdeki ve gökteki yüce ruhlar ile irtibat görüşmeyi sağlar. fakat hergün okuman vird etmen gerekir.
fakat 3'ünü birden okumaya devam edersen . sadece bir tanesini okur isen farklı bir anlam taşımaktadır. daha çok maddi ve manevi zenginlik içermektedir.

inan özür dilerim bir not eklemeyi unuttum , Oyun oynuyordum ve bian aklıma geldi :)
çok ama çok güçlü bir zikirdir çok dikkatli olman gerekmektedir. zaman ilerledikçe fark ediceksindir kendindeki değişikliği hissiyatında duygularında vs .
ilerki aşamalarında kendine 10 çeşit koruma yapman gerekiyor. öyle başlaman gerekicek bu zikre.
çünkü göz perdelerin kalkmış olucak ve seninle irtibat kurabilecekler.
hangi günde okur isen o günün padişahı yardımcıları gelir ve yanında da ruhani varlıkları görürsün.
Her günün özel bir görevlisi vardır. yani 7 görevli bu 7 padişahtan üstün olan Rüusu Erba denilen 4 büyük padişah daha vardır.
Bu Cinleri Hz.Süleyman(a.s) cinleri emrine çeker ve mühürleyip üstünde tutuyor ve istediği gibi çalıştırıyordu.

Berhetiyye Hk. çok araştırma yapmalısın bir çok kitap okumalısın-ki bu isimler hk. deneyler zikirler gerçekleştirebilesin.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Bir alime danışmadan hareket etmemenizi öneririm. Berhetiyye çok güçlü ve tehlikelidir.
bu konuda çok haklısınız her kitapda farklı sayılar yer almaktadır . bu durumda ortaya berhetiyye üzerinden deney yapmak gerekiyor. tabi bunun sonuçları nasıl olucaktır tam olarak bilemiyorum. bu deneme yanılma yöntemi dualar da zikirlerde tehlike arz etmektedir. çünkü ne olucağını bilmiyoruz . bunu saptıya bilmek içinde belli bir bilgiye yüceliğe sahip olmadığımız için bizim için tehlike arz etmektedir. tabi korunma duaları vardır berhetiyye için özel olanları fakat ben hiç merak etmedim ruhlar alemine açılan bir kapıyı aralamak aklımın ucundan dahi geçmedi :) . konu berhettiyye olunca elimde-ki kitaba daha çok sadık oluyorum , çünkü içersinde zikirler ve dualar hakkında deney barındırmamakta. eğerki bu zikre sadık kalmakta ısrarcı iseniz , adım adım başlamanız daha iyi olucaktır. ilim hakkında daha çok bilgiye sahip olmak istiyorsanız çağırdığınız cin den istemek zorundasınız. bu cin bir krallıktan da olabilir bir melek'te olabilir bir ifrit de olabilir. bunu tam olarak saptıyamazsın bu zikrediceğin 3 isim ile. çünkü korumasız kalıyorsun . Şeytanın gücünü düşürmen için dua sı var. kötü cinleri def etmek için duası var. Aralarında en çok önemli olan dua Tahassun Duasıdır , tabi ne kadar çok koruma duası olur ise sizin için okadar çok iyi olucaktır. sıradan bir ruhani varlıklardan bahsedilmiyor. Krallıklardan Padişahlardan Bahsediliyor bu Dua'nın içersinde. Bu yapıcağın korumanın etkili olmasını sağlaman için oruç tutman şarttır.

kısacası koruma yapmadan okumanızı kimse önermez. Allah korusun size yardımcı olucak kişi sayısı azalır bu gibi durumlarda.
Esmâü'l-Berhetiyh adetleri kısaca çok önemlidir bu işin bir adabı bulunmaktadır ehli olmak gerekir ve adetleri de öenm arz etmektedir.
dediğim gibi bir alime danışmadan size başlangıç yolu göstermeden bu işe başlamanız çok sakıncalı ve tehlikelidir.

gizemliadam

Kayıtlı Üye
Bende dediğine katılıyorum. Ama malesef ki şu devirde fazla alim kalmadı varsa da ben tanımıyorum. Tehlikeli olduğunu bildiğim için burda danışayım dedim. Normal bir davet olmadığının farkındayım tehlikeli olduğunu biliyorum onun için dedim ki önce mabette ki insanlara danışayım çünkü okumaya kalkarsam neyle karşılacağımı ne olacağını kestiremiyorum. Bu işe girmeden bir istişare yapayım dedim. Belki bilgisi olan biri vardır diye.

Elysium077

Kayıtlı Üye
illaki bu forumda bilen biri vardır, kendileri yardımcı olucaklardır bu konuda. fakat O zamanı o günü beklemekten başka çare olmadğının kanaatındayım tanıdıklarınızın olmadığını belirterekten.

gizemliadam

Kayıtlı Üye
Galiba yardım edecek kimse yok. Bende başlamayı düşünüyorum artık neyle karşılaşırsam.

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Elysium gayet açık bir dille izah etmiş fikrimce. Forumda daha ayrıntı bilen bir kişi de çıkmaz zannediyorum. Sn urum sayfayı ziyaret etmiş ama cevap vermemiş adminlerden de ümidi kesin.
Gelin ortada anlaşalım kontrolsüz yapmayın şunu.:)
Tehlike, can tehlikesi var.
Yapma.
Yap
ma
...
.

gizemliadam

Kayıtlı Üye
Öylede önceden adminler sorulara cevap veriyorlardı şimdi cevap vermiyorlar.

ruhname

Kayıtlı Üye
Söz konusu zikirler oldukça tesirli olmakla birlikte tehlikelidir de her önüne gelen zikrettiği takdirde aynı sonucu almayabilir, biri zikreder hiç bi değişiklik tezahür etmez hayatında bir baska kisi zikreder bir takim değişiklikler olur musallat vakasi gibi ancak bu zikrden güvenli ve sağlam bir sonuç almak için bunun tasarrufuna sahip olmak icab eder ki bu da kolay bir mevzu değildir

Elysium077

Kayıtlı Üye
berhetiyye Dua'sını neden bu kadar çok merak ediyorsunuz ? Behetiyye dua'sından istediğiniz şey nedir ?

Bu kadar çok istiyor iseniz öncelikli olarak ilk önce ruhani davetlerle başlamanız gerek , Karşınıza bir cinden bile üstün olabilecek bir Padişahı çıktığında emin olun ne yapıcağınızı bile bilemezsiniz. ilk önce bir cinle irtibat kurun kendi gücünüzü enerjinizi yoklayın bu iş için uygun olup olmadığınızı test edin. Direk patron koltuğunu oturmak imkansızdır . ilk önce fotokopi çekmelisiniz , office boy - yetkili - uzman - müd.yard.- deprt.müdürü - müdür * günümüzde böyle bir işleyiş vardır , hiçbirşey bilmeden sorumluluk almadan patron olamazsınız.

gizemliadam

Kayıtlı Üye
Elimde ulvi davetler yok olsa başlayacam zaten. Özelden verebilirseniz memnun olurum sorumluluk bana aittir o yönden içiniz rahat olsun.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Sorumluluk burada aslında sadece uygulayanda değildir. eğerki ben size bir öneri de bulunuyor sizi yönlendiriyor isem sorumluluğun yarısına vesile olmuşum demektir benim düşümceme göre böyle . Size gelicek bir zarardan bir sıkıntıdan doğucak sonuclar sadece sizi üzmeyecek bir insan olaraktan benide üziceği için sorumluluk bizimdir diye düşünüyor hissediyorum. Davetler konusunda çok iyi değilimdir , Elle tutulur bir tecrubem olmamıştır hiç merak etmediğimden dolayı. Fakat bu konu hakkında forum içersinde çok detaylı bir şekilde anlatımlar mevcuttur. Vucudunuzun bir enerji ve güce ihtiyacı olucaktır bunun içinde forumda bir çok konu başlığı mevcuttur. Araştırmanızı önerir ve konu içersinde-ki yorumlarıda okur ve takip ederseniz aklınızda bir "?" kalıcağını sanmıyorum.
Bilmediğim yahut emin olmadığım bir konu hakkında size bilgi vermek bir cahillik göstergesi olucaktır buna karşıyım. Üzgünüm Abdurrahman bey benim elimden bu kadarı gelmektedir . İlginiz için teşekkür ederim.

gizemliadam

Kayıtlı Üye
Ben teşekkür ederim beni düşündüğünüz için ama bilen biri çıkar diye düşünüyorum.

La-edri

Kayıtlı Üye
Her kim bu ve benzeri alanlarda yol almak istiorsa önce mmaneviyatini yükseltme calismalari yapsin.Maneviyati yüksek kisiler ders edindikleri esma ayetler ile hallendikleri icin extra korunmuslardir, korumalari eli kolu gibi herdaim yanindadir, onlara kolay kolay birsey olmaz zira "onlara bir korku yoktur onlar mahsun da olmazlar" (ayet)
Kolay ve basite aliyorsunuz, sorumlulugu bana ait diyorsunuz, bilmiyorsunuz basiniza gelebilecek seylerin yogunlugu hakkinda bir fikriniz yok.Manevi bedeninizden birisi kolunu kesse buna razimisiniz?Maneviyatta kol kesilmiyor direk bas kesiliyor, bassiz dolasmak nedir bir fikriniz varmi? ( bunu bir dervise sorun bakalim ne dicek bu adamlar bosuna iki buklum dolanmiyor ortalikta iki eli pence divan, onlar manevi alanin cezalarini cok iyi biliorlar)

Neyse..
Varliklar neden benim hizmetime girsin? Bu soruyu kendinize bir sorun.. neden? neyiniz var özelliginiz nedir?
Özellik asla bir seyi bilmemkac kere tekrarlamak ile olusmuyor.

Insan kendi Zatinda meleklerin kendine hizmet ettigi bir varliktir, Zat'en öyledir yani bu su demek her insan icin bu gecerlidir, peki siz hic gördünüz mü birine melekler hizmet secde ediyor.. Görmediniz cünki insanlar bir ayeti/esmayi/duayi tekrarlamak ile olacak saniyor o isleri. Amenerrasulu ile bir hallen bakalim bir de ayet el kürsi ile hallenein bakalim melekler o kisiye secde ediyormu etmiyormu meleklerin secde ettigi varliga rahmani varliklar da secde ederler.
Böyle bir calisma en az 7 sene istiyor. Herseyden kesilir bu insan tipleri, müthis yogunlukta dünyevi terkleri vardir. Maddi hayat manevi hayati manevi hayatta madi hayati kitler, ikisini bir arada sürdürmek icin senin makam sahibi olman lazim.Döndük dolastik yine maneyviat zenginligine geldik.

Ama yok biz kolayciyiz isin asli bizi ilgilendirmiyor, bana bir formül verin yapayim, Formul sensin!

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...