Keşif için

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

gizemliadam

Kayıtlı Üye
Merhaba öncelikle kendinizin veya bir tanıdığınızın bizzat kendisi tecrübe ettiği keşif için kalp gözü için zikir var mı? Varsa hangi zikir ve sayısı nedir? Teşekkür ederim şimdiden.

mysen13

Kayıtlı Üye
, Keşif ayetleri bazıları Allah c.c ; , Ya Nur , ya Basir , Ya Rahman ve Rahim Allah , isimleriyle bu gibi keşif açmaların mümkün olduğu birçok havas kitaplarında yazıyor lakin tam gerçekliği doğrusunun olduğunu sanmıyorum çünkü böyle bir hazine olsa olsa çok eski piyasada olmayan kitaplarda mevcuttur kendi fikrim . Sadece Manevi organları açmak için zikir yeterli bir anahtar değil Haram helal namaz sünnetler vacip nafileler gibi dikkat etmek gerekiyor .
Bir söz aklıma geliyor : Diyelim ki kalbin yara ona merhem sürmüşsün sonra yarayı tekrar deşmişsin o yara kapanır mı ? Maksat Pişerken tekrar yarayı açmamak lazım yoksa insan aynı yerinde sayıp durabilir

gizemliadam

Kayıtlı Üye
Kaf suresi 22 ayeti bir çok yerde yazıyor. Ama şimdiki piyasada olan havas kitaplarındaki uygulamalar ya eksik ya da yanlış bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Kim bizzat tecrübe ettiği bir şeyi paylaşır ki ? Veya biz niye birinin bize bizzat tecrübe edip de -ki bu bizi o kişi için hakiki özel kılar- anlattığı şeyi size anlatalım ?
Noktalama işaretlerini kullanmayınca şu oluyor bu arada; ...ya eksik yada yanlış bilgisi olan varsa yardım olursa...!?!?!?!
Kişisel ve insani tavsiyem bu hususta dua etmeniz.Evet kendi dilinizde.Sonuçta niyettir önemli olan.
Kalp gözü veya gönül gözü de alt kalp çakrasıyla ilgilidir.Kavram karmaşası olarak altıncı his veya üçüncü gözden farklıdır.Bunun için genel çakra sistemi üzerinde çalışmalısınız.Yaklaştık 19 çakra var.He örnek olarak Ya Allah ismi bütün çakralara nitelik arttırıcı olarak çok faydalıdır aynı zamanda şifa çalışmalarında da.

mysen13

Kayıtlı Üye
Bilen biliyorum demez bu işler malesef marketten bişey almak için para biriktirmeye benzemiyor sayın Abdurrahmanbey , Nasibinizde varsa o elbet sizi gelip bulur lakin tabi nasip diye hiç mücadele etmemek anlamına gelmez sadece en doğru zamanı bekleyin bence her duyduğunuz uygulamayı yapmanızıda tavsiye etmem negatif sonuçlara çıkabiliyor . Mesela iki tanıdığım kişi var ikiside yıllardır kalp zikri çekiyor sayılarını bilmiyorum ama yakın olduklarından eminim tekinin kalp gözü açık tekinin değil ve açılan kişi hiç istememiş şimdi nasıl oluyor belki diceksiniz ama bazılarına lütuf ihsan ediliyor
Alimler hazarın dediği gibi buyuruyor Allah c.c lafzı tüm isimleri kapsıyor hepsini çekmiş gibi oluyor diyorlar

Havas kitaplarındaki bilgilerin çoğu eksik paylaşılmış malesef fazla da bişey söylemek istemiyorum size zarar verecek bir sebebe sürüklemekten inşallah hakkınızda hayırlısı olur

ASCG

Kayıtlı Üye
Kalbin temiz olsun keşif dediğin şey zaten olur. :)

arduc

Kayıtlı Üye
Tüm herşey bilgi birikim ve zamanla olmalı birkaç günde kalp gözü açıp, Astral seyahette katları gezip enerji yüklemesi ile diğer enerjisel varlıkları kontrol etmek olmamalı ki zaten olmaz...

seyyid

Kayıtlı Üye
"Görenler gördüm demez, bilenler bildim demez. Sırrı sırullah bilir" diye bir söz var. Keşif ve ilim derinleştikçe gizlilik aynı ölçüde artmalı. Sonuç olarak sır ehline verilir. Bana göre sırf korunmak için dahi örneğin okuduğun dualar veya esmalar varsa gün gelir keşfe sebep olur.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...