Bunların ne olduğunu bana söyleyebilecek birileri varmı?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

aliihsang

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,
Bu fotokopi olarak bulduğum muskaların ne olduğunu bilen varmı ve bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz acaba?
Evraklarımın arasında buldum ve ben mi bir yerden getirdim yoksa biri buraya mı koydu bilmiyorum.
Ne amaçla yazıldığını ve nasıl imha edebileceğime dair bilgi de verebilirseniz çok sevinirim.
Teşekkür ederim :)

Ansolo

Kayıtlı Üye
Ne yazdığı hakkında bir fikrim yok ama, fotokopi olduğu için bir zararı olmaz diye biliyorum.

Furking

Kayıtlı Üye
Evet fotokopi ise bir işe yaramaz diye biliyorum ben de. Sorunuzu güzel bir açıklama ile cevaplayacak birileri gelir şimdi. Pelerin is coming...

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Evet fotokopi ise bir işe yaramaz diye biliyorum ben de. Sorunuzu güzel bir açıklama ile cevaplayacak birileri gelir şimdi. Pelerin is coming...

Ne olduğu hakkında ve neden yazıldığı konusunda hiçbir fikrim yok.:) Sadece genelde her muskada yazıldığı gibi Allah'a övgüler. Müminlerin Allah'in yardımıyla kazanacağıyla ilgili Allah'in esmalarıyla desteklenmiş cümleler. Hangi günden bahsettiğini yazmamış da o gün kimse konuşamayacak, kaçamayacak istediklerine cevap verilmeyecek. Sonra ayetler, Allah'tan baska güç ve kuvvet yoktur o işiten bilendir gibi.
Bunları açıklamanın bir anlamı yok zaten bir kere muska fotokopi ayrıca açılıp sergilenmiş burada artık bir tılsımı kalmamıştır özelliğini kaybetmiştir. Ben sadece neden yazıldığı anlaşılsın diye bazen acıklama yapıyorum ama bunda neden olduğunu anlamadım. Yok etmek için üç gün sirkeli suda bekletip sonra bir akarsuya bırakmak tavsiye edilir.

*Melik*

Kayıtlı Üye
Bu muskalar iyilik için yazılmış.Üsteki muskada Yasin suresinden ayetlerle birleştirilerek korunmak için yazılmış,alta ki ise Fatiha suresi ve ALLAH ismi şerifi ile birleştirilmiş ve sara hastası için yani cinler tarafından bayılma hastalığı olan kişi için yazılmış.Her ikisine de hayır mührü vurulmuş yani hayır için yazılmış.Bu muskaların size bir zararı olmaz.Fotokopi olmasa iyi olurdu.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...