Bu sabhtan beri yaşadığım garip olaylar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Ashina

Kayıtlı Üye
Konuyu doğru yere açtım umarım. Bugün üniversitemin 3 günlük bir uyum programı var ben dünden beri aşırı gerginim stresliyim. Bu sabah fakülteye girişimle bir alışık olmadığım şeyler yaşadım. Tam emin değilim ya aşırı kaygı bu durumu tetikledi ya eskiden farkındalık düzeyim bu kadar degildi ben öyle olsa da fark edemiyordum ya da bazı şeylere gereğinden fazla anlam yüklüyorum.
Öğremci işlerine öğrenci belgesi almak icin girdigimde 10 kişilik falan bir sıra bekledikten sonra sıra bana geldi o sırada sebepsiz yere çok gerildim numaramı söyledim tam o anda sistem çöktü yaklaşık 5dk kadar da düzelmedi en son görevli sen git biraz sonra gel dedi tam oradan ayrıldım ban seslendi tamam halloldu diye. Buraya kadar normal gibi yani her an internette bir sorun ya da bilgisayarda bir arıza olabilir ama aynı odada 4 masa daha vardı görevli helsine sordu bir sorun olmadığını söylediler. Ben de buradan bir şekilde elektronikleri etkilediğimi düşündüm çünkü aynı zamanda tüylerim diken diken olmuştu(stres ya da korkudan olabilir) ancak kaydı aldıktan sonra bir dersliğe aldılar bizi orada masaya da çarpıldım ve içten içe bir titreme ve soğukluk hissi geldi. Daha sonra hemen bahçeye çıkıp topraklandım orada biraz rahatladığımı sandım ancak yurda döndüğümde de ışığı yakarken yine çarpıldım. Nedeni hakkında hiçbir bilgim yok psişikliğe girermi bilmiyorum ancak bu durumu kontrol edebilmek için ne yapmam lazım öğrenmem lazım çünkü bugünki kadar olmasa da zaman zaman bu tür olaylar oluyor genelde elektrikli aletleri bozuyorum mesela ygsye girdiğim günün s4 minim bozulmuştu başta başka şarj kullandığımdan kısa devre oldu vs.zannetmiştim telefoncuya götürmüştüm bana bunun anakartı yanmış bu çöp dedi inanmadım bir başka yere sordum aynı şey.
Böyle bir şeyi yazacağım hiç aklıma gelmezdi başkasinda okusam h.tir lan ordan diye yorumlardım ama vücudumda aşırı elektriklenme oluyor bir defa grup meditasyonunda da olmuştu ve çok korkmuştum topraklanınca geçmişti. Bunu engellemek ya da en azından yararlı bir şeye çevirmek mümkün müdür? Teşekkürler.

Mrtyşlmn

Kayıtlı Üye
İş
ogrenci
Biraz rahatlamanız lazım eğer Müslümansanız namaz ve abdest öneririm değilseniz meditasyona başvurun derim

Ashina

Kayıtlı Üye
Meditasyonlar biraz yardımcı oldu 2 defa 1 saatlik kundaliniyi uyguladım enerjimi dengelenmiş hissediyorum şuan daha iyiyim ancak çok yoruldum zaten 4 saatlik uykuyla duruyorum yatıp uyuyacağım biraz.

Ebu Arab-i

Kayıtlı Üye
İş
HÃœDDAM
eğer sık bir sekilde namaz kılıyorsan 5 vakit her vakitte abdest almanı öneririm. anladığım kadarıyla sıkıntı vücudundaki biyo enerjiden dolayı sürekli toprağa dokunup çözemezsin problemini enerjinin ve özelliğinin gücünü kullanacğın alternatif ilimler ve uğraşıları araştır.

fako

Kayıtlı Üye
Çok korktuğumda senin kadar olmasa da benim başıma sık sık geliyor. Sadece korktuğumda elektronik eşyalarda problemler oluyor ama telefon yakmadım hiç. Bazı durumlarda insanın enerjisi yükselir veyahut düşer, hele ani yükselişler çok tehlikeli olabiliyor. Ben ne zaman korkup köşeye sıkıştığımı hissetsem etrafımdaki elektronik eşyalarda aksamalar yaşanır; telefon donar televizyon kapanır açılır, ancak sizinki biraz fazla gibi tekrar deme gereği duydum nasıl telefonu yakabildiniz. Kendinizi strese sokmuş olmanızdan dolayı ve bu olayların gerçekleşmesine o an gereğinden fazla enerji yoğurduğunuzdan olabilir.

Hiperaktifejderha

Banlı Kullanıcı
Daha iyi açıklamalar eminim ki gelir ama ben de basitçe düşüncemi yazayım. Bazı insanlar yoğun stres altında elektriklenebiliyorlar. Bunun eminim ki bilimsel bir açıklaması vardır. Ve senin durumun da stres ile ilgili gözüktü bana. Ha çözüm öner dersen ki sen zaten çözümünü bulnuşsun, topraklama yap. Ama bunu stresli zamanlarda düzenli olarak yap ki önlem olsun.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...