Değersiz maddeleri altına dönüştürmek istiyorum ( Simya ilmini nereden öğrenirim)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Dret

Banlı Kullanıcı
Soru başlıktadır, değersiz maddeleri altına dönüştürmek, simya ilmini öğrenmek istiyorum bana kaynak önerirmisiniz?

La-edri

Kayıtlı Üye
Bu ilimden bende alirim bir dal :p

Ashina

Kayıtlı Üye
5000 yıl kadar geç kaldın dostum.

Mithra

Kayıtlı Üye
Google sonuna örneğin "simya gizlimabet" yazın faydalı bilgiler var bu yardımcı olur umarım.Esenlikle kalın.

Execula

Kayıtlı Üye
Bunu yapmak mümkün şuana kadar tek yapılan yolu değersiz maddeleri Altına çeviren Demonu çağırmaktır fakat Demon şeytanın yardımcılarından birisi olduğundan dolayı çağırdınız zaman dinden çıkmışcasına günaha girebilirsiniz tabikide ne kadar günah ben diyemem ama zina ile eşit olacağını veya daha yüksek olcağını ummuyorum affedilmesi çok zor bir günah.. O Demon ile düzgün bir şekilde iletişime geçerseniz ve antlaşmanızı yaparsanız size bu konularda yardım edicektir..

fako

Kayıtlı Üye
Bilimsel olarak bilmiyorum ama, takas yapılabildiğini biliyorum. Tabi ne kadar doğru söylüyorlar emin değilim.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Maddeleri değerli bir forma dönüştürme...
Simya ilminin meşhur amaçlarından birisi fakat nedense bu amaç hep dünyevi olarak algılanıyor.

Asıl amacın ölmeden ölmek olduğu, insanı-ruhu dönüştürmek olduğu anlaşılmıyor. Simya gibi bir ilim nedense sadece dünyevi istekler ile bağlantılı tutuluyor. Maddeleri değerli bir forma dönüştürme amacı ile aslında ruhun dönüştürülmesi, ölmeden önce ölmek denilen mevkiye yükselmek olduğunu daha ne kadar anlatacağız, anlatılacak bilemiyorum.

Felsefe taşı denilen taş aslında bir değişim sürecidir. Ruhun öldüğü, yandığı ve tekrar canlandığı, değiştiği işte o ölmeden önce ölme evresinin bulunduğu bir değişim sürecidir.

Elysium077

Kayıtlı Üye
bunun için bir çok dua vardır hüddam daveti içerenleride vardır.

öncelikli olaraktan dünyevi varlıklar sadece dünyada kalır. bu uygulama ile sadece dünya hayatınızı değil ahiret yaşantınızıda zedelemiş olursunuz.

bu konu üzerine bir çok araştırmalar yapılmıştır. günümüzde sadece 4 kişi bu uygulamayı yapabilmiştir. ve sadece 1 defaya mahsus yapılmaktadır. 2.defa yapılamaz ve takdir'de görülmemiştir.

Simya ilmini kötüye kullanmamak gerekmektedir. şöyle izah edeyim Havas ilmi'ni kötüye kullanmadığın sürece ne güzel bir ilimdir denilir.
kısacası her ne dine hangi inanca sahip olursanız olun hiçbir zaman kötüye ve haram'a kullanmamak gerekir. çünkü bunun hesabı Yahut diğer inançlarda denilene göre dünyada-ki karşılığını bir şekilde alırsınız Yahut borçlu çıkarsınız. vs..

Anlıyacağınız evet bu altın muhabbeti yapılabiliyor ve islam dinine sahip iseniz ALLAH'ın sevgili kullarından olmanız gerek..-ki sevili kulu olan bir insan zaten böyle bir durumda vaziyette gözü olucağını sanmıyorum..

farsça ve osmanlıca kaynaklarımda bu tür uygulamalar mecvut isterseniz sizinle paylaşabilirim. Amma hiçbir şekilde sorumluluk kabul edilemez.

size çeviri'de yapabilriim fakat arapça çeviri yapamam çünkü bazı kelimelerin türkçe karşılığı yoktur anlam bozukluğu oluşmaktadır.

internette bu tür bir çok dua ve uygulama vardır . kesinlikle ya bir harfi eksiktir yahut bir kelimesi eksiktir. hiçbir şekilde doğru olaraktan bu tür bilgiler paylaşılmaz. günümüzdede bir çok kaynakta bu tür uygulamalardan uzak durulması gerektiği belirtilmektedir.

hem şunu'da izah etmek gerekir ise bu tür uygulamayı yapabilecek kişi çok ehli ve temiz bir ruha gönüle sahip olmalıdır.
altını savaşta kullanıcaksanız size rab verir fakat altını ev almak eşya almak için istiyorsanız siz sadece hüddamlara borçlu çıkarsınız .

unutmayın iki ucu keskin kılıç gibidir ...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Öncelikle baştan belirteyim, ''simya'' ile altın elde etmeyi buradan öğrenemezsiniz ve buna kaynak da bulamazsınız ne yazık ki. Değerli maden vs. ye dönüştürme türleri:
- Simya ile, mümkündür ve fakat asıl amaç altın elde etmek değil; kutsal metinlerde Hz. Musa çölde, Sümer'de Gılgameş ile ve Mısır'da Ka ile birlikte anılan, ''kutsal ekmek/kutsal yiyecek/gökten yağan helva/Manna'' denen boyutlar arası forma sahip toza ulaşabilmektir. Bu her şeyin merkezidir, altın borsalarının dahil, felsefe taşı da bu konuyla bağlantılıdır.
-Havass ile, mümkündür ve fakat bunu başarabilen, sabit tutabilen çok çok az insan vardır ve terkipleri de neredeyse kaybolmuştur veya saklanmıştır.
-Varlıklar ile, mümkündür. Bu şekilde bir çok çalışma da vardır. Öte alemlerden farklı yiyecek, nesne, elementler bile getirebilirler. Bu varlıklar yine yukarıda ''manna'' durumundakine benzer biçimde, boyutlar arası etkileşimle Dünya'daki metallerde oynamalar yapabilmektedirler. Bu da çok zor ve kişinin ne kadar ihlaslı ve halis olduğuna bağlı bir durumdur.

Kısacası, bu bir nesneleri altına dönüştürmek o kadar zahmetli ve sürekliliği olmuyor ki, yapabileni bile yapmıyor. Gerçi dediğim gibi asıl amaç altın elde etmek değil zaten, olay çok başka.. Bu iş 200 yıla kadar net açıklanmaz. Bu konu üzerine ben de çalışıyorum. (altın yapmaya değil)

origanum

Yönetici
Bu bilimde Eski Mısırlılar başarılı idiler ancak Romalılar işgal ettiklerinde halk cahil kalıp kendilerine muhtaç olsunlar diye tüm ilgili papirusları yok etmişlerdir. Günümüze sadece Mısırlıların bu işte ne kadar ileri olduğu ile ilgili anılardan da bahsedilen, dönemin yazarlarına ait kitaplardaki bilgiler ulaşmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...