Sigarayı nasıl bıraktınız?

Deniz8

Kayıtlı Üye
Merhaba.. oncelikle sigarayi birakmak tamamen size baglidir ve hersey zihninizde bitmektedir. kendinizi zehirlediginizin bilincinde olun. Size onerim bir kagida yarar ve zararlarini yazmanız. Size gore yarar gordugunuz seyleri de yazsaniz emin olun zarar kismini daha cok doldurucaksiniz. Eczanede satilan nikotin sakizlarindan alarak 2. Adimi atabilirsiniz. Sigara bilinciniz kadar guclu degil korkmayın....

albus

Kayıtlı Üye
Sigarayı bırakmak kolay ben bunu bin kere yaptım - Mark Twain
Sigara içmiyorum ama aklıma bu söz geldi :D

maviiii

Kayıtlı Üye
merhaba 6 seneye yakindir sigara kullaniyorum dislerimi beyazlattirdim ondan sonra birakicam diye birkac ay oncesinden kafamda kuruyordum zaten. birakmam cok kolay oldu iki hafta hic icmedim tiksindim hatta ya insan kendine boyle zarar verir mi dedim ama sonra dislerim istedigim gbi olmayinca moralim bozuldu birkac gundur yine iciyorum bakalim birakmasi bir anda oluyor herkesin dediği gibi can istiyor da onu engellemiyorsunuz insanin cani hic istemiyor sizin de o doneminiz gelince birakirsiniz birakamiyorum diye birşey yok

Ori

Kayıtlı Üye
Açılmıyor Lvıv yıne :D

star53

Kayıtlı Üye
Ben lise dönemindeyken 3 ay az az içmiştim. Sonra ise sigarayı sadece dumanı hoşuma gidiyor diye içtiğimi farkedip bırakmıştım. Sen de önce içine çekmeyi bırakıp, yavaş yavaş bitirmeyi deneyebilirsin. Her şey beyinde biter.

ConCone

Kayıtlı Üye
Champix diye bi ilaç var onunla max 15 günde birakabilirsin 230 lira olması lazım yan etkileri biraz fazla ama olsun kesin çözüm iradeye felan bakmıyor direk birakabiliyorsun.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Sigaranın getirdiği yoksunluk hissi kelimelerle anlatılmaz gerçekten ve bence burada nikotin bağımlılığından ziyade psikolojik bağlanma var

burak2775

Kayıtlı Üye
1 yıldır içmiyoruz eşimde bende, kesin garantili bir yöntem,
Gece 2 gibi kalk sonra 2 rekat namaz kıl bitir kapan secdeye bunu neden içtiğini nası alıştığını anlat ve bundan kurtulmak istediğini ve yardıma ihtiyacın olduğunu söyle, bu isteğini yürekten talep et. Ertesi gün bıraktığın zaman yeterli iradenin sende olduğunu fark edeceksin. Sadece sigara için değil bunu her şey için kullanabilirsin. Bunu ben değil bir çok kişi zaten söylemekte. Allah'a dua etmek istemek, ne kadar gönülden istediğin önemli olan, bütün mesele bu. İster piskolojik ister şartlama ister Allah'ın bir lütfu olarak görün sonuçta işe yarıyor mu yarıyor.

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Allen Carr - Sigarayı Bırakmanın Kolay Yolu

Bu kitabı okuyunca mutlulukla birakacak hatta ilk gününüzde bile canınız sigara icmek istemeyecek emin olun araştırın dayım bu kitapla bıraktı ben de onun sayesinde biraktim

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
1. Kesin karar vermek sigarayı atmak ve 5 gün sabretmek.
2. Karabaşotu, karanfil Pelin otu çayı yapıp sigara isteği geldiğinde içmek
3. Spor yapmak ve sigara isteği geldiğinde diş fırçalamak
4. Champix ilacını kullanmak
5. Bio rezonans terapisi aşmak
6. Eloktronik sıgara kullanmak

son üç tanesinden birini tercih ederek ilk üç tanesi yardımcı olarak kullanabilirsiniz.
Hiç birini yapmadan hipnoz Terapisti de alabilirsiniz.
Mesele sigarayı bırakmak değil, geri başlamak 3-5 gün sigara içmediğinizde sigarayı bırakabilirsiniz. Nikotin bağımlılığı işe mücadele etmek kolaydır.
Psikolojik bağımlılık ise sizin elinizde kendinize süre sigaraya ihtiyacınız kalmadığını ve bir bağımlı olmadığımızı hatırlatmanız gerekiyor ve sigarayı bıraktıktan sonra isteğinize hayır dememiz gerekiyor.

KuRt176

Kayıtlı Üye
1. şık en önemlisi. KESİN KARAR

Kesin karar verdim. Kaç kez zorlandım ama içmedim. Sonra da tiskinti gelmeye başladı hiç bulaşmadım artık tütüne. Yıllardır içmiyorum. Artık koşabiliyor ve spor yapabiliyorum. Sigara nedeniyle astım hastalığına tutulmuş iken şimdi ondan da eser kalmadı. Vücuduma vermiş olduğu zararı da her yıl 6 ay süreyle (kış aylarında yapmak daha faydalı olduğunu düşünüyorum, en azından bulaşıcı denilen hiç bir hastalığa yakalanmıyorum) kullandığım GÜMÜŞ SUYU (40rpm, günde 1 çay bardağı) ile temizledim. İçki ve tütün mamüllerinin yasak olmasının bir nedeni var onu tefekkür edin sonra idrakınız iradenize karşı koyacaktır. Saygılarımla.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
Gümüş suyu gerçekten önemli bir konu rahat her gümüş suyu diye satılan ürün doğru olmuyor.
Etkin bir gümüş suyunu kullanan kişilerde derimde mavilerime oluyurmuş. Sizin kullandığınız da böyle bir şey oldu mu

KuRt176

Kayıtlı Üye
Gümüş suyu gerçekten önemli bir konu rahat her gümüş suyu diye satılan ürün doğru olmuyor.
Etkin bir gümüş suyunu kullanan kişilerde derimde mavilerime oluyurmuş. Sizin kullandığınız da böyle bir şey oldu mu?

Sayın üstadım, duyumlar düzen efendileri olarak kendilerini tanıtan kişilerin insanları bir yerde korkutarak insanların kullanmalarını engellemek amacıyla çıkarılmış şehir efsaneleri olduğunu iyice kanaat getirdim. Hiç kullanmayan kişilerin dahi birazcık araştırmayla gümüş suyunun ne derece güvenli ve hastalıklara karşı kesin çözüm olduğunu anlayabilirler. 1930'lu yıllara kadar antibiyotik diye bilinen ilacın adı yokken gümüş suyu kullanılmaktaydı. Öncelikle 1937 yılında rockefeller ailesince tıp kitaplarından ismi çıkarıldı. Sonra da ilaç piyasasının daha da yükselmesi için devlet kurumlarına empoze edildi.

Sorunuzun gerçek cevabı: Hayır aşırı tüketim yapılmadığı sürece herhangi bir zararı yoktur gümüş suyunun. Zira İnsan çok hücreli bir canlıdır. Gümüş suyu sadece tek hücreli canlıları yok eder. İlaveten gümüş suyu alındığında samırsak kullanılmamalı. Hatta bazı balık türleri de kullanılmamalı. Bunun sebebi içeriğindeki bazı metallerin gümüşle tepkimeye girmesi ve derideki renk pigmentlerine zarar vermesi. Bu zarar neticesinde derimiz KANIMIZIN ORJİN RENGİ OLAN MAVİYE DÖNÜŞÜR. Bu işlemin günümüz teknolojisiyle geri dönüşümü henüz yok. Bu sebeple ömür boyu mavi renkte gezmek zorunda kalmak dışında sağlığa zararlı bir durumu da yok. Çünkü yine gümüş sayesinde vücutta ne mikrop ne de toksin madde kalabiliyor. Bu mavi renk meselesi bu düzen efendilerince hastalıkmış gibi reklam edildi. İşin gerçeği budur üstadım. Yine ufak bir araştırmada göreceğiz ki bugün Çingene olarak bilinen Romenler 10binlerce yıldır gümüş suyu kullanırlar ve gümüş çatal, kaşık ve yemek tabaklarında yemeklerini yerler. Ne tesadüf ki hiç birinde ne bir hastalık var ne de bulaşıcı bir durum. (Gümüş suyunu araştıran bir doktorun HIV virüsünün şuanki tek çözümünün yine gümüş suyu + kral suyunu kullanmaktan geçtiğini yazdığını biliyorum. Gel gelelim bu doktor bu makalesinden birkaç ay sonra trafik kazasında öldü/öldürüldü) Durum gerçek manada budur. Saygılarımla bilgilerinize arz ederim URUMHAMATAHAYİL

whitedemon

Kayıtlı Üye
Sayın üstadım, duyumlar düzen efendileri olarak kendilerini tanıtan kişilerin insanları bir yerde korkutarak insanların kullanmalarını engellemek amacıyla çıkarılmış şehir efsaneleri olduğunu iyice kanaat getirdim. Hiç kullanmayan kişilerin dahi birazcık araştırmayla gümüş suyunun ne derece güvenli ve hastalıklara karşı kesin çözüm olduğunu anlayabilirler. 1930'lu yıllara kadar antibiyotik diye bilinen ilacın adı yokken gümüş suyu kullanılmaktaydı. Öncelikle 1937 yılında rockefeller ailesince tıp kitaplarından ismi çıkarıldı. Sonra da ilaç piyasasının daha da yükselmesi için devlet kurumlarına empoze edildi.

Sorunuzun gerçek cevabı: Hayır aşırı tüketim yapılmadığı sürece herhangi bir zararı yoktur gümüş suyunun. Zira İnsan çok hücreli bir canlıdır. Gümüş suyu sadece tek hücreli canlıları yok eder. İlaveten gümüş suyu alındığında samırsak kullanılmamalı. Hatta bazı balık türleri de kullanılmamalı. Bunun sebebi içeriğindeki bazı metallerin gümüşle tepkimeye girmesi ve derideki renk pigmentlerine zarar vermesi. Bu zarar neticesinde derimiz KANIMIZIN ORJİN RENGİ OLAN MAVİYE DÖNÜŞÜR. Bu işlemin günümüz teknolojisiyle geri dönüşümü henüz yok. Bu sebeple ömür boyu mavi renkte gezmek zorunda kalmak dışında sağlığa zararlı bir durumu da yok. Çünkü yine gümüş sayesinde vücutta ne mikrop ne de toksin madde kalabiliyor. Bu mavi renk meselesi bu düzen efendilerince hastalıkmış gibi reklam edildi. İşin gerçeği budur üstadım. Yine ufak bir araştırmada göreceğiz ki bugün Çingene olarak bilinen Romenler 10binlerce yıldır gümüş suyu kullanırlar ve gümüş çatal, kaşık ve yemek tabaklarında yemeklerini yerler. Ne tesadüf ki hiç birinde ne bir hastalık var ne de bulaşıcı bir durum. (Gümüş suyunu araştıran bir doktorun HIV virüsünün şuanki tek çözümünün yine gümüş suyu + kral suyunu kullanmaktan geçtiğini yazdığını biliyorum. Gel gelelim bu doktor bu makalesinden birkaç ay sonra trafik kazasında öldü/öldürüldü) Durum gerçek manada budur. Saygılarımla bilgilerinize arz ederim URUMHAMATAHAYİL
Yazdiklarinizda dogruluk payi oldugundan eminim.İctenlikle yazdiginizi dusunuyorum.Ama icten olmaniz soylediklerinizin dogru oldugu anlamina gelmiyor.

Umarim kral suyu icmiyorsunuzdur.

helenn

Kayıtlı Üye
Merhaba evet söylenildiği gibi kesin karar önceliğimiz sonrasında champix hapıyla bıraktım sigarayı. Sigara bırakma polikinliklerinde muayene sonrası ücretsiz alabiliyorsunuz bu hapı

Lavander

Moderator
İş
Öğretmen
Yaklaşık 13 sene sigara kullandım.Son yıllarımda günde 1.5 paket içerdim. Sabah aç karnına küçücük odamda ard arda 4 sigara içtiğimi uykudan sigara içmek için uyandığımı,bulamayınca izmaritlerde kalan son nefesleri içmek için küllükten izmarit topladığımı bilirim. O derece bağımlıydım yani.

Ancak doğuştan bronşiti olan ben çok kötü öksürür oldum dedeler gibi. Etrafım ve ailem laf soktukça hiç bırakasım gelmiyordu. Fakat birgün başıma gelecekleri kestirebiliyordum. mutlaka biryerden patlak verecektir. Aile geneline ve kendi zayıf noktalarıma bakınca yaş ilerledikçe bunun bana nelere mal olacağına dair kafamda hesaplar yaptım.Senelerce bırakmam gerektiğini biliyordum.Doktorlara psikologlara o tedaviye bu ilaca yok gene içiyordum. Birgün telefonda sinirle "Ben anca hastahaneye yatarım da o zaman bırakırım herhalde" dedim. Sonra aileme dedimki beni hastahaneye kapatsalar odaya falan günlerce dirensem herhalde ancak öyle bırakabilirim.Evren sesinizi duyar ve dilenen şey birgün olur. 2012de yaşanan zatürre virisü beni de buldu, evde ateşim düşmüyor acile gitgel yapıyorduk birkaç gün baktılar düşmedi hastaneye yatırıldım. Oksijen çadırı ve buhar verildi.İki gün yattım. Önceden apandist ameliyatı olduğumda narkoz geçip ayaklanınca ilk şey sigara aldırtan ben bu kez sadece nefes alabilmek istiyordum.Nefes almanın ve su içebilmenin kıymetini çok güzel anladım. Orada bir söz verdim tekrar içersem birgün öleceğim aşikar ancak ben yaşamayı seçtim ve tek bir sigara bile içmedim birdaha.Ben sözüme sadık kaldım,çünkü olayı güzel kodladım ve şifamı doğru çağırdım :=) Siz de kendi çözümünüzü yaratın.

Godric1461

Kayıtlı Üye
İş
Yüksek Lisans
3 ay önce yazları hep beraber takıldığım kuzenimin yanına geldim.Sigara yaktım hiç oralı olmadı.Hayırdır dedim içmiyorum bıraktım dedi.Sebebini sorduğum da ise artık nefes alamaz hale geldiğini söyledi.Ben de elimde sigara hem iciyor hem de onu dinliyordum.Sonra dedim abi bu da benim son sigaram şunu içeyim ben de bırakıyorum dedim ve bıraktım 5.aya gireceğim.Yani diyeceğim o ki sigara bırakmak için neden aramanıza gerek yok bıraktım diyip bırakabilirsiniz yani hiç zor birşey değil nedir yani :) Birkere tribi çekilmez arkadas elma yesen sigara altı diye pesine sigara yakiyosun.Sigaram bitti almam lazım vs bu triplerle ugrasmaya degmez.İnşallah herkes en kısa sürede kurtulur.Sağlıcakla kalın.