Zamana ne oluyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Darkon

Kayıtlı Üye
Bundan yaklaşık bir buçuk sene önce bir arkadaşla kaldığımız yerde her sabah olduğu gibi kahvaltımızı etmiş masayı toparlama, bulaşıkları yıkama işine girişmiştik. O çöp için tezgah bölümünün orada uğraşırken ben masadaki kahvaltılıkları, kaşıkları vs. kaldırıyor, kapları buzdolabına yerleştiriyordum. Zaten çok fazla bir şey olmayan masadan en son kalan kabı almış buzdolabına koymuştum. Tezgahın üstünde buzdolabına konulacak birkaç malzeme daha kaldığından, buzdolabının kapağını kapatmadan, boş olan masayı kaldırmak için arkamı döndüğümde az önce kendi elimle buzdolabına koymuş olduğum son kabın aynı şekilde masanın üstünde durduğunu gördüm. Kafamı çevirip buzdolabındaki kabı son koyduğum rafa baktığımda ise kap yerinde değildi. İşte o zaman tüylerin diken diken olması denen şeyi yaşamış, olayı anlamlandıramayan gözlerle boş olması gereken masaya bakarak donakalmıştım. Hani korkunca içinize bir soğukluk gelir ya işte öyle olmuştu. Bu arada doğal olarak ağzımdan kaba olan bir şaşkınlık ifadesi de çıkmıştı. Tabi öyle donakalmış, aval aval şekilde masaya baktığımı gören arkadaşım ne olduğunu sordu. İçinde peynir olduğundan %100 emin olduğum kabı masadan alarak "Az önce dolaba koydum ya ben bunu noldu" dedim. O da "Karıştırmışsındır" dedi, kabı aynı yerine koydum ve olay öyle kaldı...

İkinci yaşadığım olay ise yine ondan bir süre sonra (3-4 ay olabilir tam hatırlamıyorum) bu yukarıda bahsettiğim olayı tamamen unuttuktan sonra gerçekleşti. Yine aynı yerde kalıyordum ve bu sefer yalnızdım. Arkadaşım başka bir şehre arkadaşının yanına gitmişti. Herneyse evde otururken meyve suyu içmek için kalkıp bardağımı aldım ve bilgisayarın yanına koydum. Buzdolabını açıp meyve suyunu aldım ve tekrardan masama doğru dönecekken ne oldu bilin!!!. Evet doğru bildiniz, kendi ellerimle koyduğum bardak yerinde yoktu ve aldığım yere baktığımda aynen öylece eski yerinde duruyordu. Bu sefer yalnız olduğum için daha bir korkmuş aklımdan "Beynim bana oyun mu oynuyor?", "Kafayı mı yedim?", "Görünmeyen varlıklar benimle dalga mı geçiyor?" gibi sorular geçse de bu konunun üzerinde fazla durmamış beynimin bir oyunu olduğunu kabul etmiştim.

Gelelim dün yaşadığım ve beni bu siteye üye olmaya, bu konuyu açmaya sebep olan olaya. Dediğim gibi önceki olaylar 1,5 sene önce gibi bir süre zarfında olmuştu... Dün eve geldim canım kahve çekmişti kettle'a su koydum, su ısındı ve kettle'ın fişini içimden "şunu çıkarayım da prizde kalmasın" düşüncesiyle çıkardım. Suyu bardağa koydum ve kettle'ı yerine koyacakken bilin bakalım ne gördüm!!!. Kendimden emin bir şekilde çıkardığım fiş yerinde takılı duruyor. Daha önceden yaşamış olduğum olaylar sebebiyle bu sefer hiç korkmamıştım sadece şaşırmıştım ve takılı olan prize bakarak olayı anlamlandırmaya çalışıyordum. Bu olaylarla ilgili aklıma takılan şeyler:

1- Zamana bir şeyler mi oluyor?, Yaşadığımız şeyler gerçek değil?, Evren, zaman vs. kendini sürekli yeniliyor ve bunu yaparken hata mı oluşuyor?.

2- Hadi diyelim varlık denen şeyler işi gücü yok böyle şeyler yapıyorlar ki bunun anlamı yok korkmuyorumda...

3- Ben kafayı mı yedim?. Hayatım boyunca uçucu uyuşturucu şeylere de bulaşmadım böyle şeyleri nasıl görüyorum?. Beynime bir şey mi oldu?:banghead:

Son olarak şunu söyleyeyim biz zaman denen şeyi tam olarak bilmiyoruz buna eminim artık.

shado

Banlı Kullanıcı
Ilgincmis belkide dalginlıkla unutuyorsunuzdur ya da beyniniz size oyun oynuyordur diger ihtimalle cok garip seyler oluyor meraklandim.

Ori

Kayıtlı Üye
Sizin bu yaşadıklarınızın süre zarfınıda hesaba katarak konuşursam tamamiyle yanılmadır. Bende böyle şeyler yaşardım o yuzden bunların tamamiyle yanılma oldugunu söyleyebiliyorum. Şahsen bende bu durumlarla karşı karşıya kalınca özel farklı bir etken olduğunu düşünmüştüm çocukken ama sonradan kafayı bu işlere ufaktan dayatınca aslında yanılmadan ıbaret oldugunu farkettım. Sız o anı daha once yasamıs olabılır ve dalgınlıkla o anı bıle hatırlamıs olabılırsınız. Sonucta o kabı hayatınızda sadece bır kere oraya koymadınız, o bardagı bır kere oraya koymadınız ve o fişi bir kere takmadınız.. Bunları ve benzerlerını bu zamana kadar sayısız yaptınız. Bunlar tamamıyle dalgınlıktan oluyor. Ben şahsen böyle düşünüyorum. Kendi başıma gelen birşey olduğu içinde dediklerime harfiyen katılıyorum.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Gözlem altında olmanız lazım ister paranormal ister medikal olarak. Ne olduğu araştırılmalı. Bir tür boyut bükülmesi de yaşıyor olabilirsiniz, Allah korusun beyinle alakalı bir durum da olabilir. Her ikisi de önemli.

Ori

Kayıtlı Üye
Gözlem altında olmanız lazım ister paranormal ister medikal olarak. Ne olduğu araştırılmalı. Bir tür boyut bükülmesi de yaşıyor olabilirsiniz, Allah korusun beyinle alakalı bir durum da olabilir. Her ikisi de önemli.

Chıllout bu şahsen banada oluyor bunun beyınle ılgılı bır sorun olması ne denlı yuksek? Bır kere cunku aynı durum basıma geldıgınde oraya bır nesneyı koyduguma emındım ama sonradan hatırladım oraya bırsey koymadıgımı farklı bır eylemım onu oraya koymama engel olmustu ama ben onu oraya koydugumu varsayıyordum. Hanı cok zor hatırlamıstım. Bu dalgınlıktan oluyor dıye dusunuyordum. Bu boyut bukulmesını sadece benım beynımın algılamasının olabilirliği var mı?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Chıllout bu şahsen banada oluyor bunun beyınle ılgılı bır sorun olması ne denlı yuksek? Bır kere cunku aynı durum basıma geldıgınde oraya bır nesneyı koyduguma emındım ama sonradan hatırladım oraya bırsey koymadıgımı farklı bır eylemım onu oraya koymama engel olmustu ama ben onu oraya koydugumu varsayıyordum. Hanı cok zor hatırlamıstım. Bu dalgınlıktan oluyor dıye dusunuyordum. Bu boyut bukulmesını sadece benım beynımın algılamasının olabilirliği var mı?
Bu dediğim gibi birden fazla olasılık barındırıyor. Tek olay bilip, detaya sahip olmadan, üstünde çalışmadan bir şey demek zor. Her şey mük

Ori

Kayıtlı Üye
Bu dediğim gibi birden fazla olasılık barındırıyor. Tek olay bilip, detaya sahip olmadan, üstünde çalışmadan bir şey demek zor. Her şey mük

Bu zaman zaman oluyor. Özellikle sıkıntılı gunlerımde ve depresyonik bir tavıra burunmus gunlerımde tekrarlıyor. Umarım bir sıkıntımız yoktur arkadaşla.. Bana cok aşırı derecede yanılgı olarak gelıyor.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Herhangi bir boyut bükülmesinden sadece bu kişi mi etkilenir yoksa ikinci bir gözlemci de mi aynı şeyle karşılaşacaktır ? Mantıklı olanı iki kişininde bunu böyle görmesi, e o zaman bu olay mekansal mı oluyor ?
Yazıyı ilk okuduğumda bu arkadaşın direk doktora gitmesi gerektiğini düşündüm.

Darkon

Kayıtlı Üye
Ilgincmis belkide dalginlıkla unutuyorsunuzdur ya da beyniniz size oyun oynuyordur diger ihtimalle cok garip seyler oluyor meraklandim.

Unutmadığıma ve emin olduğumdan şüphem olmuyor işte sorun orada. Ben de çoğunlukla beynim oyun oynuyor diye düşünsemde emin olduğumdan garip geliyor bu olaylar. Az önce yaptığım iş sanki siliniyor ve geri dönüyor.

Nasıl gözlem altında olabilirim bu konuda bir fikrim yok. Daha önceden söylediğim gibi yaptığım işten emin olarak yapıyorum ama sanki bir anlık ışınlanmamı oluyor ne oluyor artık pat diye eski haline dönmüş oluyor.

Herhangi bir boyut bükülmesinden sadece bu kişi mi etkilenir yoksa ikinci bir gözlemci de mi aynı şeyle karşılaşacaktır ? Mantıklı olanı iki kişininde bunu böyle görmesi, e o zaman bu olay mekansal mı oluyor ?
Yazıyı ilk okuduğumda bu arkadaşın direk doktora gitmesi gerektiğini düşündüm.

Doktorluk bir durum olduğundan tam emin değilim çünkü bu sık sık başıma gelen bir şey değil. Onun için üzerinde fazla durmuyorum zaten.

Bu arada bununla ilgili internette küçük bir araştırma yapıtığımda daha komik şeylere ulaşıyorum. Yok "Evimi cinler bastı", "Benimle yaşayanlar var", "Eşyalar yer değiştiriyor". Bunu söyleyip bir de güya video kaydetmişler ama bu sahtekarlıkları yapanların atladığı bir nokta var belki ileride videolarını daha kaliteli çekerler!!!. Eşyalar öyle durduk yere siz otururken gözünüzün önünde fırlamıyor. Bir anlık ışınlanma gibi yer değiştiriyor ve siz görmediğiniz anda oluyor. Neyse ben yine de beynimin oyunu olarak kabul edeyim çünkü başka bir açıklama getiremiyorum. Herhalde kafayı yemişimdir her halükarda sık sık başıma gelmediği için içim rahat... :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Kimse basit çözümleri sevmez zaten...Neyse

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Benim açımdan dejavu yaşamış olabilirsiniz. Ya da beyninizde bir oyun olabilir. Dalgınlıktan da olabilir. Bazen bana da oluyor ama ben beynimden düşünüyorum ha şunu yapayım yapıyorum (-sanıyorum) bi bakıyorum yerinde ya da yapılmamış. Bence paranormal bir olay yok ama HazaR'ın dediği gibi bi doktora git. Sonuçta herşeyin altından büyük sebepler çıkmayabiliyor. Geçmiş olsun.

La-edri

Kayıtlı Üye
Bu olayin sebebi sizin beyninizin hizli calisiyor olmasindan kaynaklaniyor, bir isi yaparken o isi aklinizdan geciriyorsunuz her insan gibi ve akliniz o isi yapilmis olarak kabul ediyor oysa henüz bir faliyet yoktur. Masaya bakip kaplari yerinde görünce, ben bunu yerine tasimistim oluyorsunuz cünki beyin o faliyeti coktan yapilmis olarak onayladi.Hizli calisan beyinler bir konu üstünde cok uzun durmaz bir konuyu hal edip diger konuya gecer ve fiziki beden bazen onu takib etmekte zorlanir o zaman böyle algi sorunlari meydana gelir.
Ben %100 eminim o kabi tasidim buzdolabina desenizde emin olmanizin sebebi yine beyniniz. Gayet normalsiniz bence olayin cin ile bir alakasi yok kaldiki böyle poltergeist yasandigi mekanlar kendilerini belli ederler atmosferi kokusu kisiye verdigi hissiyatlar zaten normal degildir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...