Gizlimabet Fal Uygulamamıza Ulaşmak İçin İndir! Hemen Fal Baktır!
Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345
49 sonuçtan 41 ile 49 arası

Konu: Sigarayı nasıl bıraktınız?

Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    3
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    4

Merhaba evet söylenildiği gibi kesin karar önceliğimiz sonrasında champix hapıyla bıraktım sigarayı. Sigara bırakma polikinliklerinde muayene sonrası ücretsiz alabiliyorsunuz bu hapı

Rep Puanı : 9906
    Ettiği Teşekkür
    898
    568 mesaja 1.619 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    81

Yaklaşık 13 sene sigara kullandım.Son yıllarımda günde 1.5 paket içerdim. Sabah aç karnına küçücük odamda ard arda 4 sigara içtiğimi uykudan sigara içmek için uyandığımı,bulamayınca izmaritlerde kalan son nefesleri içmek için küllükten izmarit topladığımı bilirim. O derece bağımlıydım yani.

Ancak doğuştan bronşiti olan ben çok kötü öksürür oldum dedeler gibi. Etrafım ve ailem laf soktukça hiç bırakasım gelmiyordu. Fakat birgün başıma gelecekleri kestirebiliyordum. mutlaka biryerden patlak verecektir. Aile geneline ve kendi zayıf noktalarıma bakınca yaş ilerledikçe bunun bana nelere mal olacağına dair kafamda hesaplar yaptım.Senelerce bırakmam gerektiğini biliyordum.Doktorlara psikologlara o tedaviye bu ilaca yok gene içiyordum. Birgün telefonda sinirle "Ben anca hastahaneye yatarım da o zaman bırakırım herhalde" dedim. Sonra aileme dedimki beni hastahaneye kapatsalar odaya falan günlerce dirensem herhalde ancak öyle bırakabilirim.Evren sesinizi duyar ve dilenen şey birgün olur. 2012de yaşanan zatürre virisü beni de buldu, evde ateşim düşmüyor acile gitgel yapıyorduk birkaç gün baktılar düşmedi hastaneye yatırıldım. Oksijen çadırı ve buhar verildi.İki gün yattım. Önceden apandist ameliyatı olduğumda narkoz geçip ayaklanınca ilk şey sigara aldırtan ben bu kez sadece nefes alabilmek istiyordum.Nefes almanın ve su içebilmenin kıymetini çok güzel anladım. Orada bir söz verdim tekrar içersem birgün öleceğim aşikar ancak ben yaşamayı seçtim ve tek bir sigara bile içmedim birdaha.Ben sözüme sadık kaldım,çünkü olayı güzel kodladım ve şifamı doğru çağırdım :=) Siz de kendi çözümünüzü yaratın.

“Ay’ın kadim dilini kim biliyor şimdi?
    Ve kim konuşuyor Tanrıça’yla hala?
    Şimdi sadece taşlar hatırlıyor ayın çok eskiden bize anlattıklarını
    ve ağaçlardan, çimenlerin hışırtısından ve çiçeklerin kokularından öğrendiklerimizi .”

3. 4 kişi Lavander üyemize teşekkür etti:
    Eleman (19.10.2017), GFBMuhammed (18.10.2017), Pofuduk Kartal (14.04.2018)

Yer
    Trabzon
    Rep Puanı : 9
    Ettiği Teşekkür
    5
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    12

3 ay önce yazları hep beraber takıldığım kuzenimin yanına geldim.Sigara yaktım hiç oralı olmadı.Hayırdır dedim içmiyorum bıraktım dedi.Sebebini sorduğum da ise artık nefes alamaz hale geldiğini söyledi.Ben de elimde sigara hem iciyor hem de onu dinliyordum.Sonra dedim abi bu da benim son sigaram şunu içeyim ben de bırakıyorum dedim ve bıraktım 5.aya gireceğim.Yani diyeceğim o ki sigara bırakmak için neden aramanıza gerek yok bıraktım diyip bırakabilirsiniz yani hiç zor birşey değil nedir yani Birkere tribi çekilmez arkadas elma yesen sigara altı diye pesine sigara yakiyosun.Sigaram bitti almam lazım vs bu triplerle ugrasmaya degmez.İnşallah herkes en kısa sürede kurtulur.Sağlıcakla kalın.

Rep Puanı : 1
    Ettiği Teşekkür
    4
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    4

4 aydan fazla oldu. Elektronik sigara yardımıyla bıraktım. Bildiğim kadarıyla ortaya çıkarılmış ciddi bir zararı yok, küçük zararları varsa bile (ağır metaller, ciğere çekilen su buharı vb.) zaten bunlar günlük yaşantımızda maruz kaldığımız şeyler. Tamamen zararsızdır demek tabii ki mümkün değil fakat sigaradan tamamen kurtulmak için bu yolu denemek mantıklı olacaktır. Gerçekten sigaradan kurtulmak isteyipte hala e-sigara denemeyen varsa tavsiye ederim.

Rep Puanı : 45
    Ettiği Teşekkür
    110
    11 mesaja 22 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    9

zamanında aşırı bağımlısı olduğum insanları hayatımdan çıkarmak zorunda olduğumun farkına vardığımda bıraktım. ben bunları bıraktım sigarayı mı bırakamıyacağım dedim ve bıraktım. bütün o kötü insanlarla birlikte sigarayı da çıkardım hayatımdan. günde bir paket içecek kadar bağımlıydımda.

Rep Puanı : 7
    Ettiği Teşekkür
    9
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    8

Yaklaşık 6 yıldır içiyorum ve günde 1 paketi biraz geçiyor diyelim. Bir kere bırak istedim ama çevrem buna hiç müsait olmadı ve bu yüzden 3-4 ay sonra tekrar başladım. Zaten kuvvetli bir iradem var diyemem ama çevre çok etkiliyor. Sadece sigarayı bırakmak değil olay. içmeme kararı aldığında diğer alışkanlıklarını da bırakman lazım ki etkili bir sonuç ortaya çıksın(bıraka bil yani). Beni soracak olursan evet hala içiyorum ama memnun değilim tabi ki. En azından az içsem diyorum vs.

Ettiği Teşekkür
    0
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    2

Zyban diye bir hap var eşim onunla bırakmıştı. Alternatif tedavi için İstanbul Zeytinburnundaki Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesini gezsinler. Kanserli ve veremli hastaları görünce hemen bırakırsınız. Amcam da bu şekilde bıraktı.

Rep Puanı : 5
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    1

Selamlar 21 yıl sigara içtim,simdi 41 yaşındayım ve son 6 yıldır sigara icmiyorum zaman zaman alkol alıyorum ama sigara bitti,bırakmazdan önce günlük iki paket içmeye başlamış tim.
    Gelelim nasıl bıraktığıma ben champix adlı o meşhur ilaç ile bıraktım 3 ay boyunca kullandım ilacı ilk kutuya başladım ve 12. Günde sigarayı nefret ederek attım elimden.ilacı kullanırken sigara içmeye devam ediyorsunuz zaten 10.günden sonra zevk almadığım gibi tisinmeye başladım.
    İlaç fiziksel bağımlılık kısmını hallediyordu sizin üstesinden gelmeniz gereken ise psikolojik bağımlılık mesela ben araba kullanırken sigara içerdim yada alkol alırken vb.bunları yaparken aklınıza hemen sigara geliyor çünki bu eylemleri yaparken sigara içmeye şartlanmışsınız bunu yenebilmeniz gerekir.
    Çok stresli bir isim var ve isim gereği sık sık cesetler ile karşılaşırım ve vahşet sahnelerine tanık olurum,böyle ağır psikolojik baskı altında iken bile sigaraya tekrar dönüş yapmadım,bu bağlamda anlatmak istediğim ilacın işini yapma konusundaki başarısı,
    Çok uzun oldu fakat bu illetten herkesin kurtulmasını istiyorum yurtdışına çıkma imkânı buldum bir kaç kez avrupa ülkelerinde insanlar çok alkol almalarına rağmen sigara kullanımı bize oranla çok düşük hatta sigara kullanan insanları biraz da küçümsüyorlar.
    Bir konu daha var ilacın etki mekanizması: sigara kullanan insanlarda vücudun endorfin hormonu salgılaması nikotin un alinmasi ile mümkün hale geliyor zaman içerisinde siz sigarayı bırakınca endorfin salgısı da sekteye uğradığı için yoksunluk belirtileri ortaya çıkıyor bunu aşayanlar sigara tekrar dönüş yapıyor fakaaat champix diyorki bu ilacı kullanarak sigarayı bırakırsanız beyindeki endorfin ve nikotin bağıntısını kırıyorum ve sizi tedavi ediyorum ,sigarayı bırakınca yoksunluk yaşamı yorsunuz....
    Soracak sorusu olanlar buradayım.

10. 2 kişi BARIS_35 üyemize teşekkür etti:
    AsBesT (12.04.2018), X6K3 (13.04.2018)

Yer
    Bartın kara delik
    Ettiği Teşekkür
    23
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Tecrübe Puanı
    2

Arkadaşlarla birgün içtik daha sonra bazı şartlar beni 1 ay sigara içtirdirmedi. Zaten pek istemiyordum sigara ondan sonra 4 ay 6 ay derken bitti fakat bazen arkadaşlara nargile çekmek istyor canım fakat artık irademle karşı koyuyorum

Bir insanın yüzü sadece emanettir. Asıl düşünceleri kendisinindir

Sayfa 5/5 İlkİlk ... 345

Konu Bilgileri

Users Browsing this Thread

Şu an 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 konuk)