Nedir Bu? Doğuştan gelen bir Ödül mü yoksa Kötü bir Sınav mı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

onr00

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar, şuan 21 yaşındayım. Aklım ermeye başladığı andan itibaren bende herkes gibi insanlar hakkında yorum yapmaya başladım. Fakat tuhaf olan şey hangi insana baksam (sadece bir anlık bakmam yetiyor) bir anda o kişinin geçmişi geleceği gözlerimin önünde beliriyor. Bebeklere dahi baktığımda büyüdüklerinde nasıl bir insan olacaklarını hissedebiliyorum,aynı şey hayvanlarda da oluyor herhangi bir hayvanın huyunu anlayabiliyorum. Çocukken (10 lu yaşlarda falan) bir bebeğe baktığımda iyi-kötü huylu olacağını görüyordum ve bu gün o büyüyen bebekler aynen tahminim gibi oluyor. Yalnız iyi kötü huyları değil, konuştuğum kişi (yoldan geçen birisi değil ama uzun zamandır tanıyorsam eğer) yakın zamanda ölecek ise onuda seziyorum, birçoğunuz inanmayacaktır buna eminim, kimseyide inandırmak zorunda hissetmiyorum kendimi. Misalen babamın öleceği gün hep gözümün önünde sanki bir duman var gibiydi, aynı şey dayım öldüğü gün büyükbabam öldüğü gün,ninem ölüğü gün ve birkaç mahalleden tanıdığım öldüğü günde olmuştu.Bir insanla konuşurken ne zaman siyah bir sis perdesi olsa o kişi birkaç gün içerisinde ölüyor. Dahası da var ufak tefek burkulmaları ağrıları sadece elimle birkaç saniye ovarak iyileştirebiliyorum. Okuyunca çok zevkli gibi gelse de ızdırab veren bir durum bu çünkü kimseyle doğru dürüst arkadaşlık kuramıyorum. Bir insanın kötü olduğuna kanaat getirdikten sonra o kişi hangi iyiliği yaparsa yapsın yakın olamıyorum ve işin kötü yanıda eninde sonunda dediğim çıkıyor. Bu yüzden hiç kimse ile görüşmek bile istemez oldum. Özellikle son birkaç yılda dahada derin şeyler görüyorum birinin gözlerine baktığımda, iyi-kötü olması düşmanı var mı yok mu borçlu mu değil mi hastalığı var mı yok mu zengin olacak mı yada fakirleşecek mi yada gelecekteki yaşamında neler olacak hepsini hissedebiliyorum hemde en fazla 1-2 saniyede. Bu durum nedir iyi bir şey olarak mı kabul etmeliyim yoksa kötü bir durum mudur bu? Kötü ise kurtulmanın bir yolu var mı? İyi yanı çok gibi görünse de bana sadece sıkıntı veriyor artık.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Şahsi fikrimce kötü değil, doğuştan gelen bir dizi görü, şifa ve sezi yetenekleri diyebiliriz sanırım.Tavsiyem sizin gibi insanlarla daha çok görüşün, bu sitede de var.Onların yönlendirmeleri vs çok daha doğru olacaktır.Hayatları nasılmış öğrenmeye çalışın ve evet bazı yetenekler bir kabusa dönüşebilir ve zaten çoğu yetenek de aslında bir imtihandır ama dediğim gibi siz sizin gibileri örnek alarak bazı şeyleri rayına oturtabilirsiniz.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Zor bir durum olduğunu düşünüyorum bende..Ancak bunun yanıtı bana göre böyle belki siz busunuz ve bunun için bedenlenmişsinizdir.Yeri geldiğinde bir insanın ufak bir yanlışı bile o insandan uzaklaşmaya neden olurken nerde kaldı ki net karakterini hissedip kötü insan olduğunu bilmek...Ben de olsam zamanla herkesten uzaklaşırdım.Bunun bir zor yanı var ve bence bu zorluğu kabullenip bu yolda ilerlemelisiniz.
Allah vergisi bir yetenek tabiki nadir insanda olan aynı zamanda ağırlık ve sorumluluk gerektiren.
İnsanlara sağlık konusunda yardımcı olabilmeniz güzelken ,ölümleri hissetmeniz zor ,ağır.
Kötü kelimesi yanlış olur ,sadece dengeye çok ihtiyacı olan ,bazen duyguları geri plana atıp profesyonel bakmayı gerektiren hassas bir mevzu bir insan için.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...